Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt csak olyan emberek vannak,...

Itt csak olyan emberek vannak, akik sosem ültették/járatták a babájukat, vagy csak azok mernek írni?

Figyelt kérdés

Lányom pont 5 hónapos lett, amikor elkezdett kúszni, de csak 9 hónaposan állt fel és kezdett mászni. Én 7-8 hónapos korától már 1-2 etetés alkalmával vagy egy kis hintázáshoz párnával kitámasztva leültettem pár percre a székben, hiszen a kezemben konkrétan már ült, nem volt hajlandó rámfeküdni, hanem eltolta magát és ült a kezemen. (8 és fél hónaposan ült magától)

9 hónaposan állt fel, de csak 14 hónaposan indult el. Előtte pedig egy hónappal már párszor sétáltunk kézenfogva, mondjuk napi 15 percet (bútor mellett sokkal többet lépegetett), egyébként egész nap mászott.


Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami anyukákat én megismertem, MINDENKI ültette és járatta a gyerekét, sokan sokkal többet, mint mi. És mindenkinek Tök változatosan fejlődött a gyereke.

Sőt, olyat is ismerek, akinek a gyógytornász azt javasolta, hogy gyakorolják az ülést, úgy, hogy leteszi az ágyra széttett lábakkal, tehát nem kitámasztva hanem úgy magába.


Sőt, még régen amikor sok időm volt, követtem amerikai youtubereket, és ott mindenhol ez a szokás: pár hónapos kortól rakják őket bele az ültetőbe, az ágyon ültetik, pár hónaposan 'álltatják' őket kézenfogva. (Ezt azért túlzásnak érzem)


Természetesen szerintem meg kell keresni a középutat.


Mondjuk amikor már a kúszással/mászással megerősödött a gyermek, nem hiszem hogy napi 15 perc üléstől baja lesz, illetve azt sem hiszem, hogy napi 15 perc járatás nagy gondot okozna. Nektek mi a véleményetek?


(Még csak 2.5 éves a lányom, de egyelőre nem látok rajta problémát, amit ez okozott volna. Nagyon jó az egyensúlyérzéke, mindenhová esés nélkül mászik, nem szokott elesni sem.)


A felnőttkori derékfájás a mozgásszegény életmód miatt alakul ki (nálam is volt, gyógytorna meggyógyította).

Nálunk alapból nagy az esély a gerincferdülésre sajnos, mert a férjem, és a húga is nagyon magasak és nagyon gyorsan nőttek meg, mind a kettőjüknek ezért nem bírta a gerince és fűzőt kellett hordaniuk. De remélem az én génjeim is közbeszólnak, és a lányom nem fog ilyen hirtelen nyúlni (bár már most ugyanakkora mint a 3 évesek :/ )


2022. júl. 2. 08:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Én nem ültettem, hiszen világosan elmondják, hogy nem ültetjük a gyereket. Nem tudom milyen faluvégi gyógytornász volt, mert azt mondják, hogy ha a hóna alatt tartod, támasztod a mellkasoddal a hátát, úgy ülhet az öledben kicsit, de kipárnázni tilos. Most az, hogy mit mondanak az amerikai youtuberek meg a játszótéri anyukák, ne haragudj de kit érdekel, mikor van aki 3 hónaposan a sportban tolja? Szerintem te megerősítést vársz, hogy jól csináltad-e. Szerintem nem, de én is csak egy anyuka vagyok. Lehet az én gyerekemnek lesz gerinc problémája, a tiédnek meg nem. Viszont én legalább nem fogom okolni magam, mert minden tőlem telhetőt megtettem és a szakemberekre hallgattam. Nem hiszem, el hogy mindenki ültette, járatta a gyereket a környezetedben, ha így van, keress értelmesebb társaságot.
2022. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Értem, de nem te voltál főképp a megszólított, hanem az, aki ültette/járatta.
2022. júl. 2. 08:23
 3/35 anonim ***** válasza:
21%

Igen.

Mindentől baja van a kisbabaknak manapsag. Úgy kell bevezetni külön külön a glutént és a szénhidrátokat és külön szakértői vélemény kell ahhoz, hogy ultesd fél évesen.

Mert hiszen mindenki ismer egy gyereket akinek rossz lett a ceruza fogása/ diszlexias lett / ludtalpas/ hiperaktív mert járatták, nem mászott....

... véletlenül sem fordítva, ugye.

2022. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
2. Nem. Te kérdezted, hogy itt csak olyanok vannak akik sosem ültették? Akkor azt mondd, olyanok írjanak, akik ültették, hogy együtt szidhassuk azokat, akik nem. Te jó ég🤦‍♀️
2022. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Én meg csak olyan embereket ismerek, akik nem ültették, nem járatták. Soha. Erre varrj gombot!

Nincs középút. Ami káros, káros.

Azt nem értem, hogy miért nincs annyi türelem az emberekben, hogy kivárják, míg magától eljut oda a gyerek.

Egyik gyerekem megkésett mozgásfejlődésű volt. A gyógytornász minden alkalommal elmondta, hogy ne-ne és ne. Én pedig csak pislogtam bambán, mert eszembe se jutott. Kivártam annak ellenére is, hogy ülni csak 1 éves korára tudott, még a babakocsit se emeltük meg, fekve utazott, nem ült etetőszékben. Nem járattuk egy percet sem, 18 hónaposan indult el.

Ha nekem ez ment, akkor hogy nem bírják egyesek a normális időben fejlődő gyerekükkel kivárni, amikor a miénknek csak kb. a felét kell?

2022. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a csapból is az folyt, hogy ilyeneket nem csinálunk és a több gyermekkel rendelkező ismerőseim is ezt mondták, sose ültettem vagy járattam. Mondjuk ő már 6 hónaposan mászott és 7 hónaposan ült magától… de csak 11 hónaposan állt kapaszkodás nélkül és 15 hónaposan tette meg az első lépéseit. Türelmes voltam, minek siettetni, fog még járni eleget. De igazad van, vannak olyanok, akik ültetik és járatják a gyerekeiket, több ilyet láttam a játszótéren és panaszkodtak, hogy még nem csinálja ezt vagy azt, úgy látom leginkább a megfelelési kényszer vezette őket. Én mindegyiknek elmondtam, hogy a mi kisfiunk se kezdett olyan korán járni, kit zavar, ha az övék se jár. Reméljük mindegyikünknek egészséges gyermekei lesznek.
2022. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem kell megsértődni, nem azért írtam ki a kérdést, hogy szidjuk azokat, akik vártak, de nem is azért, hogy azokat szidjuk, akik nem. Én sem értek azzal egyet, ha valaki már 3 hónaposan ülteti a gyereket, írtam is.


Én nem várok megerősítést, mert biztos vagyok benne hogy 8 hónaposan amikor a kezemben már úgy tartotta magát mint a cövek, napi 15 perc üléstől semmi baja nem lett. Elolvastad egyáltalán a kérdést? Egész nap mászott, egyedül mozgott, csak a napi 2 etetésre ültettem le, többi alkalommal még szopizott... Néha egy kis hinta, de az se sok.


Igen, rengeteg anyukát ismerek a baba mama klubból, ott van egy óvónő is aki 8 hónapos korától folyamatosan járatta a babát (ezzel sem értek egyet, mert mint írtam, nálunk kb 11 hónaposan volt napi 15 perc séta), egy éves és már szalad a lánya. Van olyan anyuka is, aki be sem köti a gyereket az autóban, na szerinted?



5-ös, én örülök hogy te ilyen türelmes voltál, valószínűleg a te gyereked nem üvöltött a babakocsiban 1 évesen hogy nem lát ki, bár ez érdekes, mert már fél évesen zavarni szokta őket ez. Örülök, hogy sikerült kivárnotok.

2022. júl. 2. 08:34
 8/35 A kérdező kommentje:

6-os, köszönöm a normális, nem lekezelő választ! :)


Pont ez az érdekes, hogy jó pár anyukát ismerek már, és futólag is a játszón, de egy olyat sem, aki ennyire 0 alkalommal ültetett vagy sétált volna a babával. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ilyen csak gyakori kérdéseken van.

2022. júl. 2. 08:37
 9/35 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én nem járattam, hanem ő maga akart menni és húzta a kezem hogy menjek vele. De azért nem jarattam hogy tanitsam.

Ugyanígy az ültetés. Nem ultettem azért hogy tudjon már ülni, hanem hogy tudjon játszani, meg tudjam etetni.

2022. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%
7. Ha biztos vagy benne, minek írsz ki egy ilyen 1000 soros kérdést ki? Engem nem foglalkoztat, hogy jól csináltam-e, hogy vártunk, mert mindent úgy csináltam, ahogy a szakemberek tanácsolják. Az én fiam is üvöltött a mózesben, még sem ültettem fel. És ne haragudj, hogy jön ide, hogy van aki nem köti be? Bizonygatod, hogy áh te nem is csináltál akkora hülyeséget, hiszen mások milyenek. Nem kell bizonygatnod, te így gondoltad jónak, te döntésed. Ha lesznek következményei a te felelősséged, de reméljük minden a legnagyobb rendben megy. Senki nem sértődik meg, csak válaszoltunk a feltett kérdésedre.
2022. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!