Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ez a név...

Hogy lehet, hogy ez a név engedélyezett?

Figyelt kérdés
Láttam pár kérdést ezzel a névvel kapcsolatban és gondoltam kérdeznék róla egyet s mást. Olvasgattam az MTA által engedélyezett női nevek listát és felcsillant a szemem a Kandidán. Esküszöm ott van, ha nem hiszitek lapozzátok végig. A kandida szó hallatán szerintem nincs olyan aki nem a gombára gondolna elsőnek. Nem találtam a googleon eredetet, mármint, hogy miből indulhatott ki a név így nem tudok elvonatkoztatni a gombáról...ha valami elfogadható eredete lenne talán máshogy tekintenék rá. Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet az eredte? Mert gondolom nyilván nem a betegségről jött az ötlet először, ha igen, nő komment. Mert jelentésével se vagyunk kisegítve: fehér, fénylő, ragyogó...igazán ironikus nekem kicsit.:D Vannak furábbnál fura nevek de nekem ez viszi a pálmát. Szerintetek van valaki adhatta ezt a nevet gyerekének, itt Magyarországon? Idővel hozzá lehet szokni vagy nagyon a gombára asszociál a név? Mi a véleményetek erről a névről illetve te adnád e lányodnak ezt a nevet? Nem akarok leszólni senkit akit véletlenül épp így hívnak és olvassa ezt a kérdést, csak véleményeket szeretnék erről a névről mert nem igazán értem ezt a nevet..

2022. máj. 22. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos sok ember azt hiszi hogy a különleges név különleges babát jelent,plusz ez a név egy szabállyal sem ütközik. Ez van, vannak fura igényű emberek.
2022. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A Kandida a Candide forditasa. Maga q gomba az 1900-as években kapta a nevét, míg a Candide jóval előbb létezett.

A Szilvia mint női név szintén megelozte a Szilvia papírtörlőt

2022. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Egyébiránt a név maga francia eredetű és uniszex -mármint a Candide.
2022. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem újkeletű név...
2022. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Mert előbb volt a női név, mint a gomba neve.


Helentése mitt kapta a gomba a nevet


Fénylő/ fehér


Ugye a candida gomba az fehér ( szájpenész is fehér lepedég, a hüvelyi fertőzés tübete is ez)


Sok-sok ma már pejoratívnak tűnő név van, ami előbb volt név, mint a pejoraív jelentése.



[link]

2022. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

5. Vagyok


Egyébkènt, ha teljesen elvonatkoztatsz😬( ami szinte lehetetlen), a hangzása nem is lenne rossz..

2022. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Voltaire műve is beugrik nekem
2022. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Mindegy hogy honnan ered, meg mi volt hamarabb, az a kérdés, hogy miért van olyan szülő, aki jó ötletnek gondolja manapság így elnevezni a gyerekét.
2022. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ilyen a Habakuk.

Engedélyezett név, utána lehet nézni.

Szent habakuk!

Mennyit fogjak emiatt bántani csúfolni a gyereket. Mennyien fognak még felnőtt korában is csendben fennakadni ezen, hogy uristen. Habakuk.

És van, aki képes mégis így, meg egyéb hajmeresztő neveket adni a gyerekének?

Sose értettem.

2022. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Latin eredetű név, fehéret, fénylőt jelent.

Jóval korábbi eredetű, mint a Candide.

2022. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!