Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak, ha kérdezi az...

Mit mondjak, ha kérdezi az orvos, hogy hányadik terhesség? Ha....

Figyelt kérdés

Hosszú lett bocsánat!


Babát tervezünk a mostani párommal.


Jó pár éve volt egy abortuszom az előző férjemmel. Akkor megkérdezte az orvos hogy "Ez hanyadik terhessége?" Mondtam, hogy még nincs gyerekem. "Nem ezt kérdeztem!" volt rá a válasza. Akkor azt mondtam hogy első.


4 éve a külföldi barátnőmet kísérgettem orvoshoz, hogy fordítsak neki. Akkor mondta az orvosa, hogy cickafark és zöld teát ne igyon. Pláne akkora mennyiségben ahogy ő, mert nem marad meg a baba a vízhajtó hatás miatt...


Akkor bevillant, hogy huszon évesen rengeteg cickafark teát ittam. (Jó erősre főzöttet. Napi szinten.) És volt egy olyan nap, hogy épp megjött, de iszonyat fájdalmaim voltak, már hányingerem volt annyira és ömlött belőlem a darabos vér. Órákig ültem a wc-n szenvedve és sírva. Sosem.fájt még annyira. (Egyébként nem szokott megviselni a havim.) A férjem nem kapcsolt hogy baj van talán. A barátnőm adott fájdalomcsillapítót. Nem használt. A nagymamája azt mondta tegyek forró fedőt a derekamra. Azt meg sem próbáltam mert ugye nem tudtam felálni.


Egy szó mint száz: akkor, ott, bevillant, hogy az egy spontán vetélés lehetett. Nem mentem orvoshoz. Csak pár évvel később kezdtem járni a kötelező rákszűrésekre.


Szóval, ennek tudatában ha majd megkérdezi az orvos hogy "Hanyadik terhesség?" Mit mondjak? 2? 3?


2022. jún. 30. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a terhességed mond, amelyik tényleg az volt, ne azt ami évekkel később villant be. Amúgy ezt a történetet sallang nélkül (bocs nem bántás, de cickafark, barátnő, nagymama kihagyásával) nyugodtan elmondhatod a nőgyógyászodnak.
2022. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"az egy spontán vetélés lehetett"

Lehetett. Vagy igen, vagy nem. Ne számold bele.

2022. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2022. jún. 30. 13:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg itt az érdekli őket, ami "bizonyított". Nekem is volt spontán vetélés és missed ab is, azt mondták, hogy azt számoljuk bele, ahol volt pozitív teszt, de mondjuk elment, mielőtt orvoshoz mentem volna, mert ott nyilván volt valami. Ez ugye abból a szempontból számít, hogy habituális vetélés miatt ilyenkor magasabb a kockázatbesorolás. Sok nőnél előfordul, hogy valami elindul, de végül időben, vagy 1-2 nap késéssel kiürül, ez annyira nem fontos, hiszen ezen akkor sem tudnak segíteni, ha elment volna a kismama orvoshoz, ugye egészségesen maradó terhesség sem látszana 1-2 nap késésnél. De ha pl pozi teszt, és 6 hetesen spontán elmegy, de még addigra nem voltál dokinál, akkor ott az információ a doki számára, hogy gondoljon progeszteronhiányra, vagy vérképzési zavarra az aktuális terhesség megtartásához, főleg ha több ilyen eset is előfordult.
2022. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 30. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit mondjál? Az igazat. A Te érdeked!
2022. jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvos, hogy hivatalosan csak az orvos által is megerősített terhesség számít bele, de - ahogy 4-es is írta - az plusz infó nekik, ha máskor is volt pozitív teszt, csak nem látta orvos. A te esetedben nem volt teszt, de ettől még ha nagyon szeretnéd és olyan a helyzet, említheted az orvosnak, hogy volt egy ilyen is (pl. 2. terhesség, de ezen felül volt egy ilyen).
2022. júl. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!