Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 evessel eskuvon? Mik a...

2 evessel eskuvon? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Bevittetek a templomba? Meddig maradtatok? Hogy birta a gyerkoc?
2022. aug. 4. 23:35
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
91%

Nemrég voltunk esküvőn a 15 hónapos és a 4 éves lányainkkal. A négy éves az apjával az első padban ült, ő végig elvolt csendben a szertartás alatt (több, mit 1 órán át tartott, mert misével egyben volt), a kisebbik lányunk már izgágább, az utolsó sorban ültem vele, hogy bármikor ki tudjak vele menni. Néha volt egy hangosabb bababa, ilyenkor betettem a cumit, vagy adtam neki pakolnivalót, mondjuk a táskámat. Ilyen helyzetben jó lehet valami csendeskönyv, amivel nyugiban elmolyolhat. Ő is végigülte babakocsiban azt a bő egy órát.

Magán a lagzin nagyon jól érezték magukat, őszintén szólva nekem fura egy ilyen esemény gyerekek nélkül, pedig nem vagyok egy nagy gyerekbarát. A kicsit lefektettük a szokásos időben apósoméknál, a nagyobbik ott maradt fél 2-ig, addig bírta.

Ettől függetlenül meg tudom érteni, ha valaki nem látja őket szívesen. Sógornőmék is ott voltak, az ő nevelési módszereik elég… érdekesek. Már én éreztem kellemetlenül magam, amikor a 3 éves lánya és a szintén 15 hónapos fia mászókának nézte a hátsó padokat, össze-vissza tekeregtek, zabálták és potyogtatták közben az abonettet. Már rég kivittem volna őket, de kb csak az utolsó öt percben mentek ki. Két néni ott is hagyta a szertartást jóval hamarabb, szerintem már nem bírták tovább.


Ha elviszed a gyereked, arra mindenképpen ügyelj, hogy mások örömét ne tegye tönkre, akár a párról van szó, akár a násznépről. Mindenkinek joga van élvezni ezt a szép eseményt.

2022. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
46%
Mert a gyerek nem egy csomag, hogy leadjam mert "jól akarom" érezni magam. Egy család vagyunk. Nem egy kiskutya akit otthon hagyok.
2022. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
38%
Akkor gondolom szex közben is ott van veletek, mert egy család vagytok. Esküvőn, temetésen gyereknek helye nincs!
2022. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Ha teheted, ne vidd. Mindenkinek jobb úgy.

Ha muszáj vinned, akkor templomba lehetőleg ne. Gondolhatod azt, hogy majd kiviszed, ha gond van: nos, a legtöbb templomnak olyan jó az akkusztikája, hogy full hangosan lehet hallani azt is, ha épp nyögdécsel, vagy csak gügyög (nem csak, ha sír) és baromira zavaró. Ha hátul vagy és elkezd üvölteni, akkor is azért idő míg kiérsz és addig hallgatja mindenki. Van tapasztalatom.

Megtisztelném a párt azzal, hogy nem adok esélyt arra, hogy az esketésen ilyesmi történjen. 2 éves a gyerek, ő semmire vagy csak alig fog emlékezni. Ellenben a párnak egy egy megismételhetetlen és fontos pillanat.

2022. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!