Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pereltél már be orvost vagy...

Pereltél már be orvost vagy kórházat azért mert hatalmas problémát nem vették észre a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott a per?
2022. máj. 25. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk szülés után történt műhiba, perelünk. 3 eve adtuk be a keresetet és most rendelt ki végre orvosszakértőt a bíró. Elhúzódott a perfelvételi szakasz is és a beteg dokumentáció hitelességével kapcsolatban is felmerültek problémák, ezért jutottunk csak most el a szakértői szakaszig.

Nekünk az ügyvéd azt mondta, hogy átlag 8-10 év egy per, ha szerencsénk van, akkor 4-5 év alatt vége van, de van ügyük, ami 18 évig húzódott. Több ismerősünk is van, akik nyertek, van akinél 5 év volt, van akinél 12. A mi ügyünk biztos, hogy el fog húzódni még legalább 5 évig. De türelmesen kivárunk és nem adjuk fel.

2022. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Bíróságon dolgozom. Igen, több év. Jó esetben két, három év. De van olyan perunk, ami 9 éves. Orvosi műhiba, a baba (azóta gyermek) sajnos tartósan beteg minden ügyben.
2022. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Mit nem vettek észre?
2022. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Egy gyógyszerész miatt majdnem meghalt az egyik lányunk, de nem láttuk értelmét ezen idegeskedni még évekig. Tudjuk mi történt, ő is tudja, hogy hibázott. A lényeg az, hogy a kislányunk jól van és egészséges.
2022. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem vették észre? Azt hogy bizonyitod?
2022. máj. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Mi 2 pert is indítottunk kórház ellen. Igaz csak az egyik kapcsolatos szülésszel. De elmesélem őket.


1995ben apukám munkahelyi balesetet szenvedett. Egy lépcső összetört, magasról leesett. Felállt, jól volt, de a főnöke ragaszkodott a kórhazhoz, azonnal be is vitték. Ez reggel 9kor történt. 11ig rá se néztek. Majd a doki annyit kérdezett, jol van-e, majd elment ebédelni. Délután 3kor került elő. Vizsgálat nélkül egy kórterembe befektették apát, fél óra múlva pedig a semmiből meghalt.


A boncolásnál derült ki, hogy az ütés hatására vérrögök keletkeztek és az agya és a szíve egyszerre feladta miattuk a szolgálatot, mert elakadtak a rögök.

Ha a doki nem ebédelget, hamem megvizsgálja, kiderült volna a rögösödés, egy vérhigítóval a mai napig élhetne.


5 év pereskedés után kimondta a bíróság, hogy orvosi mulasztás történt. Ennyi. A doki pedig azóta osztályvezető főorvos lett, a mai mapig praktizál


Én 2020ban szültem. Terhesgondozásomat végig egy orvos vitte, ő csinálta az összes uh-t.

39+6on jártam, 5 perces fájásokkal vitt be férjem a kórházba. Kaptam egy infuziót, amitől elmúltak a fájások, majd közölték menjek haza, sokan vannak....

Másnap, kiirt napon ugyan ez. Fájásokkal be, majd infuzió és haza.

Mire hazaértünk, ismét jöttek a fájások, csak rendszertelenül. Egész éjjel kitartottak.

3.nap reggel vissza, mert már nem bírtam. Az uh-s doki volt benn, ő meg csak infuziót se adott, megvizsgált, 1 ujjnyira vagyok, menjek haza... na a férjem ott kicsapta a balhét, lehivatta a főorvost. Ő fektetett be.

Aznap rám sem néztek, pedig fájásaim voltak.

4.nap reggel császároztak meg. Császar utan ömlött belőlem a vér, kiszedték a méhemet.

Mint kiderült, az uh-s dokinak látnia kellett volna, hogy a lepény mar a 18.héten bele volt nőve a méhfalba. Az első fájásnál azonnal császározniuk kellett volna, és akkor meg menthető lett volna a méhem.


26 évesen 3 gyerekkel a tervben 1 szülés utan itt vagyok méh nélkül.


Azóta a bíróságon konkrétan semmi nem történt.

2022. máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úristen 8:38-as... Nagyon durva, nagyon sajnálom mind a kettő történetedet!
2022. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!