Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kellene ezt megoldani...

Hogy kellene ezt megoldani egy 6 hónapossal?

Figyelt kérdés
Nyíregyházáról Balatonra utazunk szombaton, minimum 4 órás út, de a baba miatt ugye kiszámíthatatlan hogy végül hány óra lesz. Szeretnénk minél gyorsabb és zökkenőmentesebb utat, amibe lehetőleg sok alvás beleesik ( reggel, délelőtt kellene indulni mindenképpen) . A férjem bedobta hogy induljunk hajnalban (3-5 óra körül ) hogy elkerüljük az autópályán a csúcsforgalmat, de ehhez fel kellene kelteni a kicsit... nem tudom ez mennyire jó ötlet, megzavarni az éjszakai alvását... még sosem keltettem fel, mindig megvárom hogy kipihenje magát és csak azután indulunk bárhová. Egyébként korán kelő típus, 6kor kel, de csak 7 körül reggelizik. Ha ezután indulnánk el, akkor 9-fél 10 körül lennénk Pesten, a férjem szerint ez késő, mert pont rengetegen fognak menni Balaton felé ekkor. Szívesen fogadok utazás tippeket tapasztalt utazó családoktól. Tudom nem olyan nagyon hosszú út, de eddig csak 2 órát utazott egyben, így még nem tudom mire számítsak. :) Ti hogy oldanátok/oldottátok meg a hosszabb autóutakat picibabával? Tényleg érdemes lenne felébreszteni és hajnalban indulni ( a kocsiban biztos hogy azonnal visszaaludna egyébként) ?

2022. jún. 30. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelműen hajnalban indulnék.
2022. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, főleg olvasva az utolsó mondatodat, egyértelműen én is hajnalban indulnék! :)
2022. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Induljatok, ahogy a férjed mondja. Nem kell felkelteni. Csak beteszed a hordozóba, és indulás. Mire felébred, már a felén túl lesztek. Amikor ébred, tisztába teszed, kis szórakozás vagy evés és indulhattok tovább.

Mindhárom gyereknél működött, hosszabb utazás (8-9 óra) esetén is. Erdélyi út alkalmával pl. 9 körül érünk Kolozsvárra, kis városnézés és evés után indulunk tovább Székelyföldre.

2022. jún. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még mélyen alszik akár még ügyesen át is emelhetitek a hordozóba anélkül hogy felébredne :)

De egyébként ha fel is ébred most az egyszer nem lesz gond belőle :) Valószínűleg neki is kellemesebb lenne úgy, ha a saját gyerekemből indulok ki, bár persze nem tudom a tiéd milyen, őt te ismered.

De a kánikula miatt is érdemesebb korábban menni.

2022. jún. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálnánk szerintem, hogy lopakodva mindent bekapolnánk a kocsiba, a babát pedig egy óvatos peluscsere után betenném az autóba hajnali 3-kor, hátha visszaalszik/alszik tovább. (Olyat csináltunk már, hogy éjszaka utaztunk és akkor annyit tettünk, hogy az esti rutin után a kocsiba tettük, nem pedig az ágyába. Nagyon jól bevált, végig aludt.)
2022. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
6 hónapos a gyerek. Simán atteszed alvás közben az autóba.m
2022. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. jún. 30. 08:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém tuti felébredne ha beraknàm a hordozóba. Irigylem azokat akiknek a gyereke erre nem ébred 😀 De ettől függetlenül is hajnali indulást csináljuk ha kell. Nektek is azt javaslom ahogy a férjed mondta. Tuti visszaalszik ne aggódj. Én mondjuk pelust nem cserélnék neki 3kor. Elkészülnénk és az utolsó mozdulattal beraknànk a babát és indulás
2022. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben éjszaka indulnék, hogy pont a reggeli szokásos ébredésére már megérkezzünk. Nem kell felkelteni a gyereket, úgy pizsamában berakjátok a kocsiba.

A férjednek mindenben igaza van.

2022. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt mondod 6kor kel, addigra szedd össze magatokat és akkor azonnal indulás.
2022. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!