Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ideje lenne választás elé...

Ideje lenne választás elé állítani a fiam?

Figyelt kérdés

Talán rossz kategória, mert már 22éves és elkéstem a neveléssel.

6 éves kora óta egyedül nevelem, mert elváltam és kezd megmutatkozni az apai szigor hiánya. Már nem tanul, és 4év alatt eddig összesen kevesebb mint 3hónapig dolgozott. Először egy kutya eledel gyárban dolgozott, az volt eddigi leghosszabb pályafutása, mert egy egész hónapig bírta. Végül eljött, mert büdös volt a környezet és nem bírja a szagokat. Következő munkahelyén ételfutárként dolgozott és a második napon volt egy kisebb koccanása és összeveszett a főnökkel. Ott végül én fizettem ki a 60ezres kárt. Ezután egy benzinkúton dolgozott 2-3 hétig, majd ott is összeveszett a főnökével és eljött. Legutóbb a bátyám ajánlott neki napszámos munkát, egy üvegházban kellett volna 3 napig segítenie és ezért nagyvonalúan 100ezret ajánlott. Ott reggel 8tól 11óráig bírta, aztán hazajött mert nehéz a fizikai munka.

Jókötésű derék gyerek, edzőterembe jár, és nem tudja elvégezni azt a munkát amit az 50évés 60kilós bátyám csinál. A pofám leszakadt miatta, az alig 3 órás munkáért is 10ezret kapott, majd megparancsoltam, hogy a pénzt adja vissza a bátyámnak mert nem érdemelte meg, de végül nem fogadta el.

Itthon legalább tesz-vesz a ház körül, a főzésen kívül szinte mindent megcsinál, de bőven ki is telik az idejéből.

Imádom a fiam, ő a mindenem, de kezdem azt érezni, hogy soha nem fog megváltozni ha örökké eltartom. Azt fontolgatom, hogy választás elé állítom: vagy elkezd pénzt keresni, vagy kereshet magának saját lakást. Talán ez túl drasztikus és szívtelen lépés lenne, de nem tudom hogyan téríthetném jó útra.



2022. máj. 30. 04:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Pedig csak így lehet. Mondjuk nem azt kell mondani, hogy ha ma nem talal munkát, akkor holnap költözhet, hanem egy betarthato határidőt kell adni. Látod nyilván, milyen munkalegetosegek vannak a kornyeketeken, mennyi idő kb mire munkát találhat, így kb 1-3 hónap időt adhatsz.
2022. máj. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy miből jár edzőterembe?
2022. máj. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen,ideje. Későn gondolkozol ezeken, nagyban szerintem nem fog változni, ill ehhez neked is változni kell
2022. máj. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 miből járna? Hát ugyanabból amiből öltözködik, eszik, fizeti a rezsit, tankol az autóba, moziba viszi a barátnőjét stb. Tehát az én keresetemből.
2022. máj. 30. 06:57
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Nos, ez esetben azt tudom mondani, hogy buta vagy, már ne is haragudj. Az még oké, hogy eltartod, de edzotermet, mozit és tankolast fizetni egy semmirekellonek.....Az életben életben lesz önálló, ha mindent a segge alá teszel.
2022. máj. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Persze. Ez nem szívtelenség, hanem az ő érdeke! Adj neki időt, pl szeptembertől ő fizeti minden kiadását plusz beszáll a rezsibe.

Amikor a jövőről beszéltek, mit mond? Nem szégyelli, hogy az anyja tartja el?

2022. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sürgősen kell valami változás még most. Sajnos ismerek olyat, aki még most 50 évesen is a 70 éves anyjával él, és a nyugdíját szedi el.

Ha ilyen a mentalitása, egy értelmes nő sem fog megmaradni mellette, és tényleg a nyakadon marad.

Egy másik ismerős 30 éves fiát egy kapcsolat húzta ki ebből, viszont ahhoz előtte elment dolgozni, és érdekes módon, egyből szóba állt vele egy csaj.

Nincsenek barátai, akikről példát vehet, hogy ők dolgoznak?

2022. máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Első körben nem küldeném el, mert abban a te kezed is vastagon benne van, hogy ilyen életképtelen. Viszont lakhatáson és ételen kívül semmit nem biztosítanék. Méghogy mozi, meg edzőterem...
2022. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A barátai mind dolgoznak vagy tanulnak. A barátnője is fiatalabb nála, de már 3éve dolgozik. Az exférjem volt ilyen, azért is váltunk el, gyerektartást sem fizetett soha mert az anyja istápolja a mai napig.
2022. máj. 30. 07:25
 10/21 A kérdező kommentje:
Az edzőterem havi 7000, azzal úgy vagyok, hogy szívesen fizetem, mert mégiscsak a javát szolgálja. Csak hát eddig azt is hiába, mert hiába van jó fizikuma, a kétkezi munkát nem bírja.
2022. máj. 30. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!