Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött mellett lakásfelújítás?

Újszülött mellett lakásfelújítás?

Figyelt kérdés

2 napja szültem, holnap

mehetünk haza. Tegnap a falszomszédunk lakás átalakításba kezdett, nem tudtunk róla. Anyósom és férjem nem bírnak megmaradni a lakásban a hatalmas zajtól. A munkások csak annyit mondtak, nyár végére szeretnék befejezni a zajjal járó munkálatokat. Emeletes ház, közös a szobánk fala is.

Hogy vigyem így haza az akkor 3 napos újszülöttet? A gyermekorvos az első hetekre csak néhány perces sétát engedélyez a picúrnak, nekem pedig 6-8 hét pihenést. Egyelőre menni sem tudok a vágásom miatt.

Ti mit tennétek a helyemben?

A nagy öröm helyett teljes elkeseredésben vagyok.


2022. máj. 25. 15:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Mit tennék?! Hazamennék...

Mi az ujszülött mellett ujítottunk fel. Senki nem halt bele

2022. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is hazamennék.Feküdni, aludni ha fáradt leszel fogsz tudni.A babának se lesz igazán baja,mert ezt fogja megszokni, utánna majd nem gyozol zorogni hogy jól tudjon aludni.Esetleg nappal altathatod olyan szobában ami a legtávolabb van a zajforrastol.Milyen építkezés az ami egész nyáron kitart?
2022. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi az, hogy a gyerekkel csak pár perces sétát engedélyeznek? Elvileg akár egész nap is kinn lehetne, ha nem zuhog rá az esö!

2. Neked a pihenés nem azt jelenti, hogy addig mozdulatlanul feküdni kell, hanem csak megeröltetö munkákat nem csinálhatsz.

3. A felújtás éppen a gyereket nem fogja egyáltalán zavarni, téged inkább.


A helyedben mindenképpen hazamennék, nap közben meg anyit sétálnék, lennék kinn, amennyit csak lehet.

2022. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Ugye tudod, hogy ez a “levegőhö fokozatosan szoktatás” hatalmas hülyeség?
2022. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem, nem tudtam a levegőhöz szoktatásról, nem is gondoltam rá, hogy az orvos és védőnő utasításait felül kellene bírálnom. Ma is tanultam.

A pihenést tudom, hogy nem egész napos fekvésből áll, de anyósom, aki mozgássérült és mi látjuk el, konkrétan hullámzik az ágyban, mert annyira remeg az egész lakás. Telefonban nem is hallottam a férjemet, míg le nem ment az utcára. Ezek miatt nem gondolom, hogy olyan ideális állapot lenne otthon.

Attól tartok, falakat bontanak. És napi 9 óra folyamatos zaj számomra őrjítőnek tűnik.

2022. máj. 25. 15:46
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha van más lehetőséged mérlegeld azt is, de a babának is jobb lenne otthon. Gondolom oda is rendezkedtetek be, neked is jobb lenne a megszokott hely.
2022. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Ha ennyire zavar, miért nem költöztök le a nyárra egy vízpart mellett lévó apartmanba, nyaralóba?

A gyereknek mindegy kb, hogy hol van, amíg mellette vagy és a szükségletei el vannak látva.

2022. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
De mit szeretnél, mit javasoljunk? Leállítani a munkálatokat nem tudod. Max elköltözhettek alberletbe nyárra vagy ilyesmi, ha annyira zavar. De szerintem foglalkozz a gyerekeddel most. Lebontják gyorsan azt a falat és kész, nem lesz egesz napos őrületes zaj 3 hónapig. Néha vésnek majd vagy ilyesmi, azt kibírjátok. Amúgy a férjed is jópofa, hogy ilyenekkel riogatja a kórházban fekvő kismamát, hogy "hullámzik a mama". Te jó ég.
2022. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben szültem, azóta 3 lakásfel]újítás volt a lépcsőházban, az egyiket mi csináltuk. A gyerek viselte a legjobban. Egyáltalán nem zavarta, hogy zaj van, pedig nem volt halk.
2022. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%

"az első hetekre csak néhány perces sétát engedélyez a picúrnak".

Baromság, de ha úgy gondolod tartsd be. Csak azt nem tudom miért kérdezel itt akkor?

Lányom amikor megszületett az összes teraszajto nyitva volt a csecsemöosztályon és az egyik legforgalmasabb budapesti út szmogja ömlött be rajta. Na legalább ezt a hülyeséget nem mondta senki, hogy, nem vihetem ki sétálni csak pár percre. A lakásodban is ugyanaz a levegő van, mint kint. Főleg nyáron, amikor folyton nyitva az ablak.

2022. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!