Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak engedélyezve...

Miért vannak engedélyezve ilyen nevek?

Figyelt kérdés

pl.Banánvirág vagy Ajándék, Fehérke, Bársonyka, Kandida, Délibáb, Füzér, Füzike, Fürtike, Üdvöske?

Ezeket bárhogy is nézem, sosem tudnám önálló névnek néni és ha meghallom hogy Ajándék akkor csak a tárgyi ajándékra gondolnék, nem tudnám ember névnek tekinteni és furán hatna...vagy Délibábnál is csak a délibáb jelenséget de hogy rendes keresztnév legyen? Hogy jött ez ötletnek és miért lett engedélyezve?

Lehet, hogy pár év múlva ezek is olyan tucatnevek, vagy még ha csak megszokottak is lesznek mint a Hajnalka, Boglárka de ezek mégis jobbak a fentebbeknél.

Banánvirágnak van egy csomó verziója is mint Tűzvirág, Búzavirág...létezik olyan ember aki ténylegesen adná ezeket mint keresztnév? pl.Nagy Banánvirág vagy Kovács Délibáb? Mert máshogy nem tudom ezeket elkézeplni és amikor nézem a névlistát is csak nevetek magamban elképedve hogy manapság már minden ami eszedbe jut lehet anyakönyvezetetni? Pl.Cinderella is engedve van meg Hófehérke...néhány mintha csak viccnek lenne benne vagy mi alapján vannak kitalálva egyes nevek? Tényleg nem értem, valaki érti esetleg? :D

Fiú neveknél is biztos vannak ilyesmi nevek, de most a női neveket bújtam.



2022. aug. 6. 02:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Az "elfogadható" nevek között is van egy csomó borzadály, szóval teljesen mindegy mi van a listán...
2022. aug. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 franciasrac ***** válasza:
87%
Szinte minden keresztnév egy már létező szó valami nyelvben, tehát miért ne? Ismerek valakit akit Mirage-nak hívják (szó szerint "délibáb" franciául) és szerintem tök jól hangzik és jól viseli
2022. aug. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Nem tudom, annyira újak ezek nekem és a más nyelvezetű nevek is pl.már van japán is mint Midori..Hürrem. De lehet csak nekem nagyon furák :D...


2.Na itt tényleg jól hangzik de én azért nem lennék Délbibáb (Így leírvva, nem mint jelentés).

2022. aug. 6. 02:50
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
sokkal az a baj, hogy fonetikusan kell leírni őket, úgy meg nevetségesek. de amiket leírtál, azok is azok, nem is bírom elképzelni, hogy van valahol egy kovács banánvirág.
2022. aug. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
4.Pontosan, valamelyiknél pl.Főbe ott talán Phoebe akart lenni de nagyon elrontották szerintem mert az inkább Fíbi, vagy Fibi lenne talán..Főbe még csak hasolítani hasonlít rá már ha jól veszem ki hogy az az..
2022. aug. 6. 03:03
 6/46 anonim ***** válasza:
91%
A legfuribb név amivel találkoztam az a Cserepes Virág.
2022. aug. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert jelentős lakossági igény van rá, h a szülők kibasszanak a gyerekükkel és minél hülyébb neveket adjanak nekik.
2022. aug. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
91%

Csak egyedi legyen, tudod.

A fiadat amúgy elnevezheted Amondónak is, vagy Radiátornak. De lehet, hogy a Radiátor lánynév, ebben nem vagyok biztos

Lehet, amúgy pár év/évtized múlva megszokottak lesznek amúgy ezek a nevek, hiszen a maiak is kialakultak valahogy, és először biztosan sok fura volt

2022. aug. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Mert az az engedélyezőbizottság sem normális.


#8, én Amondó vagyok... 😂

2022. aug. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
43%

"Főbe ott talán Phoebe akart lenni de nagyon elrontották", vagy mondjuk nem csak angol nevek léteznek, a Főbe pl német, azt ott így mondják.


Egyébként szerintem inkább az a gáz, hogy itthon a szülőket ilyen téren sem kezelik felnőtt, kompetens személyként, hanem majd egy bizottság eldonti, hogy "engedik"-e az adott nevet adni. A gyerek nevének megválasztása a szülők magánügye, ebbe senkinek nem kéne beleszólnia. Aki idióta nevet akár adni, az így is megtalalja a módját, szóval a tipik magyar túlszabályozottság teljesen felesleges.

2022. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!