Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell a gyerekválla...

Mennyi pénz kell a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Elég, ha van pénz kajára, ruhára, játékra, szórakozásra, nyaralásra, különórára, iskolai kirándulásra?



Vagy fontos, hogy fizetni tudd a gyerek jogsiját, továbbtanulását is?


2022. jún. 11. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Utóbbi
2022. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Utóbbi, erre megtakarítási számla kell. Fontosabb, mint a ruhák.
2022. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Mindegyik fontos, de az is hogy utána is segítsd a továbbtanulásban, mindenkinek jó ha mellé áll valaki pláne a szülő!!!


Miért úgy szándékoztad ha felnő nem segítesz neki a plusz dolgokban?

2022. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem úgy szándékoztam.

Eszembe jutottak régebbi kérdések erről az oldalról a Családi kapcsolatok topikból, amikor azok voltak 100%-ra pontozva, akik szerint ha a gyereknek vaj is kell a kenyérre, akkor takarodjon dolgozni.

Illetve ahhoz, hogy egy tinédzser értelmes választ kapjon egy kérdésre, oda kellett írnia, hogy természetesen diákmunkázik, különben szarrá oltják, hogy nincs joga új telefont kérni.


Természetesen nem a diákmunkán van a hangsúly, hanem azon, hogy 18 éves korában takarodjon el otthonról a gyerek, onnantól semmiben nem támogatja a szülő, örüljön, hogy megszülte.

2022. jún. 11. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért 100 évre előre mindenre nem lehet anyagilag felkészülni.Minden oké mondjuk 15 évig, aztán hirtelen beüt a krah, tartós munkanélküliség, betegség,ne adja isten halál, aztán máris elapadt ami fel lett halmozva.Az anyagiak, persze jó ha van tartalék,de nem gondolom hogy mindent előre össze kell szedni egy gyerekre, merthogy akkor kb senki se vállalna gyereket 40-50 éves kora előtt.Kulonben marha kíváncsi volnék hogy aki 21-22 -25 környékén 1-2 év munkaviszony után szül ugyan mennyit rakott félre.

Élj átlagos színvonalas eletet, legyen tartalék, legyen stabil kapcsolat és ennyi.Ha nem veszel a gyerekednek autót, kastélyt meg kiralyfit attól nem leszel szar szülő.

2022. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom amit közben írtál.Ha 300.000 Ft telefont szeretne, akkor én elkuldenem megkeresni az árát igen 😂. Normális keretek között az átlagos dolgokat engedhesse meg magának,de ha mondjuk extrém dolgokat követel azért dolgozhat.Mondjuk nem kell elkoltoznie csak 100.000 Ft nadragra,pulcsira pld nem adok pénzt ha olyat akar azt vegye meg magának majd ha dolgozik.
2022. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én valahol a középutat tartom jónak. Öcsémnek pl finanszírozták a jogsit+autót, nekem a jogsit nem, az autó árába beszálltak. Lakáshoz önerőt nem tudtak már adni a szülők, nem haragszom rájuk emiatt, nem is lenne jogos, úgy érzem nem az ő dolguk megoldani az én felnőttkori láthatásom. Én úgy tervezem, hogy ezeket finanszírozom majd a lányomnak, és egy lakás önerőhöz elég részét tervezem félretenni a lányomnak, de nem én akarom úgymond alátolni 100%-ig. Azt viszont túlzásnak érzem, hogy a 23 éves öcsém minden kiadását a szüleink állják, mert ő egyetem mellett nem akar diákmunkázni sem most, sem az elkövetkező években.
2022. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Az pedig hogy mennyi pénz kell, már az elejétől relatív, válaszolva a konkrét kérdésre. Egészen onnan indítva, hogy nem mindegy terhesség alatt magánba akarsz járni, megcsináltatni a legdrágább genetikai teszteket és esetleg magánkórházban szülni, vagy elmész a kötelező vizsgálatokra tb alapon majd ha megindul a szülés szülsz az ügyeletes dokinál, vagy hogy állami oviba akarod iratni a gyereket vagy a környék legdrágább elit magánovijába, Zara, gap stb ruhákba akarod öltöztetni legújabb divat szerint, vagy megelégszel a turis cuccokal, akarod-e külön foglalkozásokra hordani, később is magán/alapítványi suliba meg sportra akarod-e járatni vagy szimplán az első körzeti suliba, ahol várhatóan kisebbek a kiadások. Nyilván meg lehet oldani olcsóbban is, meg úgy is, hogy a gyerekre fordított kiadások határa csak a csillagos ég legyen.
2022. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6


Természetesen nem extrém dolgokról, drága telefonokról és ruhákról van szó, hanem a 21. században teljesen alap dolgokról, pl egy sima laptop.

2022. jún. 11. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igényektől, elképzelésektől és lehetőségektől függ. Ha nem vagy olyan helyzetben, hogy egyáltalán elméleti esélye legyen a gyerek jövőjének egyengetése (mint lakás meg autó meg ilyesmi), akkor attól még nem leszel rossz szülő, na meg azért nyilván az a cirka 20 év alatt, amíg oda jut egy gyerek, simán változhat is egy csomó minden, erre képtelenség felkészülni.

Ugyanakkor az, ha van annyi fix bevétel illetve megtakarítás, ami akkor is fedezi a mindennapi és esetlegesen váratlan költségeket is, ha a szülőpárosból éppen mindkettő keresőképtelen, mert anyuka éppen a 4 hónapos babával van otthon, apukát meg kovidra hivatkozva elküldték és pár hónapig munkanélkülin van, akkor azért ne kelljen már éhen halni meg minimum a legszükségesebbekre legyen akár tartósan is, na szóval ez jó lenne ha startból is meglenne. A továbbiakra meg nyilván egy normális életszínvonal fenntartásához elegendő bevétel. Nem lesz attól senki rossz szülő, ha nem engedheti meg magának a legújabb és legmenőbb tech-kütyüt meg a legmárkásabb ruhákat, de azért ha nem tudod az osztálypénzt sem kifizetni és vízen-kenyéren él a gyerek, ráadásul ezt előre láthattad és nem is tettél ellene semmit a születése óta eltelt években, na akkor valószínűleg nem engedhetted volna meg magadnak a gyereket.


Szóval én azt mondanám, hogy a kezdetekhez elég az, amit az első mondatodban írtál, de érdemes törekedni arra, hogy a második lehetőséget is meg tudd neki adni, mert az hatalmas előny számára az életben, és szülőként nyilvánvalóan mindenki a legjobb lehetőségeket szeretné a gyerekeinek megadni.

2022. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!