Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a feministákat hátráltatja...

Ha a feministákat hátráltatja a karrierben a gyerek, akkor miért nem engedik át a gyermekfelügyeleti jogot az apának váláskor?

Figyelt kérdés
10-ből 10 esetben a nő kapja a perben a gyereket.

2022. jún. 23. 01:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem a gyerek hátráltatja, hanem az, hogy a családok többségében a gyereknevelessel járó terheket 90%-ban az anya viseli. Ahol meg van osztva, ott mindkét szülőt hátráltatja, de nem annyira, mintha csak az egyiküknek kellene mindenben igazodnia.

És nem "a feministákat" hátráltatja ez, hanem minden érintett szülőt, aki ezt egyedül viszi a hátán.


Normális esetben egy szülő nem akar lemondani a gyerekerol, mert hát izé... Szereti, vagy mi a fene. Csak valahogy válás után nagyon sok apa él azzal a gyakorlattal, hogy elég, ha fizet, meg kéthetente ranez a gyerekre, és akkor ő tök jó szülő. Ha válás után (is) kivenne a részét a gyereknevelesbol minden apa, nem lenne probléma.


Én pl ha elválnék a ferjemtől, biztos, hogy osztott felügyeletet szeretnék, hiszen rá is szükségük van a gyerekeknek, és igen, azt sem tartanám igazságosnak, hogy ő éli világát, és néha elviszi őket szórakozni, nekem meg maradna a melós része a dolognak.

2022. jún. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
A probléma ott kezdődik, hogy a válófélben lévő apukák 99 százaléka nem is akarja a gyerekét nevelni 0-24-ben. Így marad az anya.
2022. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
2%
12 a probléma ott kezdődik hogy a kapcsolatok felében a gyereket eleve nem akarta egyik fél sem vagy csak a nő...
2022. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
13. Ezt a statisztikát honnan szedted? Alá tudod támasztani?
2022. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan onnan, ahonnan a 12-es, természetesen 😂
2022. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, a gyerek általában azért marad az anyánál, mert az apák nem is kérvényezik a felügyeletet. Nekik megfelel, hogy kéthetente làtják őket, de legalább nem kell megmondani a főnöknek havonta, hogy nem tudnak jönni dolgozni, mert beteg a gyerek.
2022. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

16: 10-ből 10 alkalommal nem kérvényezik?

Én számtalan olyan apát tudok, aki szívesen nevelné a gyerekét, de valahogy mindig a nő kapja, aki aztán sír, hogy nem építhet karriert.

Egyébként jó látni, hogy egyikőtök sem konkrétan a kérdésre válaszol, inkább terel.

2022. jún. 23. 11:15
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
17. Az ami a környezetedben van nem releváns, ebből következtetést levonni nagyfokú tanulatlanságra vall. Egyébként rengeteg választ kaptál. Anyám gyógypedagógus, intézzek neked egy időpontot hozzá? Láthatólag nem tudsz összetett mondatokat értelmezni.
2022. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy engedjék át ezt a jogot, miközben kb mindig magától mond le a gyerekről az apa? Licitáljanak egymásra, hogy "nekem nem kell a pulya" "nekem se kell" "de én mondtam előbb"?


Amúgy meg a fejedben szerintem nem teljesen tiszta hogy nem minden egyes nő feminista. Ha csak simán a női nemről beszélsz akkor írhatsz "nők"et, tudod?

2022. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pont azért csinált karriert, hogy ha egy nap a férje elhagyja, akkor legyen miből fenntartani egy jó életszínvonalat. Elég kevés nő képes egyes egyedül eltartani a gyerekeit, miközben a házasságok 60 %-a válással végződik, de az is elegendő, ha apjuk hazafele a melóból felfordul az autóval és meghal, vagy ami még rosszabb, nem hal meg, csak lebénul és lesz még egy valaki, akiről lehet gondoskodni.

Szerintem jó dolog, ha egy nőnek van egy jól jövedelmező állása, és igen, ezek általában karriert is jelentenek, nem csak kasszázást a falu vegyesboltjában.

2022. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!