Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek a gyerekeimmel, ha...

Mit tegyek a gyerekeimmel, ha nem akarnak hozzám jönni láthatásnál?

Figyelt kérdés

Minden második hétvégén itt vannak, vagyis lennének, hogyha jönnének. Nekem született egy kisfiam az élettársamtól, 4 éves. Az a bajuk, hogy amikor ők itt vannak, akkor a kisfiam nincs kizárva a házból, nincs bezárva a pincébe, hanem ugyanúgy nézi velünk a tévét, ugyanúgy jön velünk fagyizni. Kell az együtt töltött idő, mert 14 napból csak kettőn látják egymást, és hiába csak féltestvérek, akkor is testvérek. Van külön töltött idő is, amikor elmegyek velük strandra, de nem lehet folyton külön programokkal bajlódni, főleg hogy csak addig jó, amíg haza nem érünk.


60 km a távolság, én benne lennék abba is, hogy minden hétvégén (persze az anyjuk beleegyezésével) itt legyenek, de így minek, hogyha nem jönnek a kötelezőkre se? Levezetek 120 km-t, hogy a gyerekeim nélkül jöjjek haza, így nem buli.


2022. aug. 7. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
A gyerekeid normálisan viselkednek. Mégis mit vársz? Hogy ujjongjanak, amiért elhagytad az előző családod és új gyereked van?
2022. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koráig lehet kötelezni a láthatásokra, utána már nem.
2022. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. Nem a családot hagytam el, hanem az előző feleségemet!

2. Nem én költöztem 60 km-re odébb!

3. Nem kell egy rossz házasságban bent maradni!

4. Nem várom el, hogy ujjongjanak!

5. Ha ezt más szemszögéből írtam volna ki, akkor más lenne a válaszod, hozzáállásod!

6. Nem kioktatást kértem!

2022. aug. 7. 17:16
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi idősek a gyerekek?

Az új elettars hozzáállása milyen a gyerekeidhez? Szívesen fogadja őket, nem csak muszajbol? A gyerekek az ilyesmit nagyon könnyen megérzik.

Milyen programokat kínálsz nekik?


Az a helyzet, hogy nem te teszel szívességet nekik, hogy elhozod őket, hanem ők neked, hogy eljönnek. Vagyis ehhez így kell hozzáállnod. El kell erned, hogy akarjanak jönni.


Sogorom van ugyanilyen helyzetben.

12 és 15 éves lányok vannak ott, és szerinte az jó program a szombat délutánra, hogy leszedik a kertben az almát.

Naná, hogy a gyerek vonakodva jön, főleg a nagyobb, akinek már érdekesebbek a barátnők, barátok.


Szóval én első körben ezeken gondolkodnék el, hogy ezek a részek rendben vannak-e.

2022. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Strand, aquapark, élményfürdő, mozi, bicajozás, kosármeccs és röpimeccs nézés.

Az élettársam jól fogadja őket, kedvelik is a gyerekek.

2022. aug. 7. 17:55
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Hány évesek a gyerekek?


Nem értek egyet azzal, hogy a gyerekek tesznek szívességet, hogy eljönnek (4. válasz). Alapesetben kölcsönösen örömmel várt találkozásnak kéne lennie.

Az okok sokrétűek lehetnek.

Nem tudjuk, milyen volt a viszonyod velük, amíg az anyjukkal házasságban éltél.

Nem tudjuk, anyjuk miket beszél rólad 12 napon át, ami megalapozza annak a 2 napnak a hangulatát, amíg veled vannak.

Nem tudjuk, élettársad mikor lépett az életedbe: válásod előtt vagy után.

Látom, 4 éves az új gyereked, lehet, hogy egyszerűen nem tudnak egy ennyi idős gyerekhez normálisan viszonyulni a nagy gyerekeid. Ami persze nem normális dolog, de sajnos elég gyakori.

És még egy csomó kérdés felmerülhet, pl. hogyan voltak nevelve a gyerekek válásotok előtt, és azóta; hány éves korukban történt a válás, mennyire volt csúnya a válás stb. stb.


És akkor még csak az okokat sejtjük valamennyire, de a megoldás külön kérdés.


Azzal egyetértek, hogy nem szabad kizárni az új gyereket az életedből egy hétvégére csak azért, mert jönnek a másik gyerekeid. Az is nagyon jó, hogy csak velük is mész programokra. Ilyenkor nem lehet esetleg őszintén megkérdezni, hogy mi a bajuk az új gyerekeddel?

2022. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

11 és 9 évesek.

Igen, én is így gondolom, és a kistesó születésekor is örömmel jöttek, olyan 1-1,5 éves volt már a fiam, amikor elkezdődött ez.

Kivettem a részem szinte mindenben.

Nem az anyjuk a ludas, ebben biztos vagyok. Nagyon összedolgozunk, nem is tudnak kijátszani minket a gyerekek.

Válás után 3 évvel jött az életembe, pár hónap múlva mondtam el a gyerekeknek, majd rá fél évre lett nekik bemutatva.

Persze, de sok játékban lehet partner a kisfiam, társas, uno, puzzle. De ők ebből is ki akarják rekeszteni a fiamat és az élettársamat is.

A válás nem volt csúnya, azért viszonylag intelligensen váltunk el.

2022. aug. 7. 18:48
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
Ennyi idős gyerekeknél szólni lehet az illetékeseknek. Az anya kötelessége hogy a kiírt láthatás ténylegesen létre is jöjjön; értsd úgy hogy ha nem akar menni a gyerek, akkor rákényszeríti, különben megbüntethetik. Ez nem kívánságműsor.
2022. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor duzzogva hozzam el őket? Ha nem akarnak, akkor nincs értelme.
2022. aug. 7. 18:59
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Ha kirekesztik az élettársadat is, akkor annyira mégsem kedvelik, mint írtad.

A féltesójukat meg egyértelműen nem szeretik és nem is kedvelik. Számukra csak egy idegen, hiába te csináltad. Az okot neked kell kiderítened. Amíg nem teszed, addig nem lesz változás.

2022. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!