Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A játszótér azoké, akik a...

A játszótér azoké, akik a környékén laknak?

Figyelt kérdés

Panelek közti játszótéren csak ottani gyerekek játszhatnak?

Kisvárosban nőttem fel, nálunk csak a társasházak mellett voltak játszóterek, suli után hazafelé, nyáron a barátaimmal (7-12 évesen) gyakran felkerestük játszótereket, de sokszor elzavartak mindket, hogy nem ott lakunk, ne használjuk. Ez így fair?

(Ez több, mint húsz éve volt, tudom, hogy a mai anyukák nem engedik felügyelet nélkül kóborolni ennyi idős gyerekeiket, azért írom ide, nehogy valaki megvádoljon, hogy kamukérdés.)



2022. jún. 29. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Közterület. Mindenkié.
2022. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A varosi jatszotereken nem ismer mindenki mindenkit, es biztosan nem kuldenek el egy gyereket se azert mert 'nem ott lakik'. Ez valami kisvarosi vagy falusi kattanas lehet.
2022. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Az mindenkié.
2022. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a saját udvarral rendelkező társasházakra vonatkozik. Oda valóban nem mehet be idegen.

De a lakótömbök közötti, tehát nem a házhoz csatolt játszóterek mindenkié.

2022. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, milyen.. én laktam olyan társasházban, aminek volt saját játszótere, és nyitva volt ugyan a kapu, ami körülvette a lakóparkot, de nem közterület volt!


Mondjuk senkit nem zavarnék el, de ha kóbor gyerekbandák(ez húszéve is ciki volt, a nem nevelt gyerekek bandáztak, akik korán cigiztek, drogoztak, csókolóztak meg miegymás) ellepték volna és csúnyán beszélnének, befoglalják a hintát csak ülésre, vagy a csúszdába fekszenek és nem tud miatta csúszni az enyém én is megpróbálnék arcoskodni, hogy nem keresi e őket az anyjuk, vagy figyeljenek a kicsire, ne vaduljanak, ne beszéljenek ilyen csúnyán.. szerencsére felénk jól nevelt gyerekek vannak.


Ha sokszor fordulna elő, akkor tuti, ha nem, akkor nem annyira..


A nagyok csak lógnak a játszón beszélgetve, fogócskáznak, csúnyánbeszélnek és hülyéskedésből ütik egymást.. egy átlagos gyereknek a játszótér kb hat-hét éves korig buli, utána átdobják a hintát, hogy magasabban legyenek, kiugranak a hintából vagy csak ülnek rajta, rámásznak a tetejére, egymáshoz vágják, röhögcsélnek, "felnőtteskednek". Tudom, mert az enyém is ebbe a korba ért, csak nálunk felügyelet alatt vannak, így visszafogják magukat, de így is hajmeresztő, amiket bevállalnak, nem az a szint, mint 3 évesen, mikor még odavolt a hintázásért meg csúszdázásért. Már visszamásznak, magasan egyensúlyoznak, fogócskáznak durván, fociznak, de leginkább beszélgetnek.. Igazából bárhol lóghatnának, csak ott van elég nagy tér nekik és mindenkinek nagyon közel van.


Ha van ott kicsi, én mindig szólok, hogy fogják vissza magukat, de igazából tudják maguktól. Szóval lehet, hogy neked nem tűnik fel, de valószínű, hogy durvák voltatok(valaki a társaságból) és ezért zavartak el. 20 éve még többet megengedtek maguknak a felnőttek a gyerekekkel szemben, manapság nem történne ilyen, csak olyan "elterelgetés", mitn amilyet én is tennék, és ez a max.

2022. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi pl átjártunk a mellettünk lévő nem zárt lakóparkba játszóterezni a lányommal. Az új modern volt a mi szoci panelunknál meg 1 rozzant hinta meg egy mászoka volt csak.

A férjem mesélte hogy ők pl átjártak bandázni a másik panel tömb alatti játszóra. Hol ők mentek oda, hol az ottaniak hozzájuk.

2022. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne csak az övék?! Rá van irva a házszámuk? Vagy a tulajdonilapon az ő házuk szerepel?!


Baromság. Közterület, mindenkié. Ha az ország másik feléről jön valaki, na az övé is

2022. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy 7 éves gyerekek ma nem igazán kóborolnak egyedül, de 10-12 évesek simán, legalábbis felénk. Az enyémek is, és az összes barátjuk is. Elég szomorú, ha egy 12 éves nem teheti ki a lábát az utcára egyedül.
2022. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bárki játszhat ott. Mi kisvárosban lakunk, egy nagy játszótér van, a fél város oda jár. Van még két kisebb, de oda is járhat bárki, meg egy van, ami nagyon mélyen bent van egy lakótelepen, az is kozterulet, de oda szerintem tényleg csak az ott lakók járnak, bár ebben sem vagyok biztos, nekünk mindenesetre nem esik útba és nem is egy nagy durranás.

Amikor még nagyobb városban laktunk, ott se volt ilyen, hogy csak az ott lakóké, más kérdés, hogy a kisebb, lakótelepi játszóteken tényleg csupa olyan gyerek volt, akik ismerték egymást, pl anyáméknál kicsit ki is nézik a szülők azt, akit nem ismernek, így minket is (pedig gyerekkoromban még én is ott játszottam 😂), de csodálkoznék, ha szó szerint elkuldenenek valakit, ha amúgy normálisan viselkedik.

2022. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!