Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyatejes illetve tápszeres...

Anyatejes illetve tápszeres gyereketek meddig kapta bármelyiket ezek közül?

Figyelt kérdés
Fiam 15 hónapos, igény szerint szoptatom. Viszont az éjjeli szoptatásról már leszoktattam 2-3 hete, nappal pedig már csak 1-2x igényli, általában délutáni alvás illetve az esti alvás előtt. Ez inkább már tényleg csak megnyugtatás célját szolgálja. Napi 1x kap vagy milupa tejpépet vagy sinlacot. Ezt általában vacsorára. Napközben eszik tejtermékeket. Túrókrémet, joghurtot, néha egy kis tejet. Ennyi idősen már felesleges tápszerezés vagy bármi ilyen jellegű, ugye? (Vitaminok, kalcium miatt kérdezem) Hozzáteszem jó evő, húst hússal eszik, szereti a tejtermékeket, zöldségeket, gyümölcsöket, tésztaféléket, de nem veti meg az egészségesebb köreteket sem, mint pl. bulgur, zab stb.

2022. máj. 15. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Változatos étrend mellett ha a szoptatást abba akarod hagyni nincs szükség más kiegészítésre
2022. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerek ilyeneket nem kapott.. már csak 2,5 éve skora után, mert megkóstolta és nagyon tetszett neki.. sokáig ette


Kicsi hamarabb anyatej mellett is ette..

2 èvesen nem kap semmi ilyesmit

2022. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2 évig szoptattam. Semmi tápszert,tejpépet,tejitalt nem kapott.
2022. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából szoptatni másfél vagy maximum 2 éves koráig tervezem. Csak mivel már napi 1-2 alkalomra csökkent, úgy vettem észre ő nem is igényli már, kezdi magát leszoktatni, nem keresi, éjjel sokszor volt hogy ha rá akartam rakni se kérte, ezért döntöttem úgy hogy ezek az esti tortúrák feleslegesek már. Ezért is kérdeztem, hogy mennyire lehet elég a rendes ételből kapott tápanyag,vitaminok stb. De köszönöm a válaszokat! 😊
2022. máj. 16. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam 15 hónaposan hagyta el az anyatejet. A junior tejitalt nem fogadta el. A dobozos tejpepet szoktam neki ital formában megcsinalni, félig tejjel félig vízzel, ezt nagyon szereti,reggel ébredés után és lefekvés előtt iszik 2-2decit mostanában is, 2,5 éves lesz.
2022. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó szuper, köszönöm a tippet. Ki fogom próbálni mindenképp! Mert amúgy mi is kaptunk barátnőmtől tejitalt, mert az ő gyereke sem fogadta el, aztán nem akarta kidobni így odaadta nekünk, hogy próbáljuk ki, de a fiam sem szereti.
2022. máj. 16. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!