Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre meghívtak nem...

Keresztelőre meghívtak nem vagyok se rokon se kereszt szülő két gyerkőc van. Pénzre gondoltam ajándék ként . Kb mennyit szokás adni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

amennyit tudsz adni.

unokatesómék babájának a keresztelőjére 20e-t adtam, amikor keresztszülő lettem barátok gyerkőcének, 50e-t.

2022. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell ezt eldöntened,de ha se rokon nem vagy se keresztszülő nem kell szerintem sokat valami kis szimbolikusat,és veszel mellé valami apróságot.

Lányunk keresztelőjére megkellet hívnunk a párom keresztszüleit(anyós akarta)ők se adtak pénzt hanem kisruhákat vettek meg kismacit.Szerintem aki nem közeli nem feltétlenül kéne pénzt adni,tök felesleges.

2022. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Pont ezért nem adnék pénzt.

Vegyél neki egy szép takarót, plüsst, vagy valamilyen életkorának megfelelő játékot.

2022. máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Kisgyerekes szülőként írom, a plüssnèl nincs rosszabb ajándék.
2022. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Eszembe nem jutna pénzt adni kicsi gyereknek.
2022. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Én pénzt is adnék (kis összeget, pl 10.000-20.000 Ft) meg valamilyen játékot is vinnék (pl toronyépítőt vagy formabedobót, ezeket később tudja majd használni, de vihetsz neki rágókát vagy csörgőt is, bár szerintem azzal már tele a padlás)

Plüss játékot ne vigyél, teljesen felesleges!

2022. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én kiakadnék a pénzen... A plüssnek örülnek a gyerekek, sokkal több haszna van számukra. De egyébként nálunk nem a pénz meg az ajándék a keresztelő lényege, mindketten gyermekbibliát kaptak, ez a legjobb ajándék.
2022. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok.

hiába a sok lepontozó. unokatesóméknál mivel ebéd is volt a keresztelő után, úgy gondoltam illik valamit ajándékba adni. mivel nem ismerem a játékkészletüket, stb, gondoltam megkérdezem mire van szükségük, vagyunk olyan viszonyban. azt mondták, hogy egy nagyobb dolgot szeretnének most venni a picinek, inkább abba adjunk bele. és ez sokkal praktikusabb is így szerintem, mint ha veszek egy 15. plédet, vagy egy 4. duplo készletet, egy 3. toronyépítőt...

a keresztgyerkőcnél pedig tudtuk, hogy nyitottak megtakarítást neki, amihez ő fér hozzá majd, ide utaltuk a pénzt... az ő szülei sem tudtak igazából mit mondani a családtagoknak sem, hogy mit szeretnének. bár itt a faramuci helyzet az, hogy megkérdezik esetleg jófejségből, hogy mire van szükség (sokadik gyerek a családban, mindent "örökölnek"), de mit mondj, ha azt se tudod, mekkora a keret, mennyit szán rá az illető?

2022. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!