Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek mennyi idő korában...

A gyermek mennyi idő korában voltatok először gyerek nélkül huzamban 5-7 napot tudatosan?

Figyelt kérdés

Azaz nem kivételes alkalmak a kérdés, ha vki ne adj isten baleset miatt kórházban volt és nem volt otthon a gyermekével, hanem tervezetten, mikor pl mamánál volt, vagy máshol a kicsi, es nem egy-egy nap, hanem joformán 1 teljes hét?


És hogyan lehet ezt bírni aggodalom nélkül? Lehet a gyermekben bízni, hogy már nagy és igényel ennyi anyamentes "önállóságot"? Es ha leszidja vki es nincs ott az anya akihez rohanhat sírva sértetten?


Vagy én lennék paranoiás?



#először anya nélkül
2022. aug. 15. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
6 eves, de ennyit nem volt külön mert nincsenek nagyszülők nálunk
2022. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Sajnálom első a nagyszülőid!

Akkor 6 évesen mennyit volt külön huzamban?

Nálam 8 évesről van szó, de elég kis jólelkű érzékeny kisfiúról aki gézengúz ugyan néha nem könnyü vele, de hatalmas a szíve és tudnak neki dolgok fájni:(

2022. aug. 15. 22:43
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
1 éjszakát volt egy rokonnal, amikor a férjemmel közösen volt egy programunk. Amúgy velünk van mindig . Olyan van, hogy egyik másik elutazik, de az is max 2 nap volt eddig.
2022. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát nem lettem megnyugtatva kicsit sem.
2022. aug. 15. 22:50
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

8 évesen sírva rohanna hozzád ha megbántják?


Bocs de nem neveled úgy hogy nélkülözhetetlen legyél neki? Adsz elég önállóságot? 8 éves, nem 4

2022. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
6 éves volt, és 3 hetet volt távol tőlem. Igaz, apukájával volt Olaszországban. Akkor már 2 éve külön éltünk, így nem volt olyan könnyű elegengedni, de pár nap után már nagyon jól érezte magát. Azért egy 8 éves már ne rohanjon sírva az anyjához, ha rászólnak. Mi ennyi idősen már bőven voltunk nyáron 1-2 hetet a mamánál, sőt a bábszakörrel is 4 napos fesztiválon az ország másik felén.
2022. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Én ennyi idősen simán taboroztam 1 hetet. Ha foglalkoztatva van, neki is jut izgi program, elrepul 1 hét. Nem vagytok osszenove, ő max azert sir, mert erzi, hogy ez neked nehez.

Tudatositsd, hogy nő a gyerek, kell külön toltott idő, es aki vigyaz ra, az megbízható személy.

2022. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém 5 éves és eddig a legtöbb 3-4 nap volt.Én azt láttam rajta, hogy élvezi, hogy kiszabadult kicsit mellőlem, mert én és az apja önmagában már kevés inger neki.:)

Azt gondolom egy 8 éves fiú már simán kibír legalább ugyanennyit, bármennyire anyás is.

2022. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy sokat segíthetsz a fiadnak azzal ha mondjuk már előre beszélve van arról, hogy mamához vagy valaki rokonhoz viszed.Én pdl meséltem a sajatomnak hogy hol nyaraltam,meg hogy néha hiányoztak a szüleim,meg hogy mennyire jól éreztem magam és mennyi jó dolog történt velem.Na meg persze hogy vele is mennyi sok jó dolog fog történni.Meg hogy mennyire várják,szeretik stb..stb.Plusz biztosítottunk afelől, hogy minden nap lesz keresve és ha bármikor úgy érzi szeretne hazajönni azonnal megyünk érte.

És aztán a 4. nap mondta hogy menjünk és mentünk.

Fontos, hogy te magad ne drámázd az elválást előtte.Ha ott mernéd hagyni nyilván nem rossz helyre viszed.Pozitiv dolgokat mondj és erositsd benne hogy bármikor hazamehet ha úgy érzi.Meg hogy jó helyen lesz ahol várják és szeretik.Ne tegyél bele görcsöket, félelmet stb .stb.

8 voltam

2022. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
3.osztålyos korátol minden ėvben egėszen 9. osztålyig 3-4 napot erdei iskolában voltak fiaim az osztályal meg golyatábor .
2022. aug. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!