Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire hanyagoljátok el a...

Mennyire hanyagoljátok el a háztartást a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Kezdő anyuka vagyok, egy egyenlőre eszik-alszik 2 hetes babával😇🙏

Nem biztos, hogy ez így is fog maradni, lehet még hasfájós és hisztis is, de remélem a legjobbakat.


Minden anyukának azt tanácsolják, hogy kakálja le a takarítást, ha nem bírja, ha nincs ideje meg kedve, akkor rendeljenek kaját.

Ez eddig rendben is van. De meddig lehet lekakálni a háztartást, mert azért koszba és mocsokba se lehet élni hetekig-hónapokig, hogyha a gyerek hetekig-hónapokig nyűgös, felváltva fáj a hasa és a foga, és jönnek a növekedési ugrások.


Például egy kúszó-mászó gyereket nem tehetsz le egy morzsás, tele hajszálas szőnyegre, főleg ha kisebb-nagyobb csomókban hullik a hajad.

Meddig nem takarítottok, mostok, raktok rendet? Mi a határ?


2022. júl. 2. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Robotporszívó megy minden nap, heti 1x én is átmegyek porszívóval, felmosóval. Konyhát férjem rakja rendbe este én reggel. Fürdőtakarítás heti 1-2. Nálunk mindig rend lesz este. Mosógép megy minden nap, hajtogatással van hogy elúszok :D Régebben többet takarítottam, most ennyire van idő. Vasalást elengedtem, őszintén idén ablakot sem pucoltam. Az elején férjem csinálta a házimunka 80%át, olyan 5 hónapos kora óta 50-50. Lehetne többet takarítani, de erre van idő, energia.
2022. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem arra vonatkozik hogy kB amíg oviba nem megy sz.ard le a háztartást 🤣

Hanem amíg azt nem érzed hogy "kipihented" a szülést és van erőd újra a "mindennapokhoz "

Engem császároztak

Nekem kB 3 hét volt mire össze szedtem magam és csináltam itthon minden ugyanúgy.

Most 11 hónapos a fiam

Most már nehezebb🤣

2022. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A "ne érdekeljen a takarítás" nem azt jelenti hogy sose takarítasz 8 hónapos koráig, hanem hogy engedd el ha nem sikerül összehozni aznap. Ott lesz a holnap, vagy amikor a párod szabad. Egyébként gépesíts mindent.
2022. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az azért ez nem egészen így van

Olyan nincs,hogy meddig nem

Csak esetleg ritkábban mint előtte

Nekem 2 gyerek van és az elsőnek nem volt nagyon gond. A második 3 hónapos most. A nagy 4

Most érzem igazán,hogy a háztartást el kell hagyagolnom. Mert egyszerűen nincs időm. Segítség nincs. Külföldön élünk.

Nálam ez azt jelenti,hogy nem főzök minden nap. Takarítás nem olyan sűrűn mint eddig

Hisz szétszakani nem tudok. A nagy gyerek is igényel engem. A kicsi szopik ezerrel. Aludnom is kell éjszaka, akkor mégsem takaríthatok. Főleg,hogy 2 óránként ébred a pici


Szóval a lényeg hogy minden nap csinálok valamit de nem intenzíven most. Ha a ruhák nincsenek összehajtva hát nincsenek. Meglesz holnap.

2022. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
19 hònapos ès mindig, minden megvan csinálva, napi szinten porszìvòzok, de tervben van egy felsőkategòriás robotporszìvò is a fa alá. A vìzkőtelenìtèssel szoktam megcsúszni, baromi kemèny a vìz. Hajtogatni is aznap összehajtok mindent, mindenbe bevonom a fiam, a főzèst is megoldjuk ès a kisboltot is. De ehhez nyilván ilyen gyerek is kell. Sosem volt matrica baba. Meg hát a kezdetektől úgy voltam vele, hogy kibìrt 3 percet, amìg behabartam a levest vagy odaraktam a pörit. Mindig ènekeltem neki, mondòkáztam,.mìg kicsi volt. Bèbikompbam sosem volt. Felfedező is. Napi szinten seprek is, pucolom az etetőszèket, mert már egyedül hajlandò csak enni kanállal is. Persze voltak napok, hogy felmosni, vìzkőtelenìteni, vasalni nem adta ki csak hètvègèn. Vagy hogy kaját rendeltünk vagy anyòsom hozott, mert x hònapig alig aludtunk. Túl kellett èlni. Van az a pontja a koalvatlanságnak, amikor leszrod a házimunkát, alszol a gyerekkel...
2022. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös,Vagy mint ahogy az egyik válaszoló írta,hogy ha több gyerek van akkor nem tudsz aludni a gyerekkel... Mert ott a nagytesó. Nah akkor,hogy csináld a háztartást?

Nálunk is kettő van. Amíg a pici alszik addig házimunka pl főzés mosogatás, éves után jön az oviból a nagy. Onnantól nincs házimunka mert rám van igénye.Aztan a baba is szopizik stb

Ilyenkor azért már nehézkes az olyan házimunka ami nagyobb horderejű/nem sürgős

Gondolom a többség azért az alapokat csinálja

Persze ahol a nagymama segít és hoz meleg ételt az nagysegítség. Sajnos nálunk nincs egy nagyszülő sem

2022. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én elég kupis vagyok és a takarítás sem a kedvenc elfoglaltságom, de a fiam kb 13-14 hónapos koráig mindig minden renben volt. Babaként is nagyon nyugis volt és kesőbb is eljátszott egyedül, így kényelmesen volt időm mindenre. Aztán újra terhes lettem amit borzalmasan viselek (extrém faradtság, hányinger, hányás ...stb) és a fiamnak is kezdődött egy rosszabb korszaka amikor semmi nem volt jó neki. Na ekkor kezdtem brutál mód elhanyagolni mindent. Úgyhogy feladtam a küzdelmet és inkább kerestem egy takarítónőt. Lassan szülök és a kezdeti tünetek végigkísértek az egész terhesség alatt (plussz a fiam is igényelte az extra figyelmet bár mostmár egyel jobb a helyzet), szóval ha nincs segítségem tuti belefulladunk a koszba. A főzés az egyetlen amit nem adtam fel, mert nagyon szeretem, úgyhogy meleg étel mindig van az asztalon.
2022. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos a babám. Én ezt úgy értelmezem, hogy amíg össze nem szedi magát az ember, addig ne foglalkozzon ilyesmivel. Én az első 2 hétben örültem, hogy életben tartom magunkat.

A következő időszakra pedig el kell könyvelni, hogy tervezhetem én mára a fürdő takarítást, ha a baba felülírja, nem fogok ezen stresszelni. Majd meglesz holnap, vagy két nap múlva.

2022. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

mert azért koszba és mocsokba se lehet élni hetekig-hónapokig, hogyha a gyerek hetekig-hónapokig nyűgös, felváltva fáj a hasa és a foga, és jönnek a növekedési ugrások.



Például egy kúszó-mászó gyereket nem tehetsz le egy morzsás, tele hajszálas szőnyegre, főleg ha kisebb-nagyobb csomókban hullik a hajad


Hát nálunk nincs kosz, és mocsok, ha pár napig tolom a takarítást... A szőnyeg sem morzsás, mert a konyhában eszünk.


Másrészt jó esetben van ám egy férfi is a háznál, aki ugyanúgy takaríthat. 🤷‍♀️

2022. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 gyerkőcünk van,kb az a 3 hónapos kor volt az,mikor mindent meg tudtam már csinálni mellette,persze 1000 részletben,és kb egész nap csináltam valamit,de végeztem.Nálunk a férjem sokat segített előtte is,meg aztán később is,ha épp otthon volt,vagy ha mondjuk valamelyik beteg lett és jobban igényelte az én figyelmemet.Amúgy is közös nálunk a házimunka,mert én is dolgozók,ha nem vagyok otthon akkor is meg kell csinálni.Kosz soha nem volt,mert a porszívózást,felmosást valamelyikük mindig megcsinálta.Az ,hogy esetleg az ablak nem lett megpucolva karácsonyra,vagy,hogy a könyvespolc poros,azt még tényleg elengedtük egy darabig.Most a legkisebb 2 hónapos,meg sokszor kézben van,de most meg már a nagyok tudnak segíteni,így most jobban megy a rendrakás.Amúgy meg kb amég oviba nem kerültek,egész nap úgy csináltam a dolgokat,hogy beszéltem hozzájuk,mikor nagyobbak lettek,kb 2 évesen,meg bevontam őket is a pakolásba.Mondjuk a szennyest levittem a mosógép elé,és megkértem,hogy pakolja be a gépbe.Amég ott szöszmötölt,én be tudtam pakolni a mosogatógépet,vagy feldobtam a vizet a tésztának,vagy ilyenek.
2022. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!