Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként lehet úgy gyereket...

Férfiként lehet úgy gyereket vállalni, hogy ne kelljen a hobbikról lemondani?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok, még nem nősültem meg, de mostanában már látom barátaimon, akik gyereket vállaltak, hogy milyen nehéz nekik. Semmi idejük nincs olvasni, sportolni, jól el is hízott egyikük és álmatlan éjszakák tömege van a hátuk mögött. Nem is akarnak visszamenni irodába, mert azt mondják olyan jó otthon lenni a gyerekkel egész nap.

Ez engem kicsit megriaszt. Nem azt mondom, hogy nem kell áldozatot hozni vagy anyagilag nem is sajnálnék költeni a gyerekre, de azért minden szabadidőmet nem szeretném erre szánni. Azért csak jó néha elmenni barátokkal meginni egy sört, tájékozódni, elolvasni a híreket, kirándulni vagy egyszerűen aludni egy jót. Elmondtam anyukámnak is a kételyeim és azt mondta az éjszakai felkeléseket többnyire az anyukák kell csinálják és apám is inkább átment a másik szobába aludni, csakhogy reggel kipihenten menjen munkába. Ez ma is járható út? Persze néha át kell vállalni a gyereket hogy a feleség is felszabaduljon, menjen el barátnőivel kikapcsolódni vagy nagyszülőkre hagyni. Segítséget kérni nem szégyen szerintem és kell az egyensúly ezen a téren is, de azt látom a társadalom azt várja el, hogy minden idődet feláldozd.



2022. júl. 26. 14:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Ha apa vagy, ha csaladot vallalsz, megváltoznak a prioritások. Nem kell minden szabadidődet rajuk aldozni, de a többségét igen. A barátaid örömmel vannak otthon a gyerekekkel. Te erre nem vagy elég érett.
2022. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Ha a pároddal megtudod ezt beszélni simán megoldhatjátok együtt. Persze ezt a pároddal kell és nem az anyukáddal.
2022. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek, a család áldozattal és lemondással jár. Lehet, hogy egy időre le kell mondani a hobbiról. Lehet, hogy amire eddig heti többször volt időd, most jó, ha havonta 1x összejön. Lehet, hogy ez csak pár hétig/hónapig tart, lehet, hogy évekig. Az élet teljesen megváltozik egy gyerekkel.

Nyilván függ sok mindentől. Milyen az anyuka hozzáállása. (Ismerek olyat, aki még az oviba se tudja elvinni a nagyobbat, ha nincs aki vigyázna addig a kicsire - ne kérdezd, nem is értem, hogy van még életben a család :D )

Függ attól, mennyi a segítség a családban vagy mennyi pénz van fizetett segítségre.

Függ attól is, mennyire jó vagy rossz alvó a baba/gyerek.


Viszont a kérdésedből jól látszik, hogy még nem vagy kész apává válni, ha meglesz hozzá a megfelelő társ és a megfelelő idő, nem a hobbidon meg a szabadidődön fogsz rágódni.

2022. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%
Hobbija válogatja. Az idő- és távolságigényes hobbikról lehet, hogy tényleg le kell mondani legalább egy időre, meg a veszélyesekről is. Már nem csak magadért felelsz.
2022. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
Csak annyira amennyire az anyànak ( vagyis annyira kellene)
2022. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon egyszerű ne vállalj gyereket! Ha az ember gyereket vállal, akkor elfogadja, hogy néhány évig nem saját maga lesz a legfontosabb. Az, hogy apád tapló volt, nem azt jelenti, hogy neked is annak kell lenned. Miért járna neked több alvás mint a feleségednek? Mert van egy virsli a lábad között? Egyensúlyról beszélsz, de hol az egyensúly ha te édesdeden alszol, amíg a feleséged tizedszer kel? És igen az elején minden idődet fel kell áldoznod, aztán egyre több szabadidő lesz, de ha te erre a kis időre sem vagy hajlandó leadni az igényeidből, ne vállalj gyereket, mert nagyon hamar hétvégi apuka leszel.
2022. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Az összes szabadidőt nem "kell" rááldozni, de a nagyját igen. Te még erre tényleg éretlen vagy, és nyilván nem tudod magad a helyzetbe képzelni. Ez nem az a dolog, amit elég látni. Hidd el, sok apukának nem áldozat, hogy nem mehet hetente horgászni.


Mondjuk nálunk nem igaz, hogy én tudom le az éjjeli kelést, a gyerekeim apja is fel szokott kelni hozzájuk kérés nélkül. Szerencsére az ő fejében meg se fordulna, hogy nekem "kell" egyedül. Megbeszélés kérdése, ki mikor kel. Sörözni a haverokkal el szokott jutni, most azokat a példákat hozom, amiket írtál. A kirándulás már a családé 90%-ban. Hírek elolvasása.. Hát valamikor biztosan. :)

2022. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
72%
Ha normális apa akarsz majd lenni, előfordulhat, hogy egy ideig le kell.
2022. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem járható út. A mai nők többsége nagyon helyesen nem mártírként akar gyereket vállalni, hanem a párjával/férjével közösen, egyenrangúan.

Azaz nem, nem elég megcsinálni.

Nem, nem helyes a másikra hárítani minden melót.

Persze 100-ból pár nőt még ma is találsz balekot, de ha kinyílik a csipája, lehetsz hétvégi apuka.

2022. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
51%
Válts hobbit! - legyen az újabb hobbid a gyerekeddel foglalkozás, játék, nevelése.
2022. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!