Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy éves gyermekkel nyaralás?...

Egy éves gyermekkel nyaralás? Hogyan?

Figyelt kérdés

Értetlenül állok az előtt, hogy olyan sokan mennek x hónapos, 1 éves gyerekkel nyaralni, amikor az én gyerekem még egy kávézást sem bír ki egy kávézóban. Állandóan ki akar jönni a babakocsiból, addig nyavalyog, amíg vagy el nem indulunk, vagy az ölünkbe nem vesszük, de azért lássuk be, az úgy nem túl kényelmes...

Az én gyerekemmel van a baj, vagy azért van ilyen is?


2022. jún. 8. 20:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ez ilyen, hogy elindulsz, aztán lesz, ami lesz :) Gyerekkel nyaralni meg pont olyan, mint otthon, egész nap kergetheted, csak egy másik helyszínen :)
2022. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fura, ahol nem ilyen az 1 éves. Mi azért járjuk a világot és imádunk kiszakadni itthonról. Persze ugyanúgy rohangálunk utána, de mi élvezzük, hogy máshol vagyunk. De tök megértem azokat is akiknek ez nyűg. Ha neked nem esik jól nyaralni vele, semmi baj ha vártok pár évet.
2022. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

15hónapos a fiam, egyszer mentünk vele egy napos kirándulásra. Borzasztó volt, kb semmi értelme nem volt mert elvitte az időt az utazás, 2x aludt napközbe de csak cicin alszik így én 2*1órára elvonultam vele, új hely volt nem tudott úgy aludni, ezzel megkavarta a napját, estére a kocsiba elaludt, este 6kor felt fel ezáltan este 10kor alig tudtam letenni. Napközbe amúgy is nagyon anyás, kb le se szállt rólam, itthon is elég 10kilót pluszba cipelni nemhogy máshol mászkálgatva.

Biztos van olyan gyerek aki egész nap nyugodt, mosolyog és boldogan várja mi fog történni de jelenleg én még mindig nem tudom elképzelni, hogy bárhova is elmenjünk akár több napra is.

2022. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Fiammal voltunk 3 honapos, 8 hónapos és 9hónapos koraban is kirándulnibtöbb napra. En megmondom őszintén, jobban élveztem mint a kettesben töltött nyaralásokat.


Olyan program kell, ahol a gyerek is kibontakozhat és ennyi.


Lányunk most 8honapos, iden 2 nyaralásunk is lesz.

2022. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ilyen volt, de nyaraltunk vele.

Nem olyan volt, mint nélküle nyaralni, de én élveztem nagyon, hogy nem otthon vagyunk. Nem volt olyan elvárásom, hogy kávézóban ücsöröghessek, szeretek pedig azt is, de tudomásul vettem, hogy ebben a szituban nem lehet.

2022. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Olyan nyaralás kell, ami a gyerek napirendjével, ritmusával kompatibilis. Persze van gyerek, akivel évekig nem lehet menni, mert csak otthon tud jól aludni. Akkor ki kell várni. Ez van.
2022. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kávézás egy kávézóban nagyon rossz példa, mert nem gyerekkompatibilis egyáltalán, csak ül és néz, azt nyilván nem viseli jol. Miért kéne ehhez asszisztálnia? A nyaralás közös program, ami hozzá is van alakítva. Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt.
2022. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A fiam másfél éves lesz, amikor megyünk. Mondjuk annyira nem is nyaralás lesz, jobbára kirándulunk, túrázunk, strandolunk. De ezekhez már hozzá van szokva. Inkább attól tartok, hogyan bírja egy hétig más helyen. Persze lehet, vmennyire meg fogja szokni. De olyant el sem tudnék képzelni, hogy csak pihenünk. Még a 3 évessel sem. Tavaly képtelenség lett volna menni, alig volt fél éves. Olyan picivel sok mindent még nem igen lehet csinálni. Most azért bízom benne, hogy egy másfél évessel jó lesz.
2022. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Derjaderja ***** válasza:
71%

Mi eddig az alábbi kombinációkban nyaraltunk:

- 8 hónapos lányommal egy panzióban. Az étkezéseket igyekeztem lezavarni gyorsan, de volt játszósarok, egy baráti családdal voltunk. Kiranduláson, városnézésre elvolt hátunkon a lányom. A másik család gyereke volt ilyen seholsejóneki típus, nekik annyira nem volt kényelmes

- lányom 20 hónapos, 2 baráti családdal egy házban nagy kerttel aztán pár nap a Balcsin szintén egy ilyen kertes házban. Azt totál jól bírta a lányom, sütögettünk, illetve amikor a kaját vártuk az étteremben, addig kivittem a partra, a kerteket meg q nyüzsgés, hajózást imádta

- 2,5 éves lányom és 9 hónapos fiam. Na utóbbi seholsejó baba. Velük a Mátrában kertes házban meg egy kutyás kempingben voltunk, hát így nem lehetett kavézgatni de a parton kavicsokat, pancsolás, gyepen játszás, sütőgetés szuper volt

- még a fiam 15 hónapos korában voltunk egy kis házban Nagymaroson, ott levittem őket a partra játszózni, meg volt kirándulás meg Visegrád, kisvasút ilyesmi. A fiam nem nagyon fogadja el az eszközöket, ez a felvesz/letesz, elszalad/imádkozni kell hogy ne bámuljon örökké egy hangját, leborítja az asztalt típus - hát kb ehhez alkalmazkodtunk. Egy fagyival le lehet azért pár percre kötni az asztalnál.

Ez ilyen szerintem.

(Plusz még minden alkalommal a párom kamasz fia és egy nagy kutya is volt velünk 😃😃).

2022. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a kávézó rossz példa volt, de egy étterem? Ott is csak ül, és néz, amíg mi eszünk... : D
2022. jún. 8. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!