Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miről marad le az az ember,...

Miről marad le az az ember, aki nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, mit hagy ki, miről marad le, aki nem vállal gyereket? Milyen dolgok, élmények maradnak ki neki?

2022. aug. 13. 21:23
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
89%
Ameddig felmerül ez a kérdés semmiről. Ha majd akarni fogod azt a gyereket, tudni fogod miről maradnál le.
2022. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
62%
Leginkább nem élményekről van szó, hanem egy olyan fajta szeretetről, amihez semmilyen más szeretet nem hasonlítható, és nincs erősebb sem.
2022. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
89%

Nekem anyósom mondta, hogy akinek nincs gyereke, annak rengeteg öröm kimarad az életéből.

Én a realitások talaján maradva ezt kiegészíteném azzal, hogy rengeteg öröm kimarad az életéből, és ezzel együtt rengeteg aggodalom és fáradtság is.


Nyilván kimarad az élmény, hogy látsz egy darabot magadból, hogy látod a fejlődést, és megéled a korábban soha nem tapasztalt szeretet felé.

De kimarad a kisgyerekes szülők agyonhajszoltsága, kialvatlansága, túlterheltsége is. És még lehetne folytatni a sort, de én csak az első 2 évről tudok nyilatkozni, mivel nekem 2 éves gyermekem van.

2022. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmiről. Az "élmény" nem egy egzakt dolog, mindenkinek mást jelent, így nem is mondható el, hogy valaki kimarad valamiből, mert nem tudni, hogy neki ez mennyire lenne pozitív vagy negatív élmény
2022. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
61%
3#as-hoz.Kimarad a bújás,a rajongása,hogy valakinek te vagy a világ és kimarad az a felelősség érzés,aggódás ami 0.naptól kb örökké tart.
2022. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
64%
5# És a többi rózsaszín hsz. kiegészítéseképp: amikor eljön a kamaszkor és a te kis rajongó csibédből egy téged gyűlölő szörnyeteg lesz.....
2022. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
98%
Ejj,nem lehet ezt így megmondani...csomó szép és legalább annyi nehéz dolog van.Ez tök más élet.
2022. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
17%
A biológiai evoluciót nem érdekli az egyén. Biológiai létezésének esetleges fontosságáról marad le. Ezt azonban még felfogni sem képes.
2022. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
60%
Lemarad arrol hogy éveken keresztül nem alszik egész éjjel a gyerek órdítás miatt, lemarad a sok hisztiről, veszekedésről..arrol hogy már az egész élete csak a gyerekeiről forog
2022. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekvállalás felnevel. Itt nem élményekről van szó, ez nem egy vidámparki látogatás. Én úgy gondolom, hogy aki nem vállal gyereket, az egy kicsit soha nem nő fel, gyereklelke marad, mert azt a fajta 100%-os felelősség, ami egy gyerekkel jár, ami vegképp felnőtté teszi, nem tapasztalja meg soha. Szóval nem "élményekről" marad le, a gyerekvallalás sokszor inkább szívás, mint nem. Hanem a felnőtté válás utolsó lépéséről.
2022. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!