Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek esetén mennyivel...

Egy gyerek esetén mennyivel nőnek a kiadások, ha jobb életszínvonalon szeretnék családosként is élni?

Figyelt kérdés

Igazából eddig nem nagyon gondolkoztam családalapítások, az utóbbi hetekben, hónapokban kezdett el foglalkoztatni a gondolat.

Egy gyereket szeretnék, mellé megtartani a jelenlegi életszínvonalamat.


7-800 ezer között költök egy átlagos hónapban, tehát amikor nincs karácsony, nagyobb utazás kifizetve, orvosi költségek vagy egyéb váratlan kiadás. Kb ugyanennyit igyekszem is félretenni.

Nekem ennyi kell a kényelmes élethez, nyilván ha muszáj lenne, kevesebből is megoldanám.


Nem sietek sehová, a párkapcsolatom is friss még viszonylag, de 4-6 éves belül szeretnék gyereket.



2022. jún. 11. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Most 2 éves a gyerekem és úton a második, egyelőre igazán a mindennapi költségvetésen nem látszik meg jelentősen a létezésük. Alkalmi költések persze vannak, ilyen-olyan nagyobb kiadások (kórházi számla, bútorok, babakocsi, ilyesmi), de azért a mindennapokban nem jelentős a különbség.

Ugyanakkor ami igazán megdobja a kasszát, az bizony a lakhatás. 1-2 gyereket nem igazán kényelmes egy másfél szobás lakásban nevelgetni, akár lakásról, akár családi házról van szó, azért a négyzetméterekkel és a jó, biztonságos, gyerekbarát környékkel együtt nőnek az ingatlanárak is. Plusz ugye az autó, ami nem mindegy 1-2-több gyereknél, hogy mekkora, milyen, és ha most egy jó teljesítményű, kényelmes autód van, sajnos nekem fájdalmas tapasztalatom, hogy motort kb csak a csóri autókba raknak, ha szeretnék az autópályán is használható járművet, akkor kb csak a szentháromságból tudok olyat venni, ami családnak is alkalmas, mert van benne csomagtartó is a motorteljesítményen túl. Plusz később a nyaralások, ilyen-olyan hétvégék költségei megnőnek, repülőjegy, szállás, étterem minden drágább, még akkor is, ha a gyereknek ugye akciós a legtöbb dolog, de ugye olyankor azért nem mindegy, hova mész és le vannak szűkítve a lehetőségeid.


A gyerekek amúgy inkább később lesznek költségesek, amikor iskolába kerülnek, és főleg amikor kamaszodnak. Drága hobbi, megfelelő technikai háttér (most nem a vagizásra szánt almás telefonra gondolok, de pl az otthoni oktatáshoz egy jó laptop vagy asztali PC, amit akkor már tud szórakozásra is használni ha szeretne, szintén nem két fillér), nyelvvizsgák, jogsi, neadjisten támogatás az élete kezdéséhez (ha nem is saját lakás egyből, de azért egy jelentősebb összeg félretéve) stbstb, szóval na, nem a kezdeti pár év az, amikor a gyerek drága.

2022. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


A lakhatás szerintem is problémás lesz/lenne. A mostani lakásomban két hálószoba + nappali van, és a nappali egy része le van választva dolgozószobának egy kétszárnyas tolóajtóval. Szóval viszonylag nagy, de ha a legjobb barátnőm kislányai vannak nálam, 1 óra után úgy érzem, hogy muszáj mennünk valahová, mert rettenetesen pici több embernek ez. A párommal is beszéltünk már erről és mind a ketten arra jutottunk, hogy később inkább építkeznénk. Az meg ugye baromira drága mulatság manapság (főleg ha Budapesten belül tervezünk maradni).


Igazából én még eléggé a karrierem elején vagyok, szóval remélem, ahogy haladok előre és telnek az évek, a bevételem is több lesz, esetleg tudok befektetni is stb.

2022. jún. 11. 12:59
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha te most ennyit költesz, akkor gyerekkel nyugodtan számolj 2-3 milliót havonta. Mármint a gyerekre, plusz a te költségeid.
2022. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Mi nem spórolunk és igyekszünk megadni a picinek azt, ami a legjobb neki.


Pampers pants pelenka, milumil tápszer, neogranormon baba kozmetikumok és törlőkendő használata mellett havi rendszeres kiadásunk a 10 hós baba esetében 60.000 Ft.

Emellett havi 25.000 Ft megtakarítást teszünk neki félre. Nagyjából 10.000 Ft maximum az egyéb költség, van, hogy több, van, hogy nincs.


Ezt összeadva láthatod, hogy cirka 100.000 Ft az egyhavi költség.


A terhesség alatt a magán terhesgondozásra, NIFTY tesztre, mindhárom genetikai UH esetén kiterjesztett magzati szűrésre, vitaminra, legmagasabb szintű KRIO-ra nagyjából 1.500.000 Ft ment el. A babaholmikra (ruha, cipő, takarók, játékok, cumisüveg, cumi, babafészek, pihenő szék, etető szék, kiskád és állvány, stb.), bútorokra (kiságy és hozzá tartozó dolgok, szekrény, fiókos komód 2 db, szőnyeg, fotel, dekoráció) , baba kocsira (3 az egyben) , autós ülésre, hordozó kendőre, fix kétlapos és mobil légzésfigyelőre és egyéb felszerelésre még kb. 500.000 Ft.


Mi nem bánjunk, hogy ennyi volt eddig és később sem leszünk azon, hogy a gyerekholmin spóroljunk. Van, aki szerint sokat költöttünk, van aki csodálkozik, hogy csak ilyen keveset.

2022. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Ez ilyen provokálós kérdés? :D
2022. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Tehát másfél milliót keresel havonta?
2022. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg kíváncsi vagyok.

Szeretek előre tervezni, számolgatni, 1-3-5 éves terveket, célokat kitűzni.

2022. jún. 11. 13:08
 8/17 A kérdező kommentje:
1,5 és 2 között van a havi bevételem általában.
2022. jún. 11. 13:09
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

"7-800 ezer között költök egy átlagos hónapban, tehát amikor nincs karácsony, nagyobb utazás kifizetve, orvosi költségek vagy egyéb váratlan kiadás. Kb ugyanennyit igyekszem is félretenni"


"Igazából én még eléggé a karrierem elején vagyok"


Minden kötözködés nélkül, de kérlek, írd már meg, hogy mit dolgozol. Megöl a kíváncsiság, hogyan tudsz ennyit keresni ma Magyarországon a karriered elején.

2022. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Mire költesz havi 700-800 ezret úgy, hogy abban még csak nagyobb kiadás se?
2022. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!