Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség ebben a helyzetb...

Felelőtlenség ebben a helyzetben gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én óvónő (27) vagyok, a férjem (30) gimnáziumi tanár. Mindketten 207 ezret kapunk pótlékokkal együtt, az egyik fizetés el is megy az albérletre, a másikból próbálunk ketten megélni.


Mindketten nagyon vágyunk gyerekre, de nem tudjuk, mit tegyünk. Ebből a fizetéséből albérletbe félünk gyereket vállalni. A férjem magyar-földrajz szakos, én sima óvodapedagógus, szóval nem sok esélyünk van ezekkel más munkát találni.


Nem tudom, mi legyen, lassan én is 30 leszek, úgy érzem, elszalad mellettünk az élet.



2022. júl. 9. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Először is: veletek érzek, pedig nálunk csak én vagyok pedagógus, de így sem könnyű.


Ezzel a szakpárral a párod szakképzésben is találhatna helyet akár (nem tudom, melyik országrészben laktok), ahol valamivel jobb fizetés kialkudható, mint a sima közoktatásban. Esetleg egyházi iskoláknál lehetne még próbálkozni, ott néhol többet keresnek vagy legalább van valami extra juttatás (év végi, karácsonyi bónusz, cafeteria stb.). Nem tudom, ez mennyire testhezálló. Óvónőként magánintézményeket néztél már?


Sok helyen megállják egyébként a helyüket a pedagógusok, szaktól függetlenül a pályán kívül is. Szeretik őket a munkáltatók, mert nagy a teherbírásuk, precízek és általában jól kommunikálnak. A férjem volt munkahelyén (nagyobb autóipari modulcenter megyeszékhelyen) a fél csapat pályaelhagyó pedagógusokból állt. Irodisták, asszisztensek, SAP adatkezelők, fordítók, kapcsolattartók, beszerzésért felelős középvezető is volt köztük. Nem lehetetlen. Nagyon sok pozíció nem adott diplomához között, csak felsőfokú végzettséghez és nyelvtudáshoz. Ha van diplomátok, akkor egy nyelvet biztosan beszéltek, az általában elvárás.


Ha előre akartok jutni, váltanotok kell a változást, valamelyikőtöknek legalább is biztosan. Nagyon sajnálom, hogy kollégákat erre biztatok, de sok bátorságot és sok sikert kívánok nektek. Mindent bele.


Egy tanító

2022. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha az egyik fizetés elmegy az albérletre, a másik fizetés egy része pedig ki fog esni, akkor igen. Keressetek munkát vidéken, ahol jóval olcsóbb az albérlet. Mindenhol tanár és óvónőhiány van. Vagy munkahelyváltás. Tanulni mindig lehet. Én 30 fölött is szereztem új végzettséget, most pedig 40 fölött vagyok, külföldre költöztünk, és újra tanulok munka mellett, hogy legyen helyi végzettségem is.
2022. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy ha az egyikőtök fizetése elmegy albérletbe akkor miért nem vesztek egy lakást? A törlesztő még lehet olcsóbb is lenne. Amúgy én bevállalnám így is a gyereket
2022. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Hogyne lehetne többet keresni ilyen végzettségekkel. Legfeljebb nem a pedagógus szakmában.

De pl. tanárként vállalhatna olyan helyen munkát a férjed, ahol jár szolgálati lakás. Akkor legalább kiesne a magas albérleti díj.

2022. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Újratervezném az életünket, a céljainkat úgy, hogy beleférjen a baba. Akár költözés, munkahely váltás, átképzés, bármi belefér.

Anyaként azt mondom, hogy ez egy olyan élmény, amit szerintem nem lehet kifogásokra alapozva kihagyni annak, aki vágyik gyermekre. Felelőtlenül sem szabad vállalni, de dolgozni kell azért, hogy megteremjen a lehetőség. Én már 24-5 évesen szerettem volna babát. 32 évesen lettem anya és a mai napig sajnálom, hogy nem volt opció korábban bevállalni.

2022. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem az. A gyerek fogja megszívni. Engem is úgy vállaltak a szüleim, hogy nem gondolták át, hogy fogják ezt anyagilag megoldani. Nagyon szerettek, de azért nem volt felhőtlen a gyerekkorom emiatt. Nem bántam volna, ha nem születek meg. Pedig szeretem az életemet.
2022. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Erre a világra gyereket? Eszednél vagy?

Azzal teszed a legnagyobb szívességet, ha nem szülöd meg.

2022. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség,igen.

Egy gyerek,még sokat mondok,ha azt mondom 12 éves kora körül azt kérdezi a világtól,miért kellett megszületnie.

Legalábbis nálam így volt,és azóta is felteszem a kérdést sokszor.

Olyan dolgok vannak már itt,háború,éhínség,járvány,súlyos társadalmi problémák.

Értelmes ember nem vállal már gyereket,max örökbefogad.

2022. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!