Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság gondolom nagyobb...

Manapság gondolom nagyobb számban vállalnak gyereket albérletbe mint saját lakásba a mai 20-30 évesek?

Figyelt kérdés
És az is igaz,hogy ameddig nem örökölnek a szülöktől vagy nem raknak félre milliókat addig albérletbe maradnak? No de manapság egyáltalán milyen nehéz az albérleti árak, a mai árak, fizetések meg ha volna gyerek félre rakni több milliót induló tőkének?

2022. júl. 6. 13:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

9!

Istenem te nagyon egyszerű...

Akkor fussunk neki 3.szor, bar nem tudom mit magyarazkodok...



25voltam, megvettük a házat, megszületett a fiunk. (Segítek, ő nem szamit bele a babaváróba) 1év fizetés

26, uj hitel, ez a 2.év hitelfizetés

27, 3.éve fizetés

28, megszületett a lanyunk, aki mar benne van a babavároban. Amikor megszületett, felfüggesztettük 3 évre a fizetést

29 nem fizetünk

30leszek szeltemberbe, még mindig nem fizetjük.


Szívesen


5#

2022. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vállaltam volna albérletbe is, mert 4 éve éltünk ugyanazon a helyen, szerettek minket a tulajok.

De úgy hozta az élet, hogy szülői segítséggel sikerült belekezdenünk egy lakásvásárlásba tavaly tavasszal. Így most 110 ezres albérleti díj helyett csak 45 ezres babaváró hitelt fizetünk ) azaz fizetnénk, de már van egy kislányunk azóta). Nyilván sokkal könnyebb így. De ha nem tudtak volna besegíteni a szülők a mi önerőnkbe, akkor is vállaltunk volna gyereket az albérletbe. Emiatt nem vártam volna addig, hogy kicsússzunk az időből :/

Mi albérlet mellett is raktunk félre több mint 100 ezret havonta, de ugye ez már édeskevés lett a végére az árakhoz viszonyítva :D

Azóta a lakásunk értéke 1 év alatt 7 millióval nőtt o.O ma már nem úsznánk meg csak babaváróval.

2022. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, manapság inkább nem vállalnak gyereket, semmint albérletbe. A mi baráti körünkben is vannak párok több éve együtt, akik nem tudnak lakást venni, gyűjtenek meg elkeserednek, de gyereket vállalni nem mernek.
2022. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Valószínű mi leszünk a kakukktojás, de mi mióta par eve külföldről Budapestre költöztünk, albérletben lakunk. Nagyon klassz es kedves tulajunk van, mar amikor kivettuk a lakást megkérdeztük, h a jövőben kutya / gyermek problema lenne-e (mi direkt igy kerestünk mar par eve is). Pl angliaban ahonnan mi jövünk, a legtöbb család, ismerős, barát lakást vagy hazat bérel. Először nekem is furcsa volt. Viszont azt is látom, a szuleimtol, nagy szuleimtol,h saját ház eseten, h ha valami van a házzal, akkor arra nekik kell a szakit talalni es a gatyájukat rafizetni. Mondom ezt ugy, h fiatalabb koromban saját kertes hazat képzeltem es es en sem szerettem volna mas zsebet tömni pénzzel, azonban a mi eletstilusnknak a belváros felel meg még gyerekekkel is es albérlet keresesnel nyilván attol is függ a dolog, h milyen a tulaj es mennyit tudsz fizetni. Albi eseten ha esetleg később valakinek a munkája vagy iskolája “megköveteli”, akkor esetleg simán tudnak a munkahely/suli közelébe költözni, míg egy saját eseten sajnos az utazást kell választani (idő=pénz) En iskolás koromban mivel külvárosban éltünk Pesten, napi 2x másfél órát utaztam a közep suliba es egyetemre… ma mar ezt nem tudnám elképzelni.

Tudom, h az albi bizonytalannak hangzik először de kulfoldon ez egy normalis dolog :) de persze you do you

2022. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Mi albérletben laktunk mikor teherbe estem, 12.hét után felvettük a babaváró hitelt, a megtakarításunkkal tudtunk venni lakást és teljesen felújítottuk, berendeztük, majd visszaigényeltük a felújítás felét.
2022. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
a babaváró hitel hány forint?
2022. júl. 7. 06:28
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi hány forint? Maga a kölcsön? Vagy a törlesztője? Vagy mi?!


Attól függ, mennyit veszel fel.


Mi nem vettük fel mind a 10ezret, csak 9,2milliót.


Így fizetünk havi 38.888hiteltörlesztést, 4000ft bank költséget és 4000ft biztosítást.

2022. júl. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%

Simán vállaltam albiba, a tulaj jófej ebből a szempontból. Most jön a 2. gyerek, mondta 3nál meg se álljunk xD Jó, van normális szerződés, mindkét oldal be van védve, úgyhogy abból a szempontból nem aggódom hogy ki leszünk téve.

Úgyis van kilátásban saját ingatlan, addig meg hagy nőjenek a gyerekek, nem 35-40 éves koromban szerettem volna az első gyereket vállalni, amikor már semmi energiám és nagy generációs különbség van.

Ha nem lenne esélyem saját ingatlanra, szerintem akkor is vállaltam volna gyereket, mert egyébként is jó körülményeket tudunk biztosítani nekik.

2022. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!