Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Háromgyerekesek, mennyi a...

Háromgyerekesek, mennyi a családotok havi bevétele adókedvezménnyel, családi pótlékkal? Hogy érzitek, mennyire tudtok kijönni belőle? Hiteletek van?

Figyelt kérdés
2022. jún. 29. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Cirka 1 Milla.

Felújítunk jelenleg, ami elviszi az összes pénzünket.

Igen, van hitelünk.

2022. jún. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kb 1 millió. 130 ezer a havi törlesztő. Elvagyunk.
2022. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
900000 minimum. Férjem vállalkozó, úgyhogy ez nem fix, van hogy még több, van hogy kicsit kevesebb.
2022. jún. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 1 m.

Babaváró van.

2022. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

A fix az 1.5 millió. 650 ezer a törlesztőnk (nem mind banknak megy, a harmada szülőknek). CSOK-ot, babavárót nem vettük fel. Így 850 marad rezsire + megélni. Ráadásul ebből próbálunk felújítani is.

Megélni alapvetően meg tudunk, de az olyasmik, mint új laptop, nyaralás, autócsere már komoly nehézséget okoznak.

Amúgy van 3 ingatlanunk, úgyhogy az, hogy ennyi a törlesztőnk, az csak a mi döntésünk volt, nem lakhatási kényszer, mely döntést azért hoztuk meg, hogy a gyerekeinknek (akik még kicsik) tudjunk majd lakásokat adni, ha felnőnek. Ha eladnánk a két felesleges ingatlant, egyáltalán nem lenne törlesztőnk, a bevételünk pedig 1.1 M-ra csökkenne (ugyanis jelenleg kiadjuk a lakásokat).

Várom, hogy én is dolgozzak, és több pénzünk legyen, de az még nem most lesz, és én csak részmunkaidős leszek 4 vagy 6 órában, ráadásul kvázi pályakezdő, mert szakmát váltottam a gyes alatt, és eleinte tuti nem fogok jól keresni, nettó 2-300-zal számolok.

2022. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5ös jó az elgondolás, de azért ne akarjatok túl nagyot harapni. Több ismerősöm is belebukott ebbe devizahitellel. Tudom az más és nálatok több a családi költsön, de azért okosan. Ki tudja mi lesz itt..
2022. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kölcsön bocs
2022. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Havi 450E a bevételünk. A férjem dolgozik, én gyes-en vagyok a 7 évesünkkel. Nem így terveztük, de nem panaszkodunk. Hónapról hónapra megélünk, félretenni néha tudunk egy keveset, néha nem. Saját ingatlan van, hitel nincs, anyósom ellátásába beszállunk. Nehéz, de remélem, ha találok olyan munkát ami mellett a gyerekek dolgait is tudom intézni, akkor könnyebb lesz.
2022. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os, igen, a hitel mindig egy kockázat, de igyekeztünk ezt minimalizálni azzal, hogy végig fix konstrukciót választottunk.
2022. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!