Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mibe van joga beleszólni egy...

Mibe van joga beleszólni egy apának, és mibe nincs?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy kötelességei vannak, minden gyerekkel kapcsolatos feladatot kutya kötelessége ellátni, hiszen egyenértékű szülő.


Viszont, a jogai nem terjednek ki mindenre, hiszen nincs joga beleszólni, hogy:

- A nő megtartja e a babát

- A szülés körülményeibe, tehát pl hogy az 5 vagy a 150 km-re levő kórházban szüljön e a nő

- A szoptatásba, nincs joga kérni, hogy egyszer-egyszer ő is megetethesse a gyereket üvegből lefejt anyatejjel, ha szoptatott a gyerek

- Itt gyakorin olvastam, hogy névválasztáskor a végső döntés az anyáé, hiszen ő tölt több időt a gyerekkel, ez ellen nem tehet semmit

-Ha az anyuka eldöntötte, hogy full egészségesen eteti a gyereket, akkor nincs joga egy kettesben töltött estén (apa és a gyerek) pizzát rendelni neki


Tudnátok még ilyen dolgokat felsorolni? Pl nálatok mihez nincs még joga az apukának? Beleszólhat abba, milyen ruha kerüljön a gyerekre, hogy melyik oviba járjon?


2022. aug. 4. 19:07
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
65%

Nemrég volt itt egy kérdés, hogy van e joga kérni az apának, hogy cumisüvegből etethesse e a kicsit, akit szoptatnak.


Egyöntetű válasz jött, hogy nincs, duguljon el.


Én egy olyan anyuka vagyok, aki simán engedte volna, ha megkér rá a párom, hiszen az anyatejjel táplált csecsemőknek kb a fele (gyerekorvos mondta, nem emlékszem a százalékra) eszik cumisüvegből is, és a cumizavar kialakulása ritka.

Mégis, úgy kapkodtak ott, mintha minimum 99% esély lenne rá, és ha megtörténne, eljönne a világvége.


Nőként is azt mondom, hogy mentsen az ég az ilyen nőktől.

2022. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
63%

Jó esetben a gyerekvállalás közös döntés. De igen, az abortuszba nincs beleszólása.

A szoptatás meredek téma, egy igény szerint szoptatott babánál az az egy alkalom cumisüveg is okozhat cumizavart (mondhatni ritka, de ha okoz akkor szívás ... Kisebesíti az anyja mellét, nem eszik úgy (a mellet fejnie kell a nyelvével, az üveget szívni, más technika. A cicin dolgozni kell, az üvegen nem annyira, simán ellökheti utána a mellett, mert abból lassabban jön stb)). Nekem az elsőnél ez lett, cumizavar. A második gyereknél tanultam belőle, még játszócumit se "engedtem" a házba. Teljesen boldog volt anélkül is.

A szülés is ilyen téma, ott szüljön ahol biztonságban érzi magát és a gyerekét, nekem pl kikötés volt, hogy legyen intenzív csecsemő osztály, ha bármi adódna ne mentőzni kelljen, hanem csak a másik osztályra átvinni.

Amúgy ugyan annyi joga van az apjuknak mint nekem, ugyan annyi beleszólása abba mit adok rájuk, hova járjanak oviba, suliba stb... Volt amit megbeszéltünk, mert nem értettünk egyet, de ennyi.

2022. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, szerintem te egy férfi vagy, aki kiragadott néhány kommentet innen és azokból általánosít.

Amit felsoroltál, abba mind van beleszólása az apának.

A nő megtartja-e a babát - ha házzasságban élnek, akkor ez közös döntés, ha nem, akkor a nő dönti el.

Szülés körülményei - van beleszólása az apának.

Etetés - már hogy a fenébe ne etethetné meg az apa is a gyereket üvegből?

Névválasztás - teljes mértékben közös döntés. Én is olvastam nemrég egy olyan kommentet, hogy a végső döntés az anyáé, na ez nettó baromság, nem is értett senki egyet a kommentelővel.

Étkezés - szintén közös döntés, bár van, amikor az apa ezt inkább az anyára hagyja, de az meg az ő döntése.

2022. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
77%
Hát most nem azért, de elég elcseszett kapcsolatokat ismersz, ha ezekbe nincs az apának beleszólása. Nálunk legalábbis minden ilyesmibe simán volt (van) joga beleszólni a férjemnek is. A gyereknevelés, szülőség, párkapcsolat mind csapatmunka, nem lehet egyik félnek sem nagyobb beleszólása az ilyesmibe. Még azokba a kérdésekbe is joga van beleszólni, véleményt nyilvánítani, amihez lényegében nincs köze, mert 100%-ban nő testét érintik (pl szülés módja, szoptatás, stb).
2022. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

#13


Sejtettem, hogy ezt fogjátok hinni, de nem. Nő vagyok. (Gondolom most emiatt is kapni vagyok, hogy milyen antinő vagyok :))


#12

Úgy látszik, neked nagyobb igényed van a szoptatásra, mint a babának. Összedől a világ, ha nem kéri többet a cicit, és tápszerrel kell táplálni? Nem ördögtől való az ;)

2022. aug. 4. 19:48
 16/43 anonim ***** válasza:
62%
Jaj hagyjátok előveszi magát havonta egyszer, hogy előadhassa milyen tökéletes nő. Gyereke sincs, de már tudja, hogy fejni fog mert az üntyipüntyi apuka is kapcsolódni tudjon a babával. Én pl. nem tudtam fejni és nem, nem szívattam volna véresre a mellbimbóm, mert a férjem egy nagyra nőtt óvodás. A nő testébe nincs beleszólása. Tehát megtartja-e, hogyan szül, szoptat-e. A névválasztás 50-50 természetesen. Ne titokban egyebek pizzát, hanem családilag. Ha anya nem akarja, ideje, hogy apunak leszálljanak a heréi és kiálljon a véleménye mellett. Ja csak ahhoz, legalább egyszer enni kellene adni a gyerekre nem az üres tányér mellett nyávogni, hogy mikor lesz kész. Ha az apa felnőtt férfi, mindenhez ugyanolyan joga van mint az anyának, ha tetszik, ha nem. Csak ahhoz apaként is kell viselkedni.
2022. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
59%

A szülesbe akkor lehet beleszólasa, ha neki kene levezetni azonnal bármikor a 150 km-t a kórhazba. Es nem akarja vállalni. Akkor nem vállalja és kész. Szerintem érthető.

A szoptatásba nincs beleszólasa, ezzel nincs mit csinálni. A kisbaba nem játék, hogy buliból lehessen cumisüvegből etetni. Van olyan baba, aki 1 ilyen alkalomtól is cumizavaros lesz. Nem is ritka. Szóval ebbe az egybe nincs beleszólása.

A többibe szerintem van. Vele is meg kell beszélni, hogy mi legyen a gyerek sorsa, és ha ő meg szeretné tartani, meg kell hallgatni az érveit, a terveit. A nevbe naná, hogy van beleszólasa. A kajaba is, elég nagy hülyeség egy anyától, hogy nem hagy néha egy kis pizzát, tök jó egészséges pizzát is lehet amúgy talalni.

2022. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
55%
12 vagyok, nem nem az ördögtől való. Az első is az lett, mert utána nem szopott... A tápszerrel viszon én rendesen, főleg éjjel. Meg ha mentünk valahova ott kutyulgatni, max 2 órát lehet bekeverve tárolni hűtés nélkül stb. A világ sem dőlt össze, de abba sem hal bele senki, ha nem etetheti 🤷🏼‍♀️. Hameg szopik, van teje az anyjának minek kockáztatni, én megszívtam, a cumizavar miatt még mellgyulladásom is lett. Mondjuk nem is értem, miért akkora nagy szám egy babát etetni, bedugod a szájába az üveget és kész 😅. Ha kiakarja venni a részét ebből az apa, akkor ott a büfiztetés, simán átveheti ha végzett. Eléri az 5-6 hónapot már kanállal tudja az apa is etetni. Nálunk mondjuk sose volt ilyen, hogy azon "nyafoga" az apjuk, hogy miért szopik, miért nem etetheti ő 🤷🏼‍♀️. Egyáltalán nem érezte hogy kevesebb joga van, csak mert a baba szopik és azt nem tudja átvenni. (Igen, felolvastam neki 😅 ő sem érti, ez egyáltalán miért ilyen kardinális kérdés, hogy a babát ki eteti)
2022. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
55%

Fub@zzeg, kérdező. Az azért lerí a hozzászólásaidról, hogy a közeledben nem volt még újszülött.

Írod a 12-esnek: "Úgy látszik, neked nagyobb igényed van a szoptatásra, mint a babának. Összedől a világ, ha nem kéri többet a cicit, és tápszerrel kell táplálni? Nem ördögtől való az ;)"

Hát ez rohadtul nem így működik. Igen, összedől a világ, ha nem kéri többet a "cicit", mivel esélyes, hogy a tápszert sem fogadja el egyből, ugyanis nem ismeri. Már pedig ha nem szopik tovább, akkor az anyatej mennyisége csökken, hiába fej anyuka - mellesleg a fejés + cumiból etetés felesleges és fájdalmas macera, amit én sem vállalnék csak azért, mert apukának épp kedve szottyant 1-2 alkalommal megetetni. Ha apuka meg tud barátkozni annak a gondolatával, hogy sem kihordani, sem megszülni nem tudja a babát, akkor gondolom a szoptatást is ugyanúgy képes felfogni...

Ugyanígy a szülés is olyan döntés, amiben az anya biztonságérzetét kellene szem előtt tartani.

Normális kapcsolat esetén az összes többi általad felhozott kérdés közös megegyezéssel kellene, hogy rendeződjön.

2022. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Válaszolna valaki a kérdésemre is?
2022. aug. 4. 20:26
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!