Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a gyerekemmel?...

Mi lehet a gyerekemmel? Sokkot kapott? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Augusztus végén lesz 2 éves a lányom.

Tegnap egy idegbeteg kisgyerek széttépte a maciját. A kislányom ordítva sírt kb. fél óráig, visított is, ha elmentem a közeléből, amíg hoztam a cuccát például. Remegett, kinézett egy pontot és sírt. Kivittem a friss levegőre (hűvös volt) sétálni, 5 méter után megállt és nyújtotta felfelé a kezét, hogy vegyem fel. Tud már beszélni, és tegnap óta nem beszél. Olyan, mint egy kisbaba, amikor ültünk a padon és ő az ölemben ült, akkor is csak sírással jelezte, hogy maradni akar. Ma reggel is felkelt és nézett maga elé. Játszott a tesókkal, és sokszor megállt a játék, mert leült a kanapéra és nézett maga elé szomorúan. Nem mond semmit ezzel kapcsolatban.


2022. aug. 1. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen. Ettől még en is sokkot kapnék, nemhogy egy gyerek. Dédelgesd, szeretgesd most sokat, ne vard el, hogy azonnal túllepjen rajta. Kapjon esetleg egy masik macit, ha megoldható. Próbalj vele beszélgetni is az esetről, de ne ekörül forogjon a nap, legyen vidám játék, amit nézhet az öledből is. Mondd el neki sokszor, hogy többetnem fordul elő és meg fogod védeni, őt is és a macit is. Szegénykém...
2022. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ölelgetem, puszilgatom, csináltam neki palacsintát. Visszavarrtam a maci fejét, de nem lett szép (kicsit oldalra van a feje), de ha az apja hazajön, akkor visszavarrja neki normálisan. Hol szorongatja a macit, hol nem.

Amikor maga elé néz, akkor nem tudom, hogy visszajátsza magában a történteket vagy mi van. Meg most is délutáni alvásnál fent volt és nem szólt egy kukkot se, meg nem keltett fel engem se, ahogy szokta.

2022. aug. 1. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Igen, szerintem azon gondolkodik, ami történr. Adj neki időt.
2022. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

#4

Annak a 2 évesnek valószínűleg az a maci volt a "nyugtatója" a barátja, a világa!

Olyan mintha az anyját veszítené el.


Van egy Facebook csoport: Rongyik, takik, szundipajtik néven.

Ide tedd fel a macit, hátha van valakinek ugyan olyan. Érdemes 2-t szerezni h legyen tartalék, ha ennyire a gyerek szívéhez nőtt.

Nagyon sajnálom. Majd szép lassan feldolgozza a történteket

2022. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A sokk orvosilag teljesen mást jelent, ez egy trauma.

Szegény kicsike, borzalmas lehet neki. Szeretgesd nagyon sokat, és esetleg vidd el játékboltba, hátha megakad a szeme egy új kis baráton.

2022. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Istenem! Szegény gyerek! 😭

Azért mit élhetett át, a gyerekek a játékokat is úgy kezelik, mintha élnének meg minden! Nem mindig tudják elkülöníteni, hogy mi játék és mi valóság. Lehet hogy ő úgy vette, hogy ezt fájt a macinak, meg valaki bántotta. Az is lehet azt élte meg, mintha őt bántotta volna valaki. Gyerekek gyakran kommunikálnak a játékokon keresztül.

Nem lennek meglepve ha pl félne, hogy őt is bántani fogják, vagy képesek lennének vele is megcsinálni ugyanazt amit a macival. Valószínűleg azt sem érti, hogy miért bántotta valaki a maciját.

Én arra gondolnék, érdemes valahogy megmagyarázni neki, hogy a macik olyanok, hogy így (varrással) meg tudnak gyógyulni, akkor is ha bántják őket és erősebbek lesznek mint előtte voltak. (Ha védelmezőkent tekint a macira akkor gondold el mi mehet végbe benne akkor ha a védelmezőjét látja ahogy széttépik. Egész addig azt hitte hogy az az ami mindentől megvédi.) Meg hogy a másik kisgyerek nagy butaságot csinált mert nem gondolt bele abba, hogy ez a maci milyen fontos, pedig tudhatta volna. Ha tudta volna biztos nem bántja. Lehet neki nincs is otthon ilyen macija, és nem is tudja ezeket a dolgokat stb.


Én azért nem hagynám ezt így szó nélkül egy kétéves gyerekre hogy majd egyedül túllesz rajta. Mondogasd neki hogy a maci meggyógyult és erősebb mint ezelőtt, meg biztonságban van. Kicsit vedd fel a vedelmező-szerepet, amíg ő is látja hogy a maci meggyógyult. Hátha idővel előjön egy kérdéssel amit nem értett a dologban vagy bántja (tuti hogy van, azon gondolkodik, azt próbálja rendezni magában csak sztem ehhez még kicsi, hogy egyedül), és akkor célirányosabb tudsz lenni, hogy hogyan segíthetsz neki. Addig csak találgatni lehet.

De szerintme idővel meg kell oldódnia, csak ne söpörjétek félre, ne tegyetek úgy mintha semmi se történt volna, mert az ő szemében nagyon is sokminden történt.

2022. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvarrtad a macit, akkor esetleg megpróbálhatnád azt eljátszani, hogy a beteg macit meggyógyítottátok. Apuka meg ha hazajön, megcsinálja ügyesebben, és akkor "meggyógyult". Ha visszakapja "gyógyultan", az segíthet neki megnyugodni. Egyébként pedig adj neki időt, biztos nem könnyű ezt feldolgoznia. Ha nem múlna ez a némaság, akkor pedig kérj segítséget szakembertől. Remélem, minél hamarabb kiheveri!
2022. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

úristen, szegény bogár!

13 ötlete jó, lehet hogy segít a helyzeten ha meggyógyul a maci... meg remélem már azt is elintéztétek és közöltétek vele is, hogy az idegbeteg kisgyerek többé nem megy százméteres körzetébe... borzasztó hogy ilyeneket engednek gyerekközösségbe.

2022. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!