Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted így érdemes gyermeke...

Szerinted így érdemes gyermeket vállalnia egyedülálló nőként?

Figyelt kérdés

A hölgy 31 éves, fél év múlva betölti azt.

Sosem volt hosszútávú párkapcsolata, nincs is rá igénye.


A nettó havi bevétele 400e forint, otthonról dolgozik részmunkaidőben néhány órában.

Mellette befektetései vannak, 20 millió forint értékben.

Ez relatív, de tulajdonképpen anyagilag jól áll.


Nincs hátországa (szülei külföldön élnek, és idősek, nem tudnának segíteni).


Anya szeretne lenni, legfontosabb dolognak tartja az életben mindenen túlmutat (anyagi értékek) és fél, hogy kicsúszik az időből, arra hogy erre párt találjon (járás, eljegyzés, házasság, tervezés, stb... )


2022. máj. 19. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, simán, de ha nem vállal, még akkor se csúszik ki. Pár év múlva is simán vállalhat párral.
2022. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Még azért picit ráér és a gyermeknek jobb teljes családban.
2022. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyedülállóként, az anyagi dolgok mellett nagyon meggondolandó még: ha nincs semmiféle segítséged, mihez kezdessz ha beüt a szar?

Mi történne, kihez kerülne a gyermek ha téged ne adj isten ér valami?


Egyedülálló szülőnek lenni baromi nehéz.

2022. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
3-as jól írja. És nem kell nagy dolgokra gondolni: ha kiüt az influenza ki látja el a gyereket? Eltöröd a kezed/lábad, ki látja el a gyereket?
2022. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Engem inkább az érdekel, hogy hol lehet nettó 400at keresni részmunkaidőben, pár óra munkával 😀
2022. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Van még pár év nem sos a dolog, lehet pár hó és beléd csap a 220 a nagy szerelem.
2022. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Beadnám az örökbefogadási kérvényt. Most szinte lehetetlen lett egyedülállóként örökbefogadni. (Ahogy hallottam egyedülállóként eddig is csak nagyobb és/vagy fogyatékos gyermekekre volt esély).


Menj el a felkészítésre és aszerint jobban fogsz tudni dönteni.

2022. máj. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyik barátnőm pont így vállalt, 32 évesen szült. Egyedül neveli, külföldön él, a családja Magyarországon, így segítsége nincs. Sőt, neki befektetései sincsenek. Nem bánta meg, de azért szokta mondogatni hogy nem könnyű. Ő párkapcsolatot nem is akart, szeret egyedül lenni.


Én annakidején próbáltam lebeszélni erről, de már akkorra eldöntötte, hogy egyedülálló anyuka szeretne lenni. Nem értek vele egyet, szerintem fontos egy gyermeknek, hogy legyen apja is. De van, aki máshogy látja.

2022. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Én nem hiába írtam, hogy mihez kezdessz ha bármi történik..



Itt van egyik barátnőm. Noha ő biztos párkapcsolatba vállalt gyermeket, de most itt van egyedül egy 7 évessel.

A barátnőm 37 éves lesz, a párja 7 hónapja halt meg rákban, aki 20 évvel volt idősebb nála.

Késői gyerek, nincs rokona, senkije, az örökségét elherdálta.. Nincs semmi biztos alapja, saját háza, csak egy bebútorozott albérlete, amit most egyedül kell fenttartania és magukat a gyerekkel.. Vegetálnak.. Túlélésre játszanak.

Egy olyan nő, aki amúgy a jólethez csilli villi dolgokhoz szokott és a lányát is hercegnőként kezelte születésétől fogva..

Baromi nehéz.

2022. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek ezzel egyet.

Azzal értek egyet, hogy egy gyereknek a legjobb, ha van anyja is apja is.


Nincsen olyan, hogy "jogom van egy gyerekhez". A gyereknek van joga egy normális családhioz, apához és anyához.

2022. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!