Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mibe van joga beleszólni egy...

Mibe van joga beleszólni egy apának, és mibe nincs?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy kötelességei vannak, minden gyerekkel kapcsolatos feladatot kutya kötelessége ellátni, hiszen egyenértékű szülő.


Viszont, a jogai nem terjednek ki mindenre, hiszen nincs joga beleszólni, hogy:

- A nő megtartja e a babát

- A szülés körülményeibe, tehát pl hogy az 5 vagy a 150 km-re levő kórházban szüljön e a nő

- A szoptatásba, nincs joga kérni, hogy egyszer-egyszer ő is megetethesse a gyereket üvegből lefejt anyatejjel, ha szoptatott a gyerek

- Itt gyakorin olvastam, hogy névválasztáskor a végső döntés az anyáé, hiszen ő tölt több időt a gyerekkel, ez ellen nem tehet semmit

-Ha az anyuka eldöntötte, hogy full egészségesen eteti a gyereket, akkor nincs joga egy kettesben töltött estén (apa és a gyerek) pizzát rendelni neki


Tudnátok még ilyen dolgokat felsorolni? Pl nálatok mihez nincs még joga az apukának? Beleszólhat abba, milyen ruha kerüljön a gyerekre, hogy melyik oviba járjon?


2022. aug. 4. 19:07
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, a válaszom a kérdésnek megfelelő. Olvasd már el a saját kérdésed még egyszer. Ha a többség szerinted "félreérti", akkor fogalmazd meg máshogy mit akarsz tudni. Ha olyan választ vársz mint a 23as, akkor tedd fel ennek megfelelően a kérdést. Ebből nem lesz rekord kérdés-valasz cunami ha arra számítasz, ahhoz gyenge próbálkozás.
2022. aug. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
2022. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
67%

Mindenhez van joga nálunk. A kérdésben felsoroltakat is megbeszéltem vele, más kérdés, hogy a szülés körülményeire pl. azt mondta, döntsek én, mert én szülök. Addig a pontig nem akart beleszólni, amíg nem ragaszkodom olyasmihez, ami szerinte veszélyes (pl. nálunk az otthonszülés ilyen lett volna, de ezt én se akarnám soha). Ha veszélyesnek érezte volna, beleszól, mert az ő gyereke is. A szoptatott babát pedig a józan eszére hallgatva nem akarta cumisüvegből megetetni mert tudja, hogy a gyereknek jobb szopizni. Ennek ellenére hagytam volna, ha ez neki annyira fontos, bár kicsit csalódtam volna, hogy a saját mániája fontosabb, mint a gyerek érdeke. Nevet közösen választottunk, volt, ami nekem nagyon tetszett, de határozottan vétózta, tiszteletben tartottam, más lett a név. Azt ad neki enni, amit akar.

Btw, szerintem ha ilyeneken megy az izmozás, abba a kapcsolatba nem nagyon kellett volna gyerek.

2022. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!