Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lennék én a szemét, ha...

Miért lennék én a szemét, ha odaírnám, hogy minek kellett a rohadt nagy semmire kipotyogtatni öt gyereket?

Figyelt kérdés
Szembejött velem facebookon egy 5 kisgyerekes anya segítségkérése, mert pár nap múlva kirakják őket onnan, ahol eddig laktak. A gyerekek picik és minimális közöttük a korkülönbség, tehát csak jöttek és jöttek... Most a társadalom segítségéért könyörög a nő, de ha odaírnám, hogy talán abba kellene hagyni a szülést - sőt, el sem kellett volna kezdeni -, akkor én lennék az érzéketlen. Miért? Miért nem az az érzéketlen aki a semmibe szül bele öt gyereket és fingja sincs arról, hogy mi lesz majd velük, mit fognak enni, hol fognak lakni, hogy fognak élni, megfagynak-e télen?
2022. aug. 2. 15:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%
15 vagyok, ez tényleg nem rassz függő. Inkább szocializációs dolog. Nyilván aki ilyen családban él az ezt is viszi tovább. Persze, van aki kitör, de mennyi? Ezerből egy? Plusz ott van az, hogyha fokozatosan szegényedsz el az tipikus "főtt béka" eset sokszor. Annyira lassan lassan, fokozatosan történik, hogy alig veszik észre és már a gödör alján vannak. Először csak az "extrákra" nem jut, azt megszokják. Aztán már a számla is gond, de valahogy csak csak kihúzza stb és ha nem változtat akkor lesüllyed nagyon mélyre. Ez tarthat generációkon át is, mire ennyire sarkallatos lesz, mint akit példának hoztál. Persze közben amit írtam is befigyel, a tanult tehetetlenség. Annak, aki hasonlóan nő fel egyáltalán nincs a jövőképében a változás, mert éhen ugyan nem hal, mert segít valaki de kimászni nem fog (csak nagyon kevesen).
2022. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván mindenki tisztában van vele, hogy nem kellett volna ennyi gyereket szülnie (milyen érdekes, arról nem esik szó, hogy azt az öt gyereket valaki bele is rakta a nőbe, az ő felelőssége hol van?), de szerinted egy beszólástól majd hirtelen megtanul előre tervezni, hosszú távú célokat kitűzni, pénzt beosztani, vagy talán köddé válik mind az öt gyerek? Alapvető skillek hiányoznak, nem egy beszólás, ezeket felnőtt embernél nagyon hosszú munka felépíteni, és kitartó folyamatos segítséggel is inkább a következő generációval lehet látható eredményt elérni, de még ott is rengeteg buktató van.
2022. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
70%

"milyen érdekes, arról nem esik szó, hogy azt az öt gyereket valaki bele is rakta a nőbe, az ő felelőssége hol van?"


Általában a gyerekcsinálásban partnerek a felcsinálóval. Gondolom abban egyetértünk, hogy az az 5 gyerek nem foganhatott mind nemi erőszakból...

Ha meg már nem volt képes védekezni, ki akadályozta meg, hogy abortuszra menjen? Szociális alapon ingyen jár neki. Ezért is sok helyen a romáknál ez a védekezés bevett módja. Évi többszöri abortusz.

2022. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm ezt mondta:

Hülyének annyi gyereke lesz, amennyit akar. Az okosnak annyi, amennyit elbír.


Nem tudom, hogy emlékeztek-e arra nemrég történt esetre, amikor a bírónő magyarázta el a többgyermekes anyukának, hogyan is lesz a gyerek.


Nem ismerjük a nő hátterét, ez igaz. Lehet tényleg fogalma sincs, hogyan lesz a gyerek....vagy igen és belőlük akar megélni. Vagy teljesen más a történet. De igen, én is azt mondom, hogy a semmire nem szülök.


A megfogalmazásodon változtatnék és akkor mehetne is a komment. Gondolom, a nemtetszők 90%-a nem fog segíteni a hölgynek. Ha igen, akkor az jó.


Ilyenkor, vagy más esetetknél azért próbáljuk meglátni, hogy szegény gyerekek min mehetnek keresztül.

2022. aug. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekek nem tehetnek semmiről!Te meg egy érzéketlen tapló vagy!
2022. aug. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk én is olvastam egy cikket, a házaspár elment nőgyógyászhoz, mert az asszony nem lett terhes.

És a végén kiderült, hogy a másik lyukba kellett volna csinálni. Ezt elmagyarázta a doki és pikk a pakk terhes lett 🙈 és semmi vonó nem volt abban a párban sem.

2022. aug. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
84%
Ezzel én is egyet értek. 2 testvérem van apám sosem költött ránk semmit igazán nem is szeretett és megkaptuk még kisgyermekként, hogy csak az önkormányzati lakásért lettünk gyártva meg a támogatás miatt. Ezért én szkeptikus vagyok a sokgyermekes családokkal szemben, hisz a saját bőrömön tapasztaltam milyen egy önző szülő. :(
2022. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!