Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó kirakni a boldog...

Miért jó kirakni a boldog családot facebookra, amikor nem is boldog senki? Miért láttatnak mást?

Figyelt kérdés

Van 3 unokatesóm (1 fiú, 2 lány unokatesóm) akikkel bár sokat játszottunk kicsinek, felnőve nem nagyon találkoztunk, nem is tartottuk sokáig a kapcsolatot.

Most egy pár hónapja elkezdtünk egymásra írni, telefonálni. Sokáig csak a facebookom megosztottak alapján tudtam róluk dolgokat (házasságkötés, gyerekeik születtek, szülinap ünneplése, stb.).


Most lementem hozzájuk pár napja, és pofán csapott a valóság.


Nem azt mondom, hogy az unokatesómat veri a férje meg terrorizálja, de semmi élete nincsen. A férje nem csinál semmit, minden unokatesómra szakad, aki ki van készülve. A kislánya auti-gyanús, a kisfia se egy könnyű eset.

De mégis mindenkinek mondja, hogy milyen áldott jó férje van, mennyit foglalkozik a gyerekkel, mennyit segít, stb. Meg hogy a gyerekei milyen nyugodtak, és köszönőviszonyban sincsenek a gyerekei a nyugodtsággal (elevenek, meg kell hogy mondjam). És nemcsak a facebookon fest más képet, hanem mindenki előtt. Egy hetet voltam náluk, és 1 hétig nem tudta titkolni.


2022. jún. 27. 19:08
 1/8 anonim válasza:
76%
#aződolgukhogymittesznekki
2022. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Pl mert olyankor magának is hazudik.

Ez olyan, mint a szűrők bekapcsolása selfie-nél. Szebbnek látod magad tőle.

Ő meg szegény szebbnek látja az életét attól, hogy másoknak ezt mutatja.

Szerintem, de nem biztos, hogy így van.

2022. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Van, hogy az embernek vacak hete van. Olyan is van, hogy tényleg rosszul vannak mégis vannak csodás napok, élmények, amit jól esik megosztani, nézni, emlékezni.. most az mivel lenne jobb ha csendbe burkolózna és sírna? Ha nem tudsz segíteni me foglalkozz velük.
2022. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És úgy nem lehet emlékezni, hogy ott van az emlékeidben? Muszáj lefotózni? De ha már le is fotózod, muszáj megosztani?


És muszáj a nem boldog pillanatokról is mindenkinek kérdés nélkül ecsetelni, hogy jaj de jó?

2022. jún. 27. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez a közösségi média lényege, akik ott osztogatnak meg dolgokat, azok egy más valóságot osztanak meg. Ennyi. Senki sem fogja kitenni, hogy "ma is de pusztulat napunk volt, veszekedtünk, a gyerekek kifestették zsírkrétával a falat".
2022. jún. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A face erről szól. Kalap szar az egész.
2022. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem, pl. van egy haverom akinek van egy csaja, nem értem miért űl vele a csaj, sokszor megalázza, veszekszenek, legtöbbször a pénzen, külföldön élnek,a srác dolgozik, a csaj nem, és a srác vesz neki ezt azt, amit fel is hány mások előtt is, még a kaját is...nemrég. születésnapja volt a srácnak, erre irt is egy szívmelengető bejegyzést a csaj, volt benne életem szerelme, boldog vagyok, hogy vagy nekem stb. ezt eleve nem értem, hogy ha valaki ott van melletted akkor miért a facen osztod meg az érzéseidet pár like-ért...

És sok ilyen van, a Facebookon tökéletes az életük, nyaralás, boldogság, meg közben lehet a vallást tervezik.

2022. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor majd én elmagyarázom.

Fiatal voltam, halálosan szerelmes voltam a páromba. 22 évesen esküvő, 24 évesen jött az első gyerek, 26 évesen a második.

A férjem semmibe vett, mindenkitől (anyósoméktól és a saját anyámtól is) azt kaptam napi-heti szinten a pofámba, hogy milyen rossz anya vagyok, ezt nem csinálom jól, azt nem csinálom jól. A védőnőtől is sokszor csak a lecs.szést kaptam mindenért. Tudtam, hogy megcsal a férjem, későn járt haza, már nem volt szex, nem is tekintett nőnek.

A munkahelyemen is csak azt hallgattam, hogy a kollégáimnak milyen jó párja van, milyen jól neveltek a gyerekei, szófogadók, tisztelettudók, az én 5 évesem meg köszönni nem hajlandó, ha olyan napja van.


Elmentünk nyaralni, és amikor egy csomag bontatlan óvszert találtam a csomagtartóba, amikor pakoltuk ki a táskákat. Hatalmas nagy veszekedés volt, a gyerekek sírtak, úgy voltam vele, hogy hazamegyek. Aztán másnap elmentünk a gyerekekkel a strandra, jött a férjem utánunk. Ott készült egy fotó, amin nem volt őszinte a mosolyunk, se a férjemnek, se nekem. Kiraktam facebookra. Akkor mégcsak 50-60 ismerősöm lehetett. 8-an likeolták, 2-en megosztották, és páran odakommenteltek, hogy de szép család, megérdemeltétek a pihenést, stb. Én tudtam az igazat, de jól esett a lelkemnek.

2022. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!