Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől én miért lennék rossz anya?

Ettől én miért lennék rossz anya?

Figyelt kérdés

Egy szobába voltunk a gimis osztálytársammal, 1 nappal előbb szült, mint én.

Amíg ott voltunk, addig a kislányomat elvitték a nővérek a megőrzőbe éjszakára. Az ő kisfia meg végig ott maradt vele.

Beszólt nekem, hogy milyen anya vagyok, hogy magára hagyom a gyerekem éjszaka. 3 napot voltunk ott, az első két éjszaka pihenni szerettem volna, ez olyan nagy ügy, hogy be kell szólni? 3 évig együtt leszünk sülve-főve, most ebből kettő éjszakát nem velem töltött. Ettől lennék rossz anya, ő meg jó anya?


2022. júl. 12. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%

Ne szívj mindent mellre!


Anya és nő vagy. Életed során számtalanszor fognak beszólni neked, leszólni téged. Hogy mit csinálsz rosszul (szerintük!), de ha jól csinálod, azt meg se említik, mert az nem a te érdemed, az a gyerek érdeme, de ha rosszul viselkedik, akkor a te hibád.

2022. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
89%
Mit foglalkozol egy volt osztálytársad véleményével? Sz.rd le! Ő úgy csinálja, te meg így.
2022. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
82%

Ő éppolyan bizonytalan magában, de azzal, hogy valamibe bele tud kötni, próbálja megerősíteni saját magát.

Én is találkoztam ilyennel. Full frusztrált volt, látszott rajta, és azzal, hogy a szemembe mondhatta, ő szerinte miért jobb, akart erőt meríteni, átragasztani rám a saját kétségeit. Nem sikerült neki.

Ne hagyd te sem! 🙂

2022. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, én nem mondom, hogy valaki ezért rossz anya, de igazàból nem is értem.


Nekem durva szülésem volt, majdnem egy napig vajúdtam, este született meg a kisfiam, elvitték, mert rosszul voltam. De 1-2 óra alvás után felébredtem, és csak arra tudtam gondolni, szegény most született meg és nincs velem, elmentem érte a gyerekosztályra, hohy adják ide, egyszerűen nem tudtam volna ott hagyni.

2022. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem, hogy ettől lennél rossz anya, de én se értem, hogy lehet egy újszülöttet magára hagyni, mikor épp most jött ki belőled.
2022. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy rossz anya!


Pihenj amennyit tudsz. Ha úgy érzed ,hogy szükséged van némi csendre és nyugalomra akkor szarni arra ki mit gondol.


Amikor a kisfiam született ,én mentem érte ,hogy velem legyen. Első éjszaka amugysem lehetett.

Mikor eljött a másnap este ,a csecsemős nővér mondta nekem ,hogy pihenjek,aludjak amennyit csak tudok. Én ennek ellenére elhoztam tőlük. De ha úgy éreztem volna, nyugodt szívvel ,és mindenféle lelkifurka nélkül aludtam volna át az éjszakát nélküle. Foleg ,hogy itthon várt az örökmozgó akkor 2,5 éves lányom. Tudtam ,amint hazaérünk 0 alvás vár rám 😂 És bakker igazam lett. Kisfiam iszonyú sokáig nem aludt éjszaka.

2022. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
43%

Az a gyerek csak téged ismer az egész külvilágból, a te szívdobogásod, a te hangod, a te illatod.


Elég nagy trauma neki megszületni is, jön a hideg, a fények, az idegen hangok és szagok, szegény tök egyedül van és az anyja nem sajnálja meg tudva, milyen érzés lehet ez annak a frissen született csöppségnek? :/


Nem aludtam már vagy 24 órája, mikor megszületett, de akkor is vele akartam lenni, nem lett volna szívem mag@ra hagyni idegenekkel, ha nem muszáj.

2022. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon nehéz szülés után 5 napot voltam kórházban, ebből 4 napig nem kértem mellém a gyereket. Semmi sem történt. Túl van ez az egész misztifikálva.
2022. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
42%
Nekem császár után, már az őrzőben a karomba adták, aztán csak a kis kosarába tették át, amikor segítettek felállni meg mosdani. Eszembe sem jutott, hogy elvihetnék. Lehet lepontozni, amiért nem jövök azzal, hogy rendben van leadni. De szerintem nincs. Vártad, akartad, szereted, aztán odaadod, mert te pihenni akarsz. Az újszülött mellett. Nekem furcsa ez a gondolkodás. Alig várja az ember, hogy végre együtt legyenek. Nekem egy este elvitték fürdeni, meg megpróbálták a hallás vizsgálatot, mondták, hogy addig pihenjek. Hát nem. Nem tudtam elaludni. De hozták is, hogy nem nyugszik meg, nem tudják megcsinálni a vizsgálatot. Mellettem volt nyugodtan. Nem értelek. Hogy tudtad odaadni?
2022. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam odaadni, hogy elvágták a köldök zsinórt szülésnél, és tudtam, hogy 3 évig itthon leszek vele.
2022. júl. 12. 20:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!