Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan, miért lett végül az a...

Hogyan, miért lett végül az a gyermeked neve, ami?

Figyelt kérdés
Mi a háttérsztori?
2022. jún. 25. 01:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert ez tetszett a legjobban mindkettőnknek, és mert illik a vezetéknévhez.
2022. jún. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekkoromban volt egy rajzfilmsorozat, Mofli az utolsó koala, amiben a koala kislány barátnőjét Corinna-nak hívták, és nagyon megtetszett ez a név. Később az egyetemen volt egy ilyen nevű ismerősöm, egy nagyon aranyos, életvidám lány. Úgyhogy Korinna lett a lányom. A vezetékneve külföldi, és nagyon passzol hozzá.
2022. jún. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Mert, ahogy szűkült a kör, ez tetszett mind2-nknek.

2. Gyereknek viszont bizonytalanok voltunk..

Volt egy nevünk, amit nem éreztünk passzolónak, emiatt nem kapta.

2022. jún. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Olyat akartunk, ami még nincs a családban, megy a vezetéknévhez, magyar, pozitív jelentése van... aztán maradt egy, ami mindkettőnknek tetszett.
2022. jún. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Mi is olyat akartunk, ami nincs a családban, gyakorisági listán minimum 20 felett van, szép a jelentése, bibliai eredetű és távol esik a névnapjától. Plusz külföldön is használható legyen, ha végül nem itt akar élni. Jó sokszor végigmentünk, kiírtunk párat, ami szóba jöhet. Végül Barnabás lett, azt jelenti a vigasztalás fia. Nekem 5.terhességem, első élve szülés, hát ezt nem kell magyarázni. De slussz poén, hogy apukája pszichológus, tehát maga a vigasztalás, Barnabás pedig a fia! :)

Egyébként nagyon illik hozzá. A másik kettőnek a meglévő listából választottunk, de rájuk is illik a sajátjuk. Most meg vagyunk lőve, mert három fiú után reméljük a negyedik lány lesz, ha nem, akkor nem tudom mi lesz a neve... ;) Ha lány, akkor viszont Abigél, ami azt jelenti: apukám öröme. Gondolom itt se kell magyarázni, ki szeretett volna még egy kislányt (én mindháromszor fiút akartam) ;) ;)

2022. jún. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Olyan 6 éves koromban eldomtottem, hogy ha lányom lesz, Anna lesz. Az is lett. Igen, ez volt a leggyakrabban adott női név a születési évében. Nem, soha nem volt vele azonos nevű gyerek se bölcsiben, se oviban, se iskolában.
2022. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Magyar eredetű, régebbi, vidám csengésű nevet kerestünk, ami nincs a családban és mindkettőnknek tetszik.
2022. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Az apja után neveztük el.
2022. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6%
Mikor a feleségem szült, azt mondta: legyengültem. Én egyetértettem. Így lett a gyerekem Kovács Gültem.
2022. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

Én nem nagyon értem, hogy mit lehet azon lepontozni, hogy mi a háttérsztori, és valaki leírja, hogy mi. Ezek történtek, nem másról alkotott vélemények, vagy hiteltelen információk, amik a kérdezőt félrevezetik. Max az utolsó aki nem a kérdésre válaszolt, de azért annyi poén meg belefér.

Durva, hogy mennyi itt a rosszindulatú ember...

2022. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!