Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha nem...

Mit tudok tenni, ha nem akarom a gyerekeket az apjukra és az exanyósra bízni válás után?

Figyelt kérdés
Az exem sajnos alkoholista lett, ez volt a válás fő oka. Ő nem agresszív lett, hanem teljesen tompa, bamba, konkrétan állva bealudt részegen bárhol, bármikor, felébresztve pedig fogalma sem volt a világról, éberen folytatta amit éppen álmodott stb...évekig küzdöttem érte, segítettem (orvosok, pszichológus, terápia stb), de nem akart változtatni. Volt anyósom, ahogyan öregszik pedig szintén ilyen fura, mintha nem is ebben a világban élne, de ő nem iszik... Volt emiatt néhány balesete, autóval (sajnos nem vették el a jogsiját) vagy akár otthon is (figyelmetlenség miatti tűzesetek). 2 hetente 1 hétvége lenne, de nem akarom a kicsiket engedni (5 és 7 évesek)...rettegnék, hogy mi van velük. Exem is és exanyós is nagyon szereti őket, ezért foggal körömmel harcolnak értük. Azt nem értem, miért engedte a láthatást a bíróság, hiszem rengeteg papír volt az alkoholizmusáról a szakemberről szakemberre járás miatt..😞
2022. máj. 26. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Én azt mondanám, hogy láthatja őket, de csak nálunk. Ha már muszáj engedni, inkább elviselem őket kéthetente egyszer, de ne gyújtsák magukra a lakást a gyerekekkel.

Ha ez nem járható, fordulnék másik ügyvédhez, aki tud segíteni.

2022. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Semmit.

Max az első ötlete játszik, de hivatalosan mast nem nagyon tudsz tenni.

2022. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

"Én azt mondanám, hogy láthatja őket, de csak nálunk."


De te hiába mondanád ezt, ha a bíróság engedélyezi, hogy elvigye őket a másik szülő.


Őszinte leszek, kérdező, semmit nem tudsz csinálni. Tényleg. Max. annyit, hogy a gyerekeket az apjuk és nagyanyjuk ellen neveled tudatosan, akkor ők sem akarnak majd menni egy idő után, és az apjuk valószínűleg hagyja az egész kapcsolattartást a fenébe, igazából ez a lehetőséged van, ha nem akarod őket engedni.


De a bírósági határozatnak nem szegülhetsz ellene, mert te ütöd meg a bokádat.

2022. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Adjál be egy hivatalos papírt a bíróságra, hogy félted a gyerekeid testi épségét, csatold az orvosi iratokat. Egy próbát megér..
2022. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Családsegitőnél kérj segítséget, tanácsot. Vagy a védőnőnek mond el őszintén.
2022. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És akkor, ha elmondja a védőnőnek, mi lesz?


Nekem az jön le a sztoriból, hogy a bíróság tud az alkoholizmusról, mégis engedi, hogy apuka elvigye a gyerekeket, tehát ezen sem másik ügyvéd, pláne egy védőnő nem tud változtatni.

2022. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
A védőnőnek? Neki mi köze van hozza? 5 és 7 évesek q gyerekek, max évente talalkoznak
2022. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!