Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak engedélyezve...

Miért vannak engedélyezve ilyen nevek?

Figyelt kérdés

pl.Banánvirág vagy Ajándék, Fehérke, Bársonyka, Kandida, Délibáb, Füzér, Füzike, Fürtike, Üdvöske?

Ezeket bárhogy is nézem, sosem tudnám önálló névnek néni és ha meghallom hogy Ajándék akkor csak a tárgyi ajándékra gondolnék, nem tudnám ember névnek tekinteni és furán hatna...vagy Délibábnál is csak a délibáb jelenséget de hogy rendes keresztnév legyen? Hogy jött ez ötletnek és miért lett engedélyezve?

Lehet, hogy pár év múlva ezek is olyan tucatnevek, vagy még ha csak megszokottak is lesznek mint a Hajnalka, Boglárka de ezek mégis jobbak a fentebbeknél.

Banánvirágnak van egy csomó verziója is mint Tűzvirág, Búzavirág...létezik olyan ember aki ténylegesen adná ezeket mint keresztnév? pl.Nagy Banánvirág vagy Kovács Délibáb? Mert máshogy nem tudom ezeket elkézeplni és amikor nézem a névlistát is csak nevetek magamban elképedve hogy manapság már minden ami eszedbe jut lehet anyakönyvezetetni? Pl.Cinderella is engedve van meg Hófehérke...néhány mintha csak viccnek lenne benne vagy mi alapján vannak kitalálva egyes nevek? Tényleg nem értem, valaki érti esetleg? :D

Fiú neveknél is biztos vannak ilyesmi nevek, de most a női neveket bújtam.



2022. aug. 6. 02:31
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
62%

Ezek legalább mind magyar szavak (kivéve a Kandida) és nem is csúnya jelentéssel. Pl. Péter vagy Petra követ jelent még sincs senki kiakadva, hogy valaki Kőnek nevezi el a gyerekét...

Vagy ha a Piroska egy megszokott név, akkor miért nem jó a Fehérke?

2022. aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban zavarnak a külföldi fonetikusan leírt nevek. Én azt nem értem, azokat miért engedélyezik. Szóval jó kérdés, ki és hogyan dönt ezek felől.
2022. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
83%
10# hát ezzel nek értek egyet.. egyébként ha rajtam múlna IQ és EQ teszthez kérném a gyerekvàllalàst.
2022. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Petra követ jelent még sincs senki kiakadva, hogy valaki Kőnek nevezi el a gyerekét...mert néha nem a jelentést nézik az emberek, hanem a név kell tetszen de azért egy délibáb mennyivel jobb mint a Petra?...ismerek petrákat, sosem panaszkodtak a jelentésük miatt.

mellesleg nem csak követ jelent ha jobbanm utánanézel hanem :jelentése:kőszikla ami azért jobb kicsivel mert erőt sugall nekem legalább is...

2022. aug. 6. 13:22
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nem a jelentése a lényeg hanem a név szépsége. Ha a jelentés számítana akkor a szülő Petra helyett kőnek nevezné el.

Egyébként nekem is furák ezzek a nevek. A Bársonyka még egész jól hangzik de nem bírnám elképzelni hogy a gyerekemet Ajándéknak hívnám és hogy ajándéknak szólítanám. Most csak képzeld el hogy hangzik az hogy "Ajándék gyere kész az ebéd".

2022. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
15.Vagy szülinapkor mi lesz vele, mikor "Ajándék, gyere nyitjuk az ajándékokat"..:D érted.
2022. aug. 6. 13:32
 17/46 anonim ***** válasza:
39%
Akkor felsorolom, hogy melyik név jelent ajándékot (vagy Isten ajándékát): Donát, Dorottya, Máté, Mátyás, Tivadar, Teodóra
2022. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a Donátról nekem egyből Donáld kacsa ugrik be.
2022. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
17-es, és te Mátyásnak vagy Ajándéknak szeretnéd inkább, hogy hívjanak?
2022. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
17.Nem érted szerintem...van külön álló név hogy Ajándék így leírva nem mint jelentés, hanem mint név. Mta-ban megnézheted.
2022. aug. 6. 13:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!