Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzitek amiatt rosszul...

Nem érzitek amiatt rosszul magatokat, hogy megfosztjátok anyukátokat az unokázàs lehetőségétől?

Figyelt kérdés
Párommal úgy döntöttünk nem szeretnénk gyereket vàllalni.Nem is fogunk csak azért, de kicsit bànt a dolog hogy megfosztom az unokától, mikor tudom hogy nagyon szeretné.

2022. jún. 26. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nincs testvéred, akitől még lehetne unoka?


Biztos nehéz lesz elfogadniuk, de ha ti így dontottetek, akkor kénytelen lesz. Emiatt lehetnek rossz érzéseid, teljesen rendben van az is, de tenyleg nem szabad csak miattuk sem bevállalni.

2022. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van gyerekem, szóval az én anyám szimplán azért van megfosztva tőle, mert megszakítottam vele a kapcsolatot, de ha nem így lenne, ha mondjuk normális, szerető anyám lenne, és tudnám hogy vágyik unokára, akkor biztos sajnálnám kicsit, hogy szegénynek ez kimarad az életéből, de nem olyan szinten, hogy rányomja a bélyeget a mindennapi életemre.


Azt gondolom/gondolnám, ezzel meg kell birkóznia egy felnőtt embernek.

2022. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor is él az a mondás, amit akkor kapunk ha esetleg panaszkodunk az unokázni nem kívánó nagyszülőről: a gyereket nem a te szüleidnek szülöd. Akkor vállald, ha szeretnéd, azért a jó esetben heti pár órányi unokázásért a te anyukád kedvéért ne vállalj. Az én anyukám nagyon szerette volna, ha könyvelő leszek, nem lettem, emiatt sincs bűntudatom. A saját életed éled, nem az ő álmait valósítod meg.
2022. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem is az volt a kérdés, hogy vallják-e
2022. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Régen rossz, ha valaki nem gyereket vállal, hanem unokát ad.


Attól mert valaki gyermeket vállal, nem kellene, nem lenne szabad az unokát egyértelműnen biztosítéknak venni.

Ergo én nem azért szültem 3 gyermeket, hogy majd valamelyik is unokával lásson el. Ez nagyon rossz felfogás.


Mindenkinek egyéni döntése vállal, mennyit vállal, vagy egyáltalán nem vállal gyermeket.

2022. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Az, hogy valakinek van unokája, nem ajándék, hanem pusztán annak a következménye, hogy a gyereke gyereket vállalt. Én mindig azt vallom, hogy aki gyereket akar pesztrálni, az csináljon magának vagy fogadjon örökbe, vállaljon gyerekfelügyeletet, stb. Nem a gyereküktől kell elvárni, hogy vállaljanak, csak hogy a nagyszülő elmondhassa, hogy neki van unokája bibibí. Hát persze, más faxával a csalánt könnyű. A probléma, a stressz 99%-a, az anyagiak, idő, energia amit bele kell ölni, az a szülőé marad akkor is, ha nagyika heti 2 órára benéz unokázni. Sok mindenáron unokát akaró nagyszülő csak a tényért erősködik ennyire, hogy elmondhassa, neki van de gondozni meg gondozza a szülő, hiszen magának vállalta. Ami rendben is van de pont ezért a nagyszülőnek nincs ebbe beleszólása.
2022. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Van egy 10 évvel fiatalabb hugom akitől esetleg lehet unoka.
2022. jún. 26. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Racionálisan azt mondom, hogy ez nem szempont. De mégis, lelkileg felszabadított, mikor a húgomnak kislánya született (sógornőméknél van 3 is). Addig nyomasztott a téma valahogy belülről. Ha szükséges, fordulj szakemberhez.
2022. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz,mint mikor én most küzdök a nyári szünettel.sajnos egyik nagymama se unokatos típus,mindig megkapom,hogy magatoknak születés őket.

Na hát így kell ehhez állni.

2022. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9#

Ne haragudj, de igazuk van. Te vállaltál gyereket.

2022. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!