Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Generalizált szorongással...

Generalizált szorongással gyereket vállalni milyen?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyan kismamák/anyukák akik szorongással küzdenek?


Nekem ez a problémám, szeretnénk már babát de nagyon félek: hogy bírom majd a terhességet meg utána a babàzàst.

(Gyógyszerről èpp leszokóban vagyok, mert nem akarnám terhesen szedni, de ha nem megy, akkor nyilván újratervezem...)


Hogy éltétek meg/túl? Menne így szerintetek?



2022. jún. 22. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A terhesség alatt teljesen "meggyógyultam", semmi bajom nem volt, szülés után pedig egy enyhébb formában jött csak vissza, nem olyan rossz, mint teherbeesés előtt. Gyógyszert sosem szedtem rá.


De ez én vagyok, biztos van olyan, akinek sokkal rosszabb lett.

2022. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%
Egyrészt az anyaösztön biztosan kompenzál majd. Másrészt pedig másról gondoskodni mindig sokkal egyszerűbb (szorongás szempontjából legalábbis). Ha nekem kell orvost intézni, akkor órákon át halogatom a telefont és érzem a szorongást, de amikor a páromnak, akkor valamiért sokkal határozottabb vagyok.
2022. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így vállaltam gyereket. Amióta az eszemet tudom fennáll nálam a GAD, és sosem tudták hatékonyan kezelni, azt meg nem hagytam, hogy leszedáljanak.

A kérdésre a válasz: úgy éltem túl, mint akármi mást. Igaza van a #2 válaszolónak, másnak bármit megcsinálok, olyat is, amit magam miatt sosem mernék.

2022. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, mint a 2-es.
2022. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Látom, jó sokan szoronganak, pedig pár perce írtam ki a kérdést :(


És szülés után visszajött? Illetve azóta milyen a gyerekkel, tudtok róla megfelelően gondoskodni, nincsenek rossz napjaitok? Nekem vannak néha olyanok, amikor úgy szorongok, hogy szinte semmire nem vagyok képes koncentrálni :(

2022. jún. 22. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok. Néha van ilyen, hogy ráfüggök valamire nagyon, akkor a férjem foglalkozik a lányommal egy fél órát, amíg lenyugszom (itthonról dolgozik).

Ha ketten vagyunk a lányommal, akkor nem szokott ilyen lenni, hiszen kb csak rá figyelek, nem nagyon szorongok. Régen pánikrohamot kaptam egy sebtől, hogy úristenmeghaloktetanuszban, most a lányomból két kullancsot szedtem ki, semmiféle aggodalmat nem érzek. (Be van oltva mondjuk, de az sem véd mindentől)


Egyszer volt a lányom mellett pánikrohamom (nem otthon voltunk, és nem találtam a kocsikulcsot), a babakocsiban ült (két éves), és egy szó nélkül 10 percig csak nézett és nem szólt, nem hisztizett semmit, amíg le nem nyugodtam, valahogy megérezte szerintem, hogy valami nem okés. Pedig a strandra mentünk, nagyon várta... Az megoldódott szerencsére.

2022. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Én is nagyon szorongó típus vagyok, nem szedtem gyógyszert rá, mert nem jött be. Most terhes vagyok, ugyanúgy szorongok, ha nem jobban. Nem tudom milyen lesz szülés után szerintem akkor is szorongani fogok. Mondjuk nekem a szorongás más formában szokott lenni mint az előttem íróknak, nekem nincs ilyen parám, hogy felhívni ezt-azt. Én az életemen szorongok, másokért nagyon sűrűn, pl tesóimért, szüleimért, kellemetlen szitukon, vagy ha valamit elhibáztam azon mondjuk nagyon jókat tudok szorongani napokig is.. szóval biztos nagyon jó lesz a gyerekkel😃


Most pl amiken tudok szuperül szorongani azok az: anyagiak, szülés, otthonról hozott rossz minták tovább adása, nevelés, iskola választás, mi lesz vele ha felnő, jó ember lesz-e. Na és akkor tudom pörgetni magam az ilyen mi van ha autista lesz, mi van ha pszichopata lesz, hogyan fogom észrevenni, figyelni tudom-e rendesen, ismerem-e a jeleket stb.


Nekem amúgy pszichológus segít, most babavárás alatt majdnem minden héten, és akkor jó hallani, hogy a szorongásaimnak semmi de semmi értelme nincs az ég világon. Hát nagyjából így vagyunk mi, nem bántam meg a gyerekvállalást, mert ugyanúgy szoronganék gyerek nélkül is, persze nem akarom továbbadni majd neki ilyen szinten ezért is foglalkozunk ezzel szakemberrel.

2022. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos a terhesség alatt (főleg, hogy nem komplikáció mentes) előjött :/ Előtte pedig egész okésan voltam. Gyógyszert nem szedtem, de sokat segített közben a terápia. Így bírható volt.
2022. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetlek titeket, milyen terápiát próbáltatok? Én évek óta dolgozom egy terapeutával, kognitív terápiát alkalmaz, de még mindig nem sikerült meggyógyulnom. Ezért eszembe jutott, lehet ez nem fog rajtam segíteni.
2022. jún. 22. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sima pszichológiai tanácsadásra jártam. De van prenatális tanácsadás is, vagy anya-magzat kapcsolat analízis. Azt hiszem ezek külön kompetenciák. Én ezekkel is szemeztem.

-8-

2022. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!