Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatnátok egy kisgyerekes...

Támogatnátok egy kisgyerekes családot ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés előtt állunk most a férjemmel.


A családban van egy házaspár a 3 éves kisfiúkkal. Elégé hónapról hónapra élnek, befizetnek végül minden fontosat, ennivalót, szükséges dolgokat elintézik, de extrák és megtakarítás nem fér bele. Persze erről szeretnek panaszkodni. Főleg, ha mi elmegyünk nyaralni vagy veszünk valami értékesebbet. Még rendesen bűntudatom van, mikor erre terelik a szót.


Férjemmel elégé sajnáltuk őket, így évek óta "támogatjuk" a kisfiút. Igyekszünk olyan dolgokat megvenni neki, amikről tudjuk, hogy ők nem tudják biztosítani: pl Bexsero, D.D.Step cipők, nyáron csúszdapark, télen játszóházak, állatkertezések, fürdő, bármi amit kérnek karácsonyra-ünnepekre. Összességében elég sokat költünk rá, de nem bántam, mert családtag.


A probléma az, hogy most bejelentették, hogy még egy gyerek úton van. Pedig a hónap vége így is ki van centizve náluk.

Tudom köcsög dolog, de mondtam a férjemnek, hogy én ezek után nem annyira szeretném, ha 2 gyereket kellene így támogatnunk. Ha ők vállalták a másodikat, akkor oldják is meg elven vagyok. Főleg, hogy célozgatva lett, hogy a mi kislányunk régi dolgait azt úgy, ahogy van elvinnék. Még csak nem is kérdés szintjén.


Szerintetek gáz, ha befagyasztjuk a pénzcsapot? Az unokaöcsémet persze sajnálnám, de 2 gyereknél már nekünk sem fér bele ennyi extra pénz. Persze így is szeretgetnénk, de már nem pénzzel.



2022. júl. 7. 20:32
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%
Megértelek, de alapvetően nem a szülőket bünteted, hanem a gyereket, aki semmiről nem tehet. Szerintem a hibát ott követtétek el, hogy régebben drága ajándékokat vettetek neki. Élmény tök oké, főleg, ha jóban vannak a gyerekek. Továbbra is kapjon pl. Szülinapi ajándékot, de ne olyat ami a szülőknek ajándék, hanem ami egy kisgyereknek. Nincs olyan gyerek aki cipőt kér szülinapra mondjuk lego helyett.
2022. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%
Hát, most már csak apróságokkal támogatnám, pl tábla csoki, iskolai füzetek, ha nagyon nincs neki pl új pulcsi, akkor talán még akár azt is, de úgy annyira nagyon nem hordoznám el őket sehova, pl csúszdaparkba. Szerintem eddig is tök aranyos volt tőletek; hogy vittétek. Társasozzatok otthon, legyen nassolnivaló, ozt kész. De ilyen nagy pénzszórásokba nem kell belemennetek.
2022. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
82%

Hát az biztos, hogy kétszer annyit nem adnék nekik.

Szerintem szép dolog hogy támogattatok őket, de nem elvárható, a ti lelkiismeretetekre van bízva a dolog. Ha nem éheznek, van tető a fejük felett akkor azért nincs olyan nagy baj.

Azzal sincs baj, hogy ők erre bevallaljak a második gyereket, nem tartom letszuksegletnek a dd step cipőt meg a bexserot magam sem, de másokkal főleg nem fizettetném!

Ha annyira gazdag lennék, hogy gyakorlatilag meg sem érzem, akkor amúgy támogatnam a gyerekeket mindenképp de ha nem, lehet keresnek újabb karitatív célt.

2022. júl. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%

,,Megértelek, de alapvetően nem a szülőket bünteted, hanem a gyereket, aki semmiről nem tehet. "

Jó gondolat, de ők se tehetnek arról, mármint, a Kérdezőék,hogy nekik is korlátozottak a készleteik (hogy pénzből, bármiből). De szóval, a gondolat jó.

2022. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
94%
Nem is kellett volna elkezdeni. Én az elején vettem pár ajándékot, majd amikor leesett, hogy az én gyerekem sose fog kapni semmit max használtan, akkor leálltam. Mindenki a maga pénztárcájáig nyújtózzon és akkor nincs harag.
2022. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

Hát én meg megkérdezném tőlük hogy 'oszt mibű??


Nem támogatnam őket amúgy tovább.

A kisgyermek persze nem tehet semmiről úgyhogy ha megyünk parkba vagy játszóhazba elvinnem magammal, ne ő szívjon, ünnepekre ajándék, de se cipő, se kp, se iskolatáska. Azokat a szülei dolga biztosítani. Élmenyre is csak azért vinnem mert sajnálnam szegény gyereke(ke)t hogy az életben nem jut el pl cirkuszba...

Sajnos ez tényleg patthelyzet mert a szülők felelőtlensége a bosszantó fe a gyereken csattan.

2022. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is túlzásba vittétek, most elég kellemetlen lesz kiszállni belőle. De nem kötelességetek más felelőtlenségét támogatni.
2022. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%

Azt se értem, hogy minek kellett a kisfiút támogatni? Ez lehúzás. Ők a szülei, akik felelőtlenül potyogtatnak.

Persze, hogy várják az ajándékokat meg az ingyen belépőt. Mint akik a segélyért állnak sorba, meg szeretetszolgálatos adományból élnek: ha 3 gyerekre kaptam 3 almát, akkor 6 gyerekre kétszer annyit kapok elven működnek.


Megélhetési suttyók, direkt bűntudatot keltettek bennetek. Nemhogy a pénzcsapot, de még a kapcsolatot is elzárnám.


És #3, de van baj azzal, hogyha megélhetési problémákra bevállalják a gyereket.

2022. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%

Ez de gáz. Minek csinálnak másodikat, ha egy gyerekkel is alig jönnek ki a pénzből? Legközelebb lehet, hogy a fogamzásgátlást kellene fizetnetek...

Amúgy a hazsnált cuccokat azért odaadnám, ha nekünk már nem kell. Viszont élményeken kívül én se hiszem, hogy pénzelném a gyerekeket.

2022. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
92%

Lehet köcsögnek nézni, de én biztosan nem kezdtem volna ebbe bele.

Rokon ide vagy oda, mindenki magának szüli a gyereket, oldja meg.

Lásd te is átestél, meg ők is a ló másik oldalára.

Te túlzásba vitted a támogatást, ők meg pofátlanul követelik már.


Kerek perec megmondtam volna minden kertelés nélkül, hogy ne nézzenek hülyének és itt befejeztük ezt. Ők akartak gyereket, akkor nosza oldják meg a dolgaikat.

Te semmivel sem tartozol nekik, hiába a tesód.

2022. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!