Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, hol...

Kisgyerekes anyukák, hol ismerkedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Suli után át költöztem egy másik városba, ami kozel 400km-re van, és már akkor is nehezkesen ment 'felnöttként' barátkozni, főleg hogy én voltam a legfiatalabb. Felszines, munkahelyi barátsagaim lettek, de munkahelyen kivül nem tartottuk a kapcsolatot, Ez 18 éves korom óta megy így, es igazából volt idő, mikor nem is akartam baratokat, hónapokig, mivel 2 évig úgy éltem hogy egyszer itt, egyszer ott (város ahol régen laktam, es ahova koltoztem egyedül) es nem tudam higy meddig maradok. A régi barataim szép lassan lemorzsolodtak, mostanra 1 baratnőm van akivel tartom a kapcsolatot, nagy ritkan ram ir 1-2ember hogy mi van velem, de ennyi. Közben nekem lett egy kapcsolatom, amiből házasság lett és ott tartunk, hogy itt fekszik mellettem a 6 hetes gyermekünk.

Ő is messziről jött, neki vannak olyan baratai, akikkel össze tud járni, bár nem sok, és a szemelyiseguk szamomra taszito,ugyhogy az nem jatszik hogy az o barataival baratkozzak jobban. Nem tiltom őket toluk, néha en szolok hogy lassan menjen talalkozzon velük, mert ra fer mar.. Mármint a kikapcsolodás, nem csak a munka, meg az itthonlét. Ha nekem kell velük talalkozni sem hisztizek, de onszantambol nem tenném.

Tehát a gyermekünk 6 hetes, én kb 1 éve vagy itthon vagyok, vagy a férjemmel megyünk valahova. Nagy ritkan az ő barataival is talalkoztam, de lassan mar kezdek begolyozni szerintem.. mikor még dolgoztam jobb volt 1 fokkal. A gyerekkel egyaltalan nincs bajom, omadom, nem tartom tehernek, csak az zavar hogy egesz nap itthon vagyok, nincs kihez szolnom, mert a férjem általában dolgozik, meg alszik, az a kis ido meg amit velunk van,eppen hogy eleg.. meg igazabol szeretem őt is nagyon, de jo lenne neha massal is beszelgetni. Neha ugy erzem mikor vele beszelek, mintha magammal beszélnék. Mostanaban allandoan rossz kedvem van, nincs motivációm sem semmihez, ingerlekeny vagyok, ferjemnek is neha bunkon valaszolok, mert ideges vagyok.. neha ram jon egy ilyen erzes hogy be vagyok zarva. Az sem segit ha el megyek setalni, vagy vasarolni. Talan egy picit, de az emberek kozott is egyedul erzem magam. Egyre nagyobb tavolsagot erzek koztuk meg koztem, es lassan mar seta kozben is szorongok. Lehet a szules radobott mindenre még egy lapattal, de oszintén, ha nem lenne a gyerek, at aludnam az egesz napot es nem csinalnék semmit. Terhesseg vegen volt is ilyenre pelda.. Sosem voltam turelmetlen a fiammal, nem lennék kepes arra sem, hogy picit nagyobb hangon beszeljek hozza, szoval még ha a ferjemmel neha flegma/bunko vagyok, a gyerekre mindig odafigyelek, hogy veletlenul se rajta vezessem le a feszultseget. Férjemen sem kellene, ő sem tehet róla, viszont ez az artatlan gyermek még annyira sem. Ő tartja bennem egyedül a lelket.

Szoval ki hol ismerkedik? Örülnék ha lenne valaki, akivel ossze lehet jarni beszelgetni, el menni ide oda.. Leginkabb annak orulnek ha olyan helyeket mondanatok, ahol hasonlo erdeklodesi koru emberekkel talalkozhatnék, tehat van gyereke. Torteneteket is szivesen olvasok, ha valaki ilyen helyzetben volt mint én, ő mit csinált, jobb lett e.

Köszönöm, ha válaszolsz. 22N



2022. aug. 8. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem először is járj sokat sétálni a babával, játszó mellett is elmehettek. Aztán ahogy nagyobb lesz, egyre nyílik neki a világ, mondjuk már tud mászni, a játszóra is bemehettek. Ott tudsz más anyukákkal beszélgetni. Nekem egyébként nincsen igényem barátságra, nekem bőven elég az a beszélgetés, ami a játszón van, nem tudok fenntartani barátságokat, nagyon itthonülőek vagyunk a férjemmel, csak a lányunkkal szoktunk kimozdulni. De ez az én hozzáállásom.
2022. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam Ringatóra meg ilyen helyekre, de onnan nem lett tartós ismeretség. Az első kisgyerekes barátnőmet az orvosi rendelőben ismertem meg. Beszélgettünk a váróteremben, utána többször is összefutottunk véletlenül az utcán, akkor mindig megörültünk egymásnak, együtt sétáltunk tovább, egy idő után pedig számot cseréltünk, és megszerveztük, hogy direkt is találkozzunk.

A jelenlegi legjobb barátnőm a játszótérről lett. Akkor ismertem meg, amikor 2 évesek voltak a gyerekeink. Nem ment egyik napról a másikra, csak egyre többet beszélgettünk, aztán szép lassan kialakult. Ennek kereken tíz éve, a gyerekek 12 évesek, hatodikba mennek, osztálytársak, mi pedig megmaradtunk barátnőknek. Együtt is szilveszterezünk, meg ilyenek.

Amikor a kisebbik gyerekem elkezdte a sulit, volt néhány szimpatikus anyuka, kettő is volt köztük, akivel úgy tűnt, gyerek nélkül is jó barátnők leszünk, szerveztünk közös, gyerekmentes programokat is, de sajnos ezek végül nem bizonyultak tartósnak.

2022. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Suliból egyetlen barátnőm maradt, ő most az ország másik felén lakik, a munkahelyről ugyan így ilyen felszínes barátságok alakultak ki. Ráadásul kiköltöztünk vidékre, akkor lettem pont terhes.

A védőnői látogatásokon már elkezdtem beszélgetni anyukákkal de csak akkor tudtam igazi barátságot kötni amikor már ki tudtunk menni a játszótérre, tehát olyan 8-9hónapos volt a gyerek. Így másfél éves korában 2 anyukával nagyon jóba vagyok és igazából akárkivel elbeszélgetek a játszón.

2022. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még szülés előtt vagyok de én se vagyok az a nagy barátkozós, viszont aggódok hogy a bezártság zavarni fog egy idő után, főleg a monoton babaellátás mellett. Baba-mama foglalkozások esetleg? Nálunk van valami ringató meg baba-mama jóga stb.
2022. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi másik városba költöztünk és nekem is nehéz volt társaság nélkül.


Most 6 éves a fiam és tapasztalatom az, hogy évek alatt szilárdulnak a felszínes ismerettségek barátsággá. Sok anyukaval alakult úgy h kimondva kimondatlanul probáltunk baratkozni de ahol nem sikerült ott sem volt gond csak nem találkoztunk többé. Most 4 anyukaval talakozgatunk gyerekkel és gyerek nélkül is néha csajos estékre, de ez is már csak azután lett rendszeres hogy ovisok lettek.

Lett egy új felnőtt barátnőm, ő még nem anyuka, de ő most talán a legjobb itt a városban. A gyed utáni munkahelyen is lassan alakult ki egy barátság.


Szóval ha csak időszakos ismeretségek alakulnak, az is jó. Évek alatt derül ki ki marad meg hosszan.


Mi sokat jártunk játszó térre, foglalkozásokra. És így is több magányosan eseményen voltam mint ahol volt beszélgető társam

2022. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha direkt kiszemeled hogy ő szimpatikus, abból semmi nem lesz.


Ellenben a véletlen helyzetéből lett mindig barátság : csak mi nem tudtunk róla h elmarad6egy foglalkozáa, eső elől bemwnwkültünk egy árkád alá.


De barátnőmnek Pesten pl a védőnő segített. Ő hozta őket össze egy 3 lépcsőházzal arrébb lakó anyukaval.

2022. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 es, mik vannak már! 😂 Jól jött volna ez pár éve 😅
2022. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak terhes vagyok, az elejétől táppénzen (lombik, veszélyeztetett terhesség), én is hasonló helyzetben vagyok. Egy barátom van (volt?), akivel távol lakunk, de telefonon tartottuk a kapcsolatot, most ő sem foglalkozik velem, mióta terhes lettem.

Nekem is csak munkahelyi ismerettségem van, de most összejárni sem tudnék senkivel. Introvertált vagyok, begubózós fajta, de tudom, ez így akkor sem lesz jó hosszú távon, szóval nekem az a tervem, hogy kilépek majd a komfortzónámból, és majd eljárok valami baba-mama klubba. A védőnőt meg fogom kérdezni a helyi lehetőségekről.

Neked is ilyesmit javasolnék.

Addig is sétáljatok sokat. 🙂 Én még nem merek egyedül elindulni sehova, annyira hirtelen gyengülök el.

2022. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Játszótér, bölcsi, ovi, suli... :) Hinta mellett álldogálva, homokozóban guggolva, szülinapi partikon kezdtem el beszélgetni. B verzió, ha férjed vigyáz a gyerekre, te pedig rendszeresen elmész valami szakkörre, tanfolyamra, sportkörbe.
2022. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!