Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen betegségek illetve...

Milyen betegségek illetve tényezők örökölhetők?

Figyelt kérdés

Ha én pasi vagyok és kopaszságom van a genetika miatt, akkor ez tovább örökölhető? És ha különböző kezelésekkel, eljárásokkal megcsináltatom, hogy legyen hajam?


Vagy például ha én hízásra hajlamos vagyok, de a fogantatásnál normál testsúlyú vagyok, akkor ez mennyire befolyásolja, hogy én tovább adhatom ezt a hízásra esélyes gént?


Továbbá, ha szabálytalanok, görbék a fogaim azt tovább adhatom örökléssel?


Esetleg reflux is tovább örökölhető? És ha megműtetem magam, és csak utána történik a fogantatás?


Bocsánat, ha butaságnak tűnik, amiket kérdezek, de jó lenne tudni ezeket.



2022. aug. 6. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megmosolyogtató a kérdés, de jobb kérdezni, mint tévhitekben élni.

A genetikailag öröklődő problémák átadására nincs hatással az, hogy a fogantatás pillanatában te milyen álllapotban vagy - nem tudod az ilyen "hibákat" ezekkel a kezelésekkel az utódnál "javítani".

Azt, hogy a felsoroltak közül mit ötökítenél tovább, csak egy genetikus tudná megmondani egy vizsgálat után.

2022. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ.
2022. aug. 6. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettő nagyon jól leírta.


Viszont pl a hízásra hajlamossághoz fűznék annyit, hogy azt nemcsak a genetika határozza meg, hanem az esetleges rossz ètkezési szokások.

2022. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Törlölve lett a 2. Pedig szemléletes példa volt.


Ha mondjuk csináltatok szilikonmelleket, akkor nagyobb mellet örököl a lányom?

Nyilván nem.

2022. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
A genetika az a gén állómányod és azon te nem tudsz változtatni beavatkozásokkal, de pl mint hízás figyelhetsz jobban mit eszel, de ha a kövérség ott van neked 1 zsemle a max, míg aki sovány génekkel van megáldva neki 5 sem okoz akkora gondot,mint neked az az 1.
2022. aug. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!