Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a 8 hónapos...

Mit tegyek ha a 8 hónapos kisbabám nem akarja megenni a zöldség pürét?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba ezért ha nem eszi meg a pürét tápszerrel pótolom ki az étkezést. Pár kanállal elfogad utánna öklendezni kezd. Reggel tejet iszik, ezután jön a gyümölcspüréje amit minden alkalommal megesz de a zöldség pürét már alig eszi meg. A meleg is közre játszhat? Mert eddig minden alkalommal megette mindet. Elöször amiben hús volt utasíotta el mostmár pár kanál után szinte az egészet.
2022. júl. 6. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van kifejezetten olyan közte amit lehet hogy nem szeret? Nálunk pl a krumpli olyan hogyha benne van valamiben akkor az már nem kell. Esetleg próbáld meg édesebb ízű zöldségekkel pl borsó, sütőtök.
2022. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ùgy làtszik a gyümölcsöt szereti, nincs evvel semmi baj. Pròbàlkozhatsz egyèbkent darabos zöldsèggel is,eg masfajta zöldsègekkel.
2022. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keverd össze a zöldséget gyümölccsel. Nagyobb rész gyümi, kevesebb zöldség majd lassan növeld a zöldséget és csökkentsd a gyümit. Persze csak összeillő ízeket keverj. Vagy esetleg párold nagyon puhára a zöldséget és próbálja meg felcsipegetni magától. Azt nagyon szokták szeretni ha megfoghatja és megnézheti.
2022. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam sem ette meg a zöldséges pureket nagyon. Amivel még tudtam győzni az édesburgonya...tehát minden zöldség közé tettem és akkor lecsúszott. A sima burgonyát pl egyáltalán nem ette meg. Az edesebbeket esetleg: karalábé, sárgarépa. De ha brokkolit adtak neki édesburgonyaval már ment is. Az édesebb ízeket próbáld " házasítani " a kevésbé édessel. Üvegesből is van húsos menü gyümölccsel , vagy gesztenyés húsos, azt imádta.

Szóval egy kicsit csalni kell és lemegy minden zöldség, csak találd meg azt amit imád.

2022. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom csak úgy evett mrg bármit h tettem hozzá gyümölcsöt😅

A spenótos krumpli banánnal nagy sláger volt.


De tényleg mindenhez tettem almát v banánt.

Neki ez jött be.

2022. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az eddigi nagy kedvenc a tök és az édeskrumpli, ezt a kettőt kevertem a többivel, ha főtt zöldséget adtam neki apróra vágva egészben lenyelte aztán kihányta bármilyen puhára főztem, csak a banánt harapja és csámcsogja el. 2 foga van.

Már az édeskrumpli és tök kombót sem fogadja el szívesen.

Milyen gyümölcsöt keverjek zöldségekkel?

2022. júl. 6. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

edes buri almával

tök banánnal

spenot almával

répa barackkal


minden az arányon múlik :)

2022. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Készítettem édesburgonyát almával, több mint a felét megette. Igaz nagyon lassan de ez is valami. Köszönöm szépen. Még várom a válaszokat.
2022. júl. 6. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!