Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mániája sok embernek,...

Miért mániája sok embernek, hogy több gyereket kell csinálni, mert a "gyereknek testvér kell"?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, párom 30 éves nő. Megbeszéltük, hogy egy gyereket vállalunk. Mert az energiánk, a kapcsolatunk, az anyagi helyzetünk, a lakhatásunk, a személyiségünk ennyit bír el.

De sokak szemében mintha valami szentségtörés lenne ez! Hogy egy gyerek nem gyerek, hogy a testvér a legnagyobb ajándék, meg a sok baromság és bullshit. Én finoman szólva sem ezt láttam, nem ezt tapasztaltam, de nem akarok már veszekedni velük, mert tuti hogy a végén kiosztanám őket.


Segítsetek már megértenem:

MIÉRT van ez az emberek agyában?!?@?!?@?!?!



#testvér #egyke #Egy gyerek nem gyerek?
2022. jún. 30. 08:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
99%

Van aki több gyereket akar és van aki csak egyet. Különbözőek vagyunk és el kell fogadnunk egymás különböző döntéseit.


Üdv egy kétgyerekes apa.

2022. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%

Mert generációról generációra öröklődik ez. Régen 10-12 gyerek volt, kb a fele érte meg a felnőtt kort. Aztán ahogy fejlődött az orvostudomány úgy csökkent a vállalt gyerekek száma, hisz egyre több érte meg a felnőtt kort. De az megmaradt, hogy több gyereknek kell lenni.

Nekem is 1 van, tudatosan (9 éves). Ne aggódj, kb 5-6 éves korában majd abbahagyják ezt, és tudomásul veszik, hogy csak 1-et akartok tényleg. Vagy lehet meggondoljátok magatokat, és lesz több...

(Egyke barátnőm mindig mondta, neki 1 lesz, most 3 gyereke van. Húgom szintén 1 gyerek párti volt, mint te, neki 2 van). Ne jelentsd ki kategórikusan, amíg 1 gyereked sincs. 😉

2022. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%
Miért vagy ilyen dühös emiatt? Inkább ez az erdekes. Nem erdemes azzal foglalkozni, hogy masok mit akarnak, de azzal mar nagyon is erdemes foglalkozni, miért kelt ez indulatot bennünk.
2022. jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%
Sok a matekgyerek sajnos. Van aki azért csinál többet, mert több pénzt/támogatást kap utánuk.
2022. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Katona Dius ***** válasza:
94%
Én azért szeretnék 2t vagy 3at,mert én 3 gyerekes családból vagyok és a tesoimmal piszok jól megvagyunk. Én is szeretném ha a gyermekemnek hasonló kapcsolata lenne a testvéreivel. Fel tudnánk nevelni 3 gyereket,hely és anyagi is van rá. De engem pl pont nem érdekel,más mennyit vállal.
2022. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
86%

Régen ez a család stabilitását szolgálta, mert a családok (akár csak szükségből, nem őszinte szeretetből) jobban összetartottak. Ma ez már nincs meg.

Szülői részről sokakban benne van, hogy ha van 2-3 gyerekük, 1 sak akad köztük, akire számíthatnak öregkorukban (és általában ennek az is a vége, hogy egy szív, a többi csak a hagyatékira "talál oda"). Persze, sokkal "elegánsabb" arra hivatkozni, hogy a gyereknek jó a testvér, de az az igazság, hogy legtöbb esetben a testvéri kapcsolat vagy közömbös vagy kifejezetten rossz.

Nekem nincs testvérem, a szüleimről való gondoskodás mindig is uralta az életemet, de legalább mindig tudtam, hogy egyedül vagyok erre, nem számíthatok senkire, így nem is kellett csalódnom senkiben.

Persze, látok magam körül nagyon jó testvéri kapcsolatokat is, ami tényleg nagy plusz lehet az ember életében, de ez a ritkább.

Ne törődj vele, ki mit mond, majd érzitek, hogy NEKTEK hogyan lesz a legjobb!

2022. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem mániám, nekem is egy van.

Viszont tavaly egyszerre haltak meg a szüleim, és akkor azért nagyon kó volt, hogy ott vannak a testvéreim... Azóta agyalok azon, hogy vajon a gyerekem mellett ki lesz ott. Nyilván felnőtt, van társa. De én sem tudtam a férjemmel úgy beszélni a szüleimről, mint a testvéreimmel, hiszen ők azok, akik értették, milyen emllékek jutnak eszembe, pl.

Mi tudatosan figyeltünk egyébként arra, hogy az unokatestvéreivel nagyon közeli, szoros kapcsolata legyen, pont emiatt, de azért az mégis más.

most sem vállalnék csak ezért több gyereket, de bennem van, hogy neki így lehet, hogy lesznek helyzetek, amikor jobb lenne, ha nincs egyedül.

2022. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz ilyesmivel! Senkinek semmi köze ehhez, csak kettőtökre tartozik, vitatkozni erről felesleges.

Eleve nagy parasztnak kell lenni, aki egyáltalán megpróbál ilyesmiről meggyőzni, és a legnagyobb udvariatlanság más méhében kotorászni, hogy mikor jön a gyerek, vagy jön -e a következő.

2022. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
38%
Egyikének sz*r lenni. Ezt úgy mondom hogy egyke vagyok, nem akarok egy gyereket sem, de ha akarnék akkor biztos kettőt akarnék, nem csak a társaság miatt. A szociális érzéket és sok mást is rendkívül pozitívan befolyásolja.
2022. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
71%
Sokan a csok miatt vállalják, mert azt hiszik, nem átverés, még ingyen pénz. Támogatás mindenkinek kéne. Teljesen jól gondolkoztok a pároddal!
2022. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!