Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mai fejjel vállalnátok...

Szülők, mai fejjel vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Persze gondolom azért van gyereketek mert akartatok, imádjátok őket, bármit megtennétek érte. De ha előre tudtátok volna hogy ez ténylegesen mekkora felelősség, energia, kitartás és pénz kérdése, bevállalnátok? 24N
2022. jún. 23. 22:31
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
63%

De ha előre tudtátok volna hogy ez ténylegesen mekkora felelősség, energia, kitartás és pénz kérdése, bevállalnátok?

Szerintem a legtöbb szülő így vállal gyereket, hogy ezeket felmérik és úgy állnak hozzá (a legtöbb normális persze)

2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
67%

Én pont a napokban tettem fel egy kérdést, ott a többség leugatott, hogy nem is való nekem gyerek.

Kíváncsian várom itt is az álszent “csodás rózsaszín vattacukor az anyaság, nem cserélném le semmire” válaszokat! Kérdező, ne vedd ezeket magadra, marha nagy felelősség és ezt előre elképzelni lehetetlen.

2022. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
97%

Mi annak ismeretében, hogy mekkora felelősség, energia, kitartás és pénz a gyermeknevelés tudatosan vagyunk 1 gyermekes szülők.


Mindenképp vágytunk arra, hogy családot alapítsunk, de úgy érezzük biztonsággal gondoskodni 1 gyermekről tudunk. Tekintve arra, hogy a későbbiekben is támogatni szeretnénk nem csak 18 éves koráig terelgetni.

Így is vannak nehéz helyzetek, sőt lehetnek váratlan események is,de ennyit tudunk vállalni.

2022. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

#2es énis hasonló véleményen vagyok

#1esnek is igaza lehet, de szerintem amíg nem vagy szülő majdnem lehetetlen felmérni ennek a felelősségét hiszen minden ember másképp reagálja le az új helyzeteket. Elképzelése mindenkinek lehet róla, de a nagy pofon úgyis akkor ér mikor már gyakorlatban ott a gyerek.

2022. jún. 23. 22:44
 5/57 anonim ***** válasza:
27%
4 éves, eddig azt mondom, igen. Aztán ha nagyobb lesz és meghülyül, majd max jól megverem a büdös kölkét.
2022. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Szeretem a gyerekem, de ha ténylegesen tudtam volna mit szakítok a nyakamba, nem vállaltam volna.
2022. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
78%

De hidd el, nagyon sokan tisztában vannak a felelősséggel és minden egyébbel úgy, hogy nincs gyerekük és pontosan emiatt nem is akarnak.


Van, aki a saját kárán tanul, mint írtad; mások a sajátjukon sem; és vannak, akik már másokén is képesek és nem követik el ugyanazt a hibát.

2022. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
42%

Persze.

Sőt, szeretnék még amennyit csak lehet.


A gyerek a legjobb dolog a világon. Az egész életed gyökeresen megváltozik, persze fárasztóbb lesz, de gyökeresen jobb. El se tudja képzelni milyen jó, az, akinek nincs még.

2022. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
84%

Nem bántam meg. 14 éves a lányunk. Imádjuk mindennel jobban. Nem mondom hogy nincsenek nehézségek. Kamaszkor és az ezzel járó agyrémek. (pld. ami ruha cipő egy hónapja még szuper volt, most hirtelen nem veszi fel, stb.)


Mi is úgy voltunk, hogy egy gyermek, és őt felelősségteljesen, biztonságban fel tudjuk nevelni.


Minden tiszteletem annak, aki több gyermeket vállal.

2022. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
64%
Előre tudtam, mekkora felelőssség.
2022. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!