Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb? Ha elsőre fiad...

Mi a jobb? Ha elsőre fiad születik, vagy ha lányod?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 17:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is tökmindegy.

Ha lány az első, lehet, hogy gondoskodó, anyáskodó lesz és szeret majd segíteni.

Ha fiú az első, nagyobb korukban tök szuper lesz, hogy együtt nyugodtan el tudom engedni őket bárhová, mert a báty vigyáz a húgára.

Mindkettőnek lehet jó és rossz oldala is. Ugyanis a felvázolt lehetőségek csak a legoptimálisabb variációt mutatják. Simán előfordulhat, hogy a nagyobb lány magasról le... a kistesót, a nagyobb fiú pedig nem megvédi húgát, hanem pont általa keveredik rossz társaságba.

Az, hogy mi hogyan fog történni, igen nagy százalékban a szülő felelőssége, hogy hogyan készíti fel a nagyobb gyereket a kistesó érkezésére, hogyan neveli őket, stb.

Ez nem egy sima fekete-fehér kérdés, rengeteg árnyalata lehet (és van is).

2022. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

Azért mindegy, mert bár tény, hogy a fiúk és a lányok nem egyformák, de nincs két egyforma lány se, vagy két egyforma fiú. Lehet hozni a sztereotípiákat, de egyáltalán nem biztos, hogy a te fiad vagy lányod olyan lesz, amilyen szerinted egy fiú vagy lány szokott lenni.

Szóval tényleg teljesen mindegy, mert nem a nemükön múlik, milyen lesz a viszonyuk, vagy hogy neked hogy lesz könnyebb velük.

2022. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem is mindegy volt .
2022. jún. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha egyforma neműek. - csak az én vélemenyem, nem kell zokon venni!

Egyébként meg az a jobb, ha az idősebb testvér gondoskodóbb. Általában a lányok, de egyáltalán nem mindig.

2022. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Dehogy nem mindegy.

Különbség:

Pénisz és vagina


Egyiknek a pelenkázásakor extrán figyelni kell, hogy merre törlöd, a másiknál a szökőkutas balesetre..


Mindkettőnél kellő figyelem kell erre a területre:

Lányoknàl a kisajak összenőhet, a fiúknál a fitymaszűkület és letapadás lehet probléma.


Később a szobatisztasàgnàl a pisilès módja más ( de sok fiú is ülve tanul meg)


Később meg már mindegy melyik volt előbb, amikor a randizás ès nemi érés jön.


Ugyanannyira kell felkészîteni őket.

Szexuális nevelésben ( nem felvilágosîtásban! ) részesíteni őket.


Egy férfi esetében is előny, ha tisztában van a női testtel, teherbeeséssel, menstruációval.


Tehàt annyi, hogy egy fiúnak nem kell a tampon és betéthasználatot részletezni, ellenben az óvszerrel.



Mind2 esetben egyformán kell tudniuk a lehetséges kockáztokat.



Más területen pedig ugyanazokat a lehetőségeket kapják..

Ugyanolyan értékrendet adok àt nekik.



Szóval:

Teljesen mindegy..

2022. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

Jah és a fiam gondoskodóbb személyiség most, mint a lányom


Csak az előttem lévőre reagálva.


Teljesen személyiségfüggő és nem nemük határozza meg.

2022. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%
Tök mindegy. Nem a lányok és a fiúk nem egyformák, hanem a gyerekek nem egyformák. Lányból is van hangos, eleven, agresszív, nehezen kezelhető. És fiúból is van gondoskodó, érzékeny, nyugodt, vagy épp hisztis. Az, hogy milyen nemű a gyerek, csak egy a sok tulajdonsága közül. Nem határozza meg a személyiségét.
2022. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én gyerekkorom óta fiút képzeltem el elsőnek, a 18. heti uh-ig szentül hittem, hogy fiú, de lány lett. Nem azért, mert a fiú “jobb” lenne, csak magamat fiús anyukának gondoltam. De teljesen mindegy, ugyanúgy örülök neki, nincs jobb, vagy rosszabb..
2022. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!