Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nagyobb a gyerekek...

Ahol nagyobb a gyerekek között a korkülönbség,ott tényleg "könnyebb "?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kislányom idén szeptemberben kezdi az iskolát. 7 éves.

Kisfiam ovis mèg , 5 éves lesz júliusban.


Tervezzük a harmadik gyerkőcöt.

És hát azért jóval nagyobb lesz a korkülönbség közöttük ,mint az első kettő között.


Érdekelnènek a tapasztalatok ,hogy ahol nagyobb volt a korkülönbség ,ott tényleg valamivel egyszerűbb volt az élet ?

Nagyobb gyerekek mellett, könnyebb egy csepp babát ellátni ?

Nekem az eleje megmondom őszintén nagyon nehéz volt. 😔


Köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 14. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

11 éves a lányom, a fiam 4 hetes, és nagyon nagyon jó, hogy ekkora a korkülönbség. :)

Segít sok mindenben, amiben tud. Fürdetésnél, vagy tápszer készítésnél például.

Meg azért jó, hogy már nagyobb, hogy nem kell folyamatosan figyelni rá, nem kell szórakoztatni, mert már nagy, és megérti, hogy most a kistesó az első, aztán a többi dolog.

2022. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Jaj semmivel nem jobb. A nagy baromi feltekeny,megszokta hogy egyedul van ennyi even at. Nalunk 6 ev a korkukonbseg. Nincs kozos pont. Sehova se tudunk mar menni kirandulni,mert delben 2-3 orakat alszik es csak kisagyban. Nem tudunk olyan meset kapcsolni ami jo lenne mindkettojuknek,teljesen mas az erdeklodes. A nagy visszafejlodott inkabb,a kicsi nem beszel ,de nekimegy a nagynak. Az eleje konnyebb volt,csecsemo mellett a 6 eves mar onjaro,de onnantol h a kicsi elindul es mindent megfog,szetrug,osszenyalaz,allando cirkusz van minden nap.
2022. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem könnyebb.

Bizonyos dolgok lehetnek könnyebbek, cserébe lesznek más problémák.

Pl. az, hogy nem tudsz egy közös kirándulást összehozni, mert annyira más a gyerekek teherbíró képessége. A 10 éves 20km-t is legyalogol majd, az akkor 3 éves gyereked meg 1-2 km-t. Ami a kicsinek érdekes, a nagynak unalmas, ami a nagynak érdekes, azt a kicsi nem fogja érteni, esetleg megijed tőle.

Nyaralásnál is más lesz az igényük. Sokszor kell majd szétszakadnia a családnak, hogy mindegyik gyerek azt kapja, ami életkorából adódóan neki való.

2022. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal könnyebb. Azért nem kellőt kell pelenkázni. Amíg a kicsit szoptatom, nem kell a nagy után futkosni. Sőt, ha kell valami, tud segíteni. A nagyot elviszem edzésre, addig a picivel sétálunk, alszik a babakocsiban. Mindent meg lehet oldani. Szerintem könnyebb, mintha egy csecsemő mellett lenne egy 1-2 éves. A hátránya a történetnek, hogy nem együtt nőnek fel.
2022. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk 10 éves a nagy (fiú), 2 éves lesz szeptember elején a kicsi (lány). Nincs féltékenység, szeretik egymást. Persze előfordul hogy a fiamnak sok, hogy a kicsi megy utána, de nincs ebből probléma, olyankor elviszem tőle. Mondjuk nagy a ház, simán el tud vonulni, ha sok neki a húga. Mikor egészen pici volt a lányom, kifejezetten könnyű volt velük.
2022. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


2es válaszoló ,remélem nálunk nem lesz mert ugye ők már nem egykèk.

Bár ettől függetlenül fèltèkenysèg bármikor kialakulhat.

Kislányom szempontjából ettől nem tartok. Már most imádja a meg nem létező kisbabát.😀

Az öccsét is imádja ,gondoskodik róla , anyáskodik felette.


A kisfiam ,na ő már nehezebb ügy.

Bár okos ,ügyes , ha van nálunk kisbaba ,rögtön teszi el az apróbb játékokat ,nehogy a pici a szájába vegye őket. Viszont ő féltékeny típus ,és igen én központú.

2022. jún. 14. 15:48
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
A nagy sokat segít... azért ezuel óvatosan. Nem gondolom, hogy kis rabszolgák a nagyobb gyerekek. Tudom, tudom, szívesen csinálják, mernének mást mondani.
2022. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

3as. Én nagyon szerettem hordozni a kisfiamat. ☺️

Ez nagy segítség lehet majd a következő gyereknèl,pl a kirándulások alkalmával.

De az biztos ,hogy míg a 2 "nagynak" kb ugyanaz most az érdeklődési kör , úgy a kicsinek majd tök más lesz. De biztos megoldható.


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. Sokat segítenek.

2022. jún. 14. 15:57
 9/20 A kérdező kommentje:

7es válaszoló.


Én sem szeretnék át esni a ló másik oldalára. Mi az ami még elfogadható ? Pl a kislányom szívesen segít , de mi az a pont amitől ő meg nem lesz kisrabszolga? Ha mindenben szívesen kiveszi a részét ,önszántából jön és ajánlja fel a segítségét ?

Tehát semmi nem kényszer..

Belevonni a mindennapokban szerintem kell(ene) őket.

2022. jún. 14. 16:01
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Majd ez pár év múlva változni fog. Most még kis cuki meg érdekes a kistesó a 7 évesnek, de majd ha 14 évesen érdekelni fogják a fiúk, meg a barátai, barátnői lesznek az etalonok, és a megszokott önszántából segítés megszűnik, akkor nagyot fogtok koppanni. Nem szabad egy gyerekre ráépíteni mindent.
2022. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!