Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelessége legyen a gyereknek...

Kötelessége legyen a gyereknek az életkorának megfelelő házimunka, vagy csak egy lehetőség, amiről ő dönthet, elvégzi-e?

Figyelt kérdés

Van-e olyan otthoni teendő, amit gyakran végez a gyerek? (Kort is írhattok)

Köszönöm.



2022. júl. 5. 06:15
A kérdező szavazást indított:
Kötelesség
Lehetőség, csak ha van kedve.
Ez csak a felnőttek feladata.
55 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Lehetőség, mindenesetre nem árt bevezetni a házimunka világába, meg könnyebb ételek elkészítését megmutatni neki. Nehogy aztán ha elmegy kollégiumba vagy albérletbe, akkor kínai zacskós levest egyen állandóan, meg annyira életképtelen legyen, hogy a ruháját se tudja kimosni.
2022. júl. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Kötelesség.

A szobája rendbentartasa már egészen kicsi kortól- egy 2 évesnél ez mondjuk kimerül a játékok vissza pakolasaban, egy 13 évestől viszont elvarhato, hogy rendesen kitakarít. Mosogatás/torolgetes, teregetes, porszivozas, hasonlók.

Az én gyerekemnek a saját szobájának rendben tartasa volt a feladata, a szemét kivitele, alkalmanként mosogatas, torolgetes, porszivozas, illetve a kutyájának az ellatasa

2022. júl. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Kötelesség. Nem akarok egy életképtelen gyereket nevelni. Mi családként élünk, ahol mindenkiek megvan a feladata. Ennyi erővel anyukának is csak lehetőség legyen a házimunka nem? Tehát egye meg a gyereket a retek ha anyukának nincs kedve.


nálunk így volt/van:

3 évesen: segített be és kipakolni a mosógépet, mosogatógépet(éles eszközöket nem)odahozta az alapanyagok könnyebbik részét főzéskor

4 évesen segített port törülni, porszívózni(persze utána ismét meg kellett csinálni:-D) a nagyobb játékait el kellett pakolnia

5 évesen: beágyaz, elpakolja a játékait, a kisállatát ő eteti reggel és este, takarítja a ketrecét segítséggel


ahogy idősödik egyre jobban belevonom az őt is érintő munkákba(nem fog wct pucolni meg ilyenek)

2022. júl. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Mennyi hülyeséget írtok 🤣
2022. júl. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Kötelesség. Nem akarom, hogy úgy járjunk, mint a munkatársam, akit felhív a 16 éves fia, hogy "hogy kell megmelegíteni az ételt a mikróban?".
2022. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Hát, hülyeség vagy sem, de én sem akarok egy életképtelen embert nevelni. Kicsi korától látta, hogy vannak feladatok, amiket meg kell csinálni, nem csak alvásidejében csináltam a hàzimunkàt. Aztán egyre több dologban akart segíteni, neki is van saját takarító szettje pl. Sokszor, mikor hazaérünk, fogja a seprűjét, és felsöpör. A múltkor szóltam neki, hogy gyorsan megpucolom az ablakot a szobában, erre rohant utánam, hogy ő is akarja. Konkrétan ő töröltette le az ablakokat. Többször hozta már a fellépőjét, és segített mosogatni. Én ilyenkor nem csinálom utána újra, mert nem akarom, hogy azt lássa, hogy javítani kellett, mert nem jól csinálta meg. Az ablakot se mostam le újra, ha valakinek nem tetszik, hogy kicsit csíkos lett, az meg nem érdekel.

Segít ki és bepakolni a mosó és mosogatógépből. Teregetésnél segít, ő rakja a csipeszeket a ruhákra. Elviszi a saját megszáradt zokniját és alsógatyaját a fiókjába. Megeteti a macskát. Kint segít öntözni. A kert elrakásnál ő dugdosta a földbe a dughagymàkat. Amikor az apja füvet nyír, ő is hozza a játékfűnyírót, és tolja a füvön. Segít a főzésben is, répát pucol, behoz a spájzból bármit, amit kérek. A sütikhez előkészítek mindent, ő rakja bele a tálba, összekeveri. Kelt tésztát segít összegyúrni. Sokszor főz valamit a saját játék konyhájában.

4 éves fiú.

Ezek a dolgok nem kötelezőek, ha kedve van, én nem zavarom el, hogy még kicsi vagy, meg ilyenek. Neki ez most még játék, de rengeteg dolgot megtanul.

Kötelessége is van. Pl.a ruháját a szennyesbe tenni, nap végén összepakolni a játékokat. Egyelőre ennyi, ahogy nagyobb lesz, mindig lesznek újabb, kisebb-nagyobb feladatai.

Nekem is voltak feladataim gyerekkoromtól kezdve, és mind a hasznomra vált.

2022. júl. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Kötelesség, de nem hajcsárkodva. Nálunk pici kora óta velem van, mikor házimunkát végzek, szívesen csinálja.
2022. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom, alapvető, hogy részt vegyen a házimunkában.
2022. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtévesztő a kötelesség szó, de tényleg jobb bevonni a ygereket fokozatosan a házimunkába.
2022. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a szó tényleg félreérthető. A kötelesség szó nálam azt jelenti, hogy amit elvárnak tőlem, illetve magamtól elvárok, azt akkor is megcsinálom, ha épp nem akarom, nincs kedvem.

Nálunk a tanulás ilyen, határidőre megvalósított tevékenység.

Tehát lényegtelen, hogy van-e kedvem Newton törvényeit megtanulni, képességeim szerint megteszem.

2022. júl. 5. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!