Erika vagy Eszter?

Figyelt kérdés
Mindkettő menne a vezetéknévhez és mindenképp e betűs lenne de nehéz dönteni. Erika újonnan lett kedvenc de ennek nem nagyon ismerek becézést, illetve nem túl erős? Eszter nagyon tetszik, régi kedvenc viszont ennek sincs nagyon beceneve, legalább is én nem ismerek normálisat az Esztin kívül. Bár annyira nem gond, hogy nem lehet becézni de én szeretem ha egy nevet lehet becézni. :D. Amúgy nagyon az Erika felé hajlok, Eszter is tetszik de Erika jobban. Manapság mennyire gyakori a kettő?

2022. máj. 22. 03:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Erika
2022. máj. 22. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Eszter, az Erika nekem nem tetszik. Bár az Eszter kicsit gyakoribb mostanában.
2022. máj. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Eszter
2022. máj. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Eszter. Nekem az Erika nem szimpi, kicsit öregesnek is találom, meg olyan erős is ahogy írod. Amúgy lehet becézni Era, Ercsi (bár ezek szintén nem bejövősek nálam, akkor inkább nem becézném ha emellett döntesz) :)
2022. máj. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az Erikáról egy karakán, talpraesett nő jut eszembe. Arra asszociálok. Kisbabának erős, felnőtt nőnek nem. De kicsiként lehet becézni Era, Eri, Erus.
2022. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 De La Cruse ***** válasza:
26%

A nevek jelentést is hordoznak.

Nem érdemes olyan nevet választani ami a dallamában, csengésében megy a vezeték névhez ha annak negatív a jelentése.

Eszter például Istrár vagy Astarót nevű közelkeleti istennőként imádott lény de mindenképpen ártó és a környezetét leuraló személyként van jellemezve.

Márpedig a gyermeknek adott név tartalmaz jellemet és leírást is ami beépülhet a személyiségébe.

Megjelenésre lehet a gyermek kedves beszéde érdekes és aranyos de a tetteiből időről időre kijön a név választás mögött rejlő szellemi tartalom.

Keresztény kultúrkörben ezért szoktak pozitív jelentésű nevet választani.

Korábban élt szentek neveit azért, (katolikus hagyomány) mert a név szerinti szent által hordozott áldás rá szállhat a gyerekre és például győztes életet tud élni vagy betegség mentes esetleg megbízható jellemet ad a viselőjének.

Érdemes több ilyen jellemet is illetve nevet is adni a használaton kívüli mellé is.

2022. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
6.Ennyire nem szeretnék belemenni a jelentésekbe de köszi válaszod. Mert átlag napokban nem fog senkit érdekleni ennyire a név jelentése, néha előkerül de ennyi.
2022. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7.vagyok bocs ezt egy másik kérdésbe akartam gyorsan írni :D...
2022. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
6.köszi de ennyire nem nézem a jelentéseket, inkább úgy nézem ahogy megtetszik egy név az lesz, jó néha a jelentést is nézem de ennyire nem megyek bele.
2022. máj. 22. 08:50
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha végül erika lenne az is vállalható lenne? ez a kisbabának túl erős ugyanaz mintha felnőttnek babás (pl dorka borka)..sok név ilyen mégis adják szóval ez nekem nem ok hogy ne adjam.
2022. máj. 22. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!