Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemő korban szügséges a...

Dani50 kérdése:

Csecsemő korban szügséges a műtét vesemedence tágulat esetén?

Figyelt kérdés
Kislányomnak 19mm vesemedence tágulata van és lehet emiatt beavatkozás szügséges. Volt már ilyen vahy hasonló valakinek?
2022. aug. 9. 06:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam vesemedence tágulattal született. Már a méhemben látták.

Mit két oldal csúnya volt (20 mm körül), de az egyik spotan javulasnak indult.

Hat hetes korában végeztek nála egy izotopos vizsgálatot, ami megmutatta, hogy a másik oldalon valóban ott az ureteren egy szűkület, ami nem engedi lefolyni a pisit.

9 hetesen volt az operáció, azóta jól van.

Egyébként nála sose okozott tünetet, csak az ultrahang mutatta, hogy gond van.


Viszont a többséget nem kell operálni, csak nyomon követik.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

2022. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogyan zajlott az operáció? Kislányomnak 19mm és neki is szűkületet láttak ma nézi meg sebész is. Plussz a vizeletét is. Haza engedik vajon? 3 napos a kicsi
2022. aug. 9. 08:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen nem állnak neki szerintem.

Az enyémnek 4 naposan volt az első ultrahang.

Utána 9 naposan.

Majd két hét múlva.

Utána mondták, hogy szükség van az izotopos vizsgálatra. Annak az eredménye alapján döntöttek a műtét mellett. A vizeletet nála is ellenőrizték hetente, illetve azt mai napig kell.


A műtét. 5 óra volt, 8 centis vágás, az meg fog neki maradni sajnos. Utána 13 éjszakát voltunk bent.

Azt mondták, mivel kisebb a gyerek, annál jobb. És ez valóban igaz:

Ki volt 10 napig kötve, mivel 3 cső lógott ki belőle, meg nem volt szabad mozgatni, hogy az operált rész tudjon odabent gyógyulni. Egy 9 hetes gyerek ezt kibirta, nézelődött, elvolt. Most 8 hónapos, màr kúszik, jön megy egész nap, nem tudom, ha most lenne az operáció, hogy bírnà ki lekötve ennyi időn át.

Én rosszabbul viseltem mint ő. Ezek a kicsik tényleg nagyon gyorsan gyógyulnak, fájdalomcsillapító se kellett neki a műtét után, mondta az orvos, hogy teljesn más a fájdalom küszöb náluk. Az operáció napját végig aludta, másnap reggel kelt, éhes volt, de jókedvű.

2022. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálatok mi a gond?
2022. aug. 9. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ureteren (ez az a vezeték ami a veséből a húgyhólyagba vezeti a pisit) volt egy szűkület. Mivel a pisi lassabban folyt le, ez okozta azt, hogy ki volt tanulva a vesemedence.

Az operáció során ezt a kis szűk részt kimetszették. Az egy hónapos kontrollon már nagyon szép javulás volt látható, hatom hónappal később pedig már teljesen rendben volt az operált oldal az ultrahang szerint.

2022. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták hogy ez magátol is változhat...
2022. aug. 9. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, nálunk az egyik oldal magától elkezdett javulni. Ráadásul amikor megszületett, az nézett ki csúnyabbnak, de mégis az kezdett javulni folyamatosan, a harmadik ultrahangon már egész elfogadható volt. Az még amúgy mai napig nem tökéletes, egy kicsi tágulat látható, de arra már azt mondják az orvosok, hogy ezt elég ellenőrizgetni rendszeresen. A másik oldal viszont olyna ütemben romlott, hogy ott muszáj volt az operáció.
2022. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell kétségbe esni, mert az a ritka, akit operálni kell. Nekem azt mondták a kórházban, hogy a 90 százalék kinövi.
2022. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nahyon remélem. Jó egészséget kívánok nektek. És köszönöm hogy válaszoltál. És nem voltál lekezelő.
2022. aug. 9. 11:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Jah még annyi hogy nektek a szűkület javult magátol?
2022. aug. 9. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!