Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan beteg kislánnyal, aki terrorizálja a többit?

Figyelt kérdés

Van egy ikerpár, akinek az egyik tagja down-os. Van egy gondozója az oviban (nem tudom, hogy pontosan hogy hívják az ilyet), de kiemelten csak vele foglalkozik. Ez a kislány üvölt, üti veri, harapja magát és a többieket, tépi a haját is. Hiába van ott az ápolója, odaültetik őt az asztalhoz, ahol a többiek esznek, és ott is ugyanúgy nyúzza a másikat.

Kék-zöld-harapásnyomos a karja, lába, a hajában kopasz foltok vannak, nem egy szép látvány, a gyerekeim félnek tőle, és nemcsak az enyéim.


Másik ovi nem opció, mert az 40 perc séta lenne csak oda, plusz 20 perc vissza a munkahelyemre mindennap. Busz nem jár arra, kocsink meg egy van, és nem most tervezem lerakni a jogsit meg kocsit venni házfelújítás miatt.


2022. aug. 8. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Másik csoport esetleg?
2022. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az óvodának kéne valamit kezdeni. Nem hiszem, hogy ezek csak téged aggasztanak, a többi szülőt nem. (Illene emiatt egy külön szülői értekezletet összehívatni.)

A leírás alapján én nem értem, külön gondozó ide vagy oda, hogy gondoljak, hogy ez így működhet? Miért nem jár a gyerek direkt sérülteknek való oviba? De ha ennyire nem szocializálható jelenleg, nem is szabadna addig közösségbe járnia.

Sajnálom őt is és a szüleit, de ez is abszurd.

2022. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Bicikli, gyereküléssel vagy gyereküléses utánfutóval.
2022. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Mármint másik ovi és bicikli. Vaaagy a gyereknek mond meg nyugodtan üljön el ,menjen odébb ha odamegy a down-os lány és nem akar vele játszani.
2022. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most nyáron összevont csoport van.
2022. aug. 8. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek speciális óvodára van szüksége, nem tehetik vegyes csoportba. Vagy biztosítani kell számára nyáron is a speciális ovit, vagy otthon kell maradni vele.
2022. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

"Busz nem jár arra, kocsink meg egy van, és nem most tervezem lerakni a jogsit meg kocsit venni házfelújítás miatt."


a) viszi az apja a gyereket a távolabbi oviba, b) megszerzed a jogsit, és használod te az autót.

Nyilván most jön majd valami felnőttesített verziója az "autóval a fiúk játszanak, babával meg a lányok" sztorinak, ami miatt soha, senkiben nem merül fel, hogy a gyereket az vigye, akinél a kocsi van.

2022. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6

Nem én találtam ki. Ezt nekik mondjad! Talán az ikertesója miatt járhat, nem tudom, fogalmam sincs. Van egy olyan óvónő, aki csak vele foglalkozik.


Fél 6-kor tegye ki őket az ovi előtt és várjanak addig, amíg nem jön egy óvónéni?

2022. aug. 8. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Ezek mindennaposak? Ilyenkor ki kell vele ülni, amíg nyugiban nem lesz, szerencsétlen értelmi sérült, nem lehet rá hatni máshogy. Vehettek neki zajvédő fülest(3000), stresszlabdát.


Ilyen esetekben az ovik nyomatékosan megkérik a szülőt ellehetetlenítve, hogy a gyerek a saját és mások érdekében csak a kötelező 4 órát töltse az oviban.


Értelmi sérültek szeretik a villogó, nyomkodós játékokat, keresni kell valamit, amire rákattanhat, és kicsit többször kettesben leülni vele, akár külön asztalhoz az árnyékpedagógussal(így hívják a nőt), beültethetné az ölébe, meg ilyesmi.


Nagyon szomorú ez a helyzet.

2022. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg integrálható a kislány (és ezt a szakszolgálat állapította meg). Ha az óvoda alapító okiratában benne van, hogy integrálható és a felsoroltak között benne van a kislány diagnózisa is, sokat nem tehettek.
2022. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!