Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak engedélyezve...

Miért vannak engedélyezve ilyen nevek?

Figyelt kérdés

pl.Banánvirág vagy Ajándék, Fehérke, Bársonyka, Kandida, Délibáb, Füzér, Füzike, Fürtike, Üdvöske?

Ezeket bárhogy is nézem, sosem tudnám önálló névnek néni és ha meghallom hogy Ajándék akkor csak a tárgyi ajándékra gondolnék, nem tudnám ember névnek tekinteni és furán hatna...vagy Délibábnál is csak a délibáb jelenséget de hogy rendes keresztnév legyen? Hogy jött ez ötletnek és miért lett engedélyezve?

Lehet, hogy pár év múlva ezek is olyan tucatnevek, vagy még ha csak megszokottak is lesznek mint a Hajnalka, Boglárka de ezek mégis jobbak a fentebbeknél.

Banánvirágnak van egy csomó verziója is mint Tűzvirág, Búzavirág...létezik olyan ember aki ténylegesen adná ezeket mint keresztnév? pl.Nagy Banánvirág vagy Kovács Délibáb? Mert máshogy nem tudom ezeket elkézeplni és amikor nézem a névlistát is csak nevetek magamban elképedve hogy manapság már minden ami eszedbe jut lehet anyakönyvezetetni? Pl.Cinderella is engedve van meg Hófehérke...néhány mintha csak viccnek lenne benne vagy mi alapján vannak kitalálva egyes nevek? Tényleg nem értem, valaki érti esetleg? :D

Fiú neveknél is biztos vannak ilyesmi nevek, de most a női neveket bújtam.



2022. aug. 6. 02:31
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se, de nem is hívhatnának Ajándéknak mert férfi vagyok.

Viszont ha Ébernek hívnának Gergely helyett (mert azt jelenti magyarul), azt is ugyanúgy elfogadnám...

2022. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
A Phoebe görög mitológiai név, és elôbb volt a kiejtése Fôbe, minthogy angol nyelvû országokban elkezdték volna Fibiként kiejteni. Én rengeteg mitológiai könyvet olvastam gyerekkoromban, a Phoebe az Fôbe volt. Aztán amikor középiskolásként elôször hallottam amerikai sorozatban, hogy Fibi, azt se tudtam, milyen név az, és eléggé meglepôdtem, mikor megláttam az újságban leírva.
2022. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
83%
Főbe azért cikibb, mert magyarul már létezik ilyen szó, negatív asszociációval (főbe lőni...)
2022. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
93%
A felsorolt nevek tobbsege nagyon régi, beszélő név. Anno rengeteg ilyen volt -Piroska, Barna, Rózsa,stb- a világon semmi probléma nem volt vele. A Kandida a francia Candide női változata, jóval régebbi, mint a candida gomba elnevezése.
2022. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
87%
Na,akkor a fiam Kannabisz lesz.
2022. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim válasza:
40%
Inkább el tudok fogadni egy Tűzvirág vagy Búzavirág nevet, mint egy agyon majmolt Zoét vagy Dominikot
2022. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

A létező, engedélyezett nevek többsége használhatatlan, nem is kellett volna engedélyezni. Van éppen elég szép és normális név, azok közül is lehet választani, nem kellenek az ilyen különlegesek, melyek közül nem egy ráadásul még ronda is.

A fonetikusan írt angol nevek különösen borzalmasak.

A Kandida pedig lehet akármilyen gyakori név Franciaországban (francia változatban, persze), Magyarországon akkor is csak egy gombás fertőzés okozóját jelenti, szóval, bolond az a szülő, aki ezt adja a gyerekének.

Számomra is érthetetlen, miért engedélyezik ezt a sok borzalmas nevet.


Az ilyenek esetében pedig, mint a Tűzvirág, vagy Búzavirág, vagy Ajándék, az a baj, hogy teljesen köznapi szavak, még, ha szépen hangzanak is. Mondjuk, az Ajándéknak még csak nem is szép a hangzása, annak a jelentése szép. Ezek esetében pont szerencsésebb lenne egy idegen nyelvű változat, ami inkább hangzana tulajdonnévnek, mint egy mindennapos szónak. (A Tűzvirág pl. Tithonia latinul, ezt inkább el tudom keresztnévként képzelni, akár fonetikus, Titónia formában is. Becézni is jobban lehetne (Titi), mint a Tűzvirágot (Tüzi?)

2022. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim válasza:
100%
Na nekem a fiú neveknél a Leander ütötte ki a biztosítékogt
2022. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint a Jácint, ami ki tudja, miért, férfinév. A Nárcisz meg női. Ki döntötte ezt el?
2022. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
76%

5. A Főbe azért lett, mert az eredeti, görögös kiejtés szerint magyarították, nem az angol szerint. Nem rontották el.


Én az ilyen "Orália" meg "Leokádia" neveken akadok fenn leginkább, hogy ezt hogy engedélyezhették.

2022. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!