Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lennék én a szemét, ha...

Miért lennék én a szemét, ha odaírnám, hogy minek kellett a rohadt nagy semmire kipotyogtatni öt gyereket?

Figyelt kérdés
Szembejött velem facebookon egy 5 kisgyerekes anya segítségkérése, mert pár nap múlva kirakják őket onnan, ahol eddig laktak. A gyerekek picik és minimális közöttük a korkülönbség, tehát csak jöttek és jöttek... Most a társadalom segítségéért könyörög a nő, de ha odaírnám, hogy talán abba kellene hagyni a szülést - sőt, el sem kellett volna kezdeni -, akkor én lennék az érzéketlen. Miért? Miért nem az az érzéketlen aki a semmibe szül bele öt gyereket és fingja sincs arról, hogy mi lesz majd velük, mit fognak enni, hol fognak lakni, hogy fognak élni, megfagynak-e télen?
2022. aug. 2. 15:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Alapesetben egyetértek veled, tehát felelőtlenségnek tartom én is a semmire szülést.

De! Azzal, hogy oda írnád mi változik? Azonkívűl, hogy hízik 2 kg a májad mert frankón beszólhattál egy földön fekvőnek?

Szóval, úgy gondolom, ha nem tudsz érdemben segíteni, inkább ne játszd a kemény legényt, mert felesleges. Egyrészt neked is ciki, másrészt azt az 5 gyermeket már nem lehet vissza dugni..

2022. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
"Azzal, hogy oda írnád mi változik?" - talán kicsit közelebb kerül annak a megértéséhez, hogy nem kell több gyereket kipréselni magából. Talán egy kicsit közelebb kerül ahhoz agyilag, hogy ne potyogtasson több felesleges pulyát a világra.
2022. aug. 2. 15:24
 3/27 A kérdező kommentje:
Ó, és ez nem a májam hízlalásáról szól. "ha nem tudsz érdemben segíteni" - egy folyamatosan, a semmire gyerekeket potyogtató nő esetében mi az érdemi segítség szerinted? (Azon kívül, hogy megmondja neki valaki, hogy hagyja abba?)
2022. aug. 2. 15:29
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Az ilyenek engem is bosszantanak. De ebben a nagy toleráns világban ezt persze nem szabad leírni, mert "nem tudhatod, miért alakult így" meg hasonló bullshit beszólások jönnen, pedig tény, ami tény: hacsak nem úgy lettek a gyerekek, mint a gombák, hogy a fenyő alatt kinőttek reggelre, akkor mi más magyarázat van rá, minthogy felelőtlen volt az anyuka?

Felőlem mind szüljön annyit, amennyit akar, mert aláírom: semmi közöm hozzá. De akkor ne mástól várja a segítséget, oldja meg. Persze mivel gyerekekről van szó, úgyis lesz bőven annyi balek, aki szó nélkül utal nekik, viszi a csomagokat.

2022. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

"egy folyamatosan, a semmire gyerekeket potyogtató nő esetében mi az érdemi segítség szerinted? "


Én a helyedben felajánlanám, hogy küldök óvszert 😄 Erre senki sem mondhatja, hogy nem HASZNOS segítséget ajánlottál.

2022. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Igen.. Biztosan.. Majd pont a te fsza gyerek beszólásodtól fog elgondolkozni.. 😂

Neked is el kellene gondolkodni egy két dolgon..

2022. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

"Azzal, hogy oda írnád mi változik?" - talán kicsit közelebb kerül annak a megértéséhez, hogy nem kell több gyereket kipréselni magából.


Ettől az ember nem elgondolkodik, hanem megjegyzi magának, hogy erősen sérültek a szociális készségeid, netán te magad is.


Elgondolkodni értelmes, valóban segíteni akaró beszélgetéstől fog, nem attól, hogy leb.sszák. Ezzel csak magadat járatod le.

2022. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#5 Oké, működhetne (lehet fel is ajánlom, gyűlölni fognak XD), ha valamelyik gyerekcsináló félnek lenne igénye a fogamzásgátlásra. :)
2022. aug. 2. 15:37
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Én hivatalban dolgoztam az igazgatási ügyosztályon. A segélyeket meg egyéb támogatási kérelmeket bíráltam el. Azért hagytam ott, mert a belem kifordult a sok ingyenélőtől. Rikárdó meg Melissza anyukája jött az ingyen étkeztetésért, plusz bedobta az ahavi segélykérelmét, de a bendőjében ott volt a gyerek, plusz még volt kettő gyereke, akit elvettek tőle.
2022. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
#6 "Neked is el kellene gondolkodni egy két dolgon" - jó, nyitott vagyok rá. Mondd, mi az az egy-két dolog, amin el kellene gondolkodnom?
2022. aug. 2. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!